All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dorina Podrimja. Show all posts
Showing posts with label Dorina Podrimja. Show all posts

Tuesday, 30 April 2013

Dorina e Taulant Xhakes e vazhdon garen

Kohë më parë ju kemi folur për bukuroshen nga Kosova, Dorina Podrimaj, e cila është e fejuara e futbollistit të njohur shqiptar në Zvicër, Taulant Xhaka.

Por, ajo vazhdon të jetë një konkurrente e fortë në spektaklin “Miss Zvicra 2013”, dhe është kualifikuar sërish, por është eliminuar një tjetër shqiptare, Anita Mustafa, me arsyetimin që është ende e re.

Përveç Dorinës, në garë është edhe një tjetër shqiptare, Heidi Lushtaku./ Maksim Gjokaj. / Kosova Sot /.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dorina Taulant Xhakës race continues

Some time ago you have spoken of the beautiful from Kosovo, Dorina Podrimaj, which is known footballer fiancée interests in Switzerland, Taulant Jaca.

Thursday, 21 February 2013

Taulant Xhaka, kusht te dashures per martese


Futbollisti nga Kosova qe luan per Kombetaren e Zvicres, Taulant Xhaka, ka qene keto dite ne fokus te medieve te huaja ne lajmet “gossip”.

Ai eshte i fejuar me vajzen qe dje ishte ne fokus te lajmeve tona, Dorina Podrimja, e cila pretendon per kuroren e me te bukures ne “Miss Zvicra”.

Madje, futbollisti i njohur shqiptar i ka vene nje kusht inkurajues te dashures se tij, se nese e fiton kuroren do t’i propozoje ‘live’ ne spektakel martesen. M.GJ.

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Taulant Jaca, a condition to marry girlfriend

Kosovo footballer who plays for the Swiss National Team, Taulant Jaca has been these days in foreign news media focus on "gossip". He is engaged to a girl who was the focus of our news yesterday, Dorina Podrimja, which claims to the crown of beauty "Miss Switzerland".

Wednesday, 20 February 2013

Shqiptarja qe e pretendon kuroren ne ‘Miss Zvicra’


Quhet Dorina Podrimja dhe eshte 21 vjece dhe mesojme qe eshte perzgjedhur per te qene ne finale ne spektaklin e bukurise, “Miss Zvicra 2013”, qe do te mbahet me 8 qershor.

Per Dorinen na tregon vajza e xhaxhait te saj, e cila thote se eshte hera e pare qe merr pjese, ndersa ka shume shanse, pasi eshte mjaft e bukur.

Ajo ka lindur ne Ollten te Zvicres, por eshte me origjine nga Gjakova. Vajzen e bukur shqiptare e kane perzgjedhur, pasi e kane pare ne disa reklama atje.

Pervec Dorines jane edhe dy vajza te tjera shqiptare ne kete konkurs bukurie, Anita Mustafa dhe Heidi Lushtaku./Maksim Gjokaj/

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanians claim the crown of 'Miss Switzerland'

Called Dorina Podrimja and is 21 years old and learning that has been selected to be the final spectacle of beauty, "Miss Switzerland 2013", to be held on June 8. Dorinën shows us her uncle's daughter, which says it is the first time participating, and there are more chances, because it is quite nice. She was born in Switzerland Olltën, but is originally from Gjakova.

Tuesday, 19 February 2013

Miss Zvicra 2013 me tri shqiptare ne gare...

Tri shqiptare, kandidate per Mis Zvicra 2013

Ndersa 6 nga gjithsej 18 kandidatet e bera te njohura jane nga vendet e Ballkanit si Kosova, Kroacia dhe Serbia

Pas nje pauze qe pati vitin e kaluar evenimenti “Mis Zvicra” pritet qe kete vit te organizohet serish. Dhe, qe tash duket se ky organizim do te kete nje fryme Ballkani. 6 nga gjithsej 18 kandidatet e bera te njohura jane nga vendet e Ballkanit si Kosova, Kroacia dhe Serbia. Prej tyre, gjysma ose 3 jane shqiptare nga Kosova. Dorina Podrimja, Anita Mustafa dhe Heidi Lushtaku jane tri shqiptaret qe do te konkurrojne per kuroren e mis Zvicres. Dy te parat jane te lindura e te rritura ne Zvicer ndersa e trea ka ardhur ne Zvicer ne klasen e pare te fillores.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online