All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dorisa Kacorri. Show all posts
Showing posts with label Dorisa Kacorri. Show all posts

Tuesday, 2 September 2014

Velinat e reja te “Fiks Fare”...

...arsyet pse Filip Cakuli i zgjodhi mes 200 vajzave

Lajmi se jane perzgjedhur dy velinat e reja te programit te pernatshem “Fiks Fare” ne “Top Channel” u komentua ne rrjetet sociale, edhe per faktin se prej kater vitesh cdo sezon te ri shfaqeshin te njejtat, motrat Viola e Petrula Spiro. Kete vit “Fiks Fare” shpalli te hapur audicionin per velinat e reja, gjate te cilit provuan shansin me shume se 200 vajza, brune e bionde. Por mes tyre, drejtori i programit, Filip Cakuli, ka zgjedhur bionden 18-vjecare Dorisa Kacorri dhe velinen brune, 21-vjecaren Gea Braha, te dyja modele te “ICON talent”. Sipas burimeve tona, vajzat jane perzgjedhur nga drejtori i “Fiks Fare” jo vetem per tiparet mesdhetare, por dhe per lirshmerine qe kane demonstruar para kamerave edhe per faktin qe dine te kercejne. Vajzat tashme kane lidhur kontraten me televizionin dhe le te shohim se si do te prezantohen ato ne performancen e tyre te pare me 1 shtator, gjate moderimit te emisionit investigativ “Fiks Fare” nga Fiori Dardha, Gent Pjetri (Doktori) dhe Albana Osmani. Gjithsesi, portretet e tyre nuk do te jene krejtesisht te panjohura per ata qe kane qene te vemendshem dhe kane ndjekur “Summer Fest” ne “Top Channel”. Dy vajzat kane qene pjese e sfilatave, qe jane mbajtur ne koncertet e organizuara kete vere nga ky televizion.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online