All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Doruntina Hoxha. Show all posts
Showing posts with label Doruntina Hoxha. Show all posts

Wednesday, 6 June 2012

5 shqiptare ne “Miss World Sweden 2012”

Si duket bukuroshet shqiptare tashmë mund të konkurrojnë kudo nëpër evenimente të bukurisë ku ato këndojnë.

Mësuam se këto pesë vajza që shihni në foto kanë kaluar nga dy raundet e para dhe tashmë do të jenë në raundin e tretë për më të bukurën në “Miss World Sweden 2012”.

Vajzat me emrat: , kanë ecur mirë deri më tash, ndërsa sipas forumit në internet vajza e parë është favorite kryesore për ta fituar çmimin e madh.

Janë gjithsej 32 konkurrente, të cilat pas raundit të tretë do të shkojnë në të katërtin, ku më të mirat do të jenë vetëm 16 për në finale më 28 qershor.

Spektakli do të mbahet në “Grand Hotel” në Stokholm, ndërsa vajza më e bukur që urojmë të jetë shqiptare, do ta përfaqësojë Suedinë në “Miss World 2012”, i cili do të mbahet në Ordos të Kinës  më 18 gusht./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
5 Albanian "Miss World Sweden 2012"

Saturday, 19 May 2012

Revista PANORAMA PLUS - 19 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 19 Maj 2012
  • Zajmina, biografi ne wikipedia, ku i renditen te gjitha deshtimet si kengetare. Nga kenget e vjedhura deri te vleresimi me nje vote
  • Gerta e BB5: Ju tregoj bisedat qe me ka bere Franceska per te dashurin ne burg. Ai u denua per lende narkotike, Franceska mendon vec per te. Lidhja me Ermalin, vetem per loje!
  • Rona Nishliu ne Eurosong, fansat qajne me zerin e saj, por ironizojne look-un e patrajtuar
  • Besnik Qaka, solisti i NRG Band, akuzohet per marredhenie seksuale me te mitur, rrezikon 10 vite burg. Besnik Qaka: Keta te njollosin pa kurrfare ndergjegjeje
  • Flet Sadri Malaj, babai i Soni Malajt: "Nuk mund te denigroje imazhin e vajzes sime Arjan Konomi, i cili rrihet ne pub-e"
  • Doruntina Hoxha: Miss Suedia, nje mundesi qe te realizoj deshirat e mia
  • Blerim Destani: Seksi ndikon shume per te qene ne forme

Wednesday, 7 March 2012

Doruntina Hoxha, shqiptarja qe synon kuroren "Miss World Sweden 2012"...

Shqiptarja qe synon ‘Miss World Sweden 2012′

Doruntina Hoxha eshte nje nga konkurrentet me te forta per kuroren e “Miss World Sweden 2012”. Vajza bukuroshe shqiptare thote se eshte shume ambicioze ne jete.

“Jam nje person shume i cilter dhe pozitive. Gjithmone qe e vogel kam deshiruar te bej dicka te rendesishme ne jete”, – thote Doruntina per veten e saj.

Ndersa ne faqen zyrtare te ketij eventi bukurie ajo ka hedhur edhe nje foto me cifteli, duke u ndjere keshtu krenare per origjinen e saj shqiptare. Doruntina eshte 18 vjece dhe ne kete gare ajo mban vendin e dyte sa i perket votave te publikut. /gazeta express/

http://www.missworldsweden.se/kval2012/doruntina_hoxha
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Albanian girl aiming at 'Miss World Sweden 2012'

Doruntina Hoxha is a stronger competitor for the crown of "Miss World Sweden 2012". Beautiful Albanian girl says she is very ambitious in life.

"I am a very sincere and positive. Small I always wanted to do something important in life ", - says Doruntina for herself.

While the official website of the event beauty she has thrown a picture Çifteli, feeling so proud of her Albanian origin. Doruntina is 18 years old and in this race it holds second place in terms of public votes. / Express newspaper / ]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online