All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Doza Mc. Show all posts
Showing posts with label Doza Mc. Show all posts

Monday, 23 January 2012

Erion Kovaci, talenti shqiptar ne Greqi...

Talentet shqiptare ne GREQI...

Erion Kovaci, regjisor dhe fotograf i ri, ne bashkepunim me George Malekakis si drejtor fotografie, realizojne klipin e fundit te reperit shqiptar Doza Mc me titull “Ruleta”, nje kenge rap – hip- hop, produksion ky i Andy V.. Videoklipi eshte xhiruar ne Athine dhe mesazhi kryesor qe percillet eshte: Cfaredo qe te ndodhe, duhet te kemi fuqine dhe deshiren te vazhdojme te ecim ne jeten tone, te kemi shprese dhe endrra per te ardhmen.” Muzika apo teksti nuk promovojne dhunen, alkoolin, lendet narkotike ose gjuhen e papershtatshme per te rinjte nen moshen 18 vjec, por vlerat qe kjo kulture muzikore percjell. Por kjo nuk eshte puna e pare qe presim te shikojme nga Erioni, djaloshi me origjine nga Patosi i Fierit. Pasi ka studiuar regji filmi dhe ka kryer disa programe studimi per fotografi ne Athine, ai tashme bashkepunon me agjenci te ndryshme mode si dhe me revisten e njohur “Ozone” dhe ka nje book te pasur fotografish te realizuara mjaft mire, te cilat mund t’i shihni online. Ne u urojme suksese artisteve te rinj shqiptare ne Athine, dhe mezi presim te shikojme klipin, qe fillimisht do te publikohet ne youtube… /bluetooth/janar 2012/

p.s. videoja eshte publikuar, shiko ketu: Doza Mc "Ruleta"
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online