All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dr Flori. Show all posts
Showing posts with label Dr Flori. Show all posts

Sunday, 23 June 2013

Dr.Flori prezanton albumin "Zemerthyer"

Dr.Flori prezanton albumin “Zemerthyer”

Dr.Flori, kantautori i njohur shqiptar ka prezantuar dje ne mbremje (21.06), permes nje feste madheshtore ne club “Matrix”, albumin e tij me te ri, te parin singell, qe mban titullin “Zemerthyer”.

Titullin e kenges aq shume te kontestuar nga socialistet, qe erdhi si nje revolte e brendshme e artistit kontrovers. Albumi permban hite te kengetarit ne vite, mes te cilave edhe disa krijime te reja.

Pjese e albumit jane bashkepunime te suksesshme te tij me kengetare te tille si Ermal Mamaqi, Poni etj. Albumi eshte shtypur ne 20 mije kopje...

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013

Revista BLUETOOTH - 22 Qershor 2013
Revista BLUETOOTH, 22 Qershor 2013
 • Dafina & Blunt, s'e fshehin me dashurine, sjellin bashkepunimin e pare
 • Tuna i shan kengent, Noizy e quan kurve. Si lindi lufta mes dy kengetareve, qe dikur ishin bashkepunetore te ngushte.
 • Foto skandal! Genta Ismajli nxjerr "zogun" ne shesh
 • Franceska: Do pozoj "topless" per nje kalendar italian. Anaidi nuk eshte tipi im, jam supersingell
 • Joana harron Anaidin, lidhet me Metin e "BB5". Zbulohet historia e dashurise me ish-banorin e BB. Shkesi eshte Klaudia
 • Rrefimi i kengetares seksi, Zanfina: Muzika shqiptare, nje xhungel. Getoarin s'e kam pasur kurre shok, ja pse zgjodha Noizy-n. Martesa kur te jete kismet.
 • Ami: Shtatzenia perjetim unik
 • Kirurgjia estetike per pjeset intime? E mundur dhe ne mode!
 • Ervin Gonxhi: Edhe artistet me klas vdesin per tallava. Celesi i vazhdimesise se bashkepunimit me Flori Mumajesin dhe projektet e reja
 • Petri Bozo: Pse vendosem te thyenim heshtjen elektorale

Sunday, 2 June 2013

Revista PALOMA - 1 Qershor 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 1 Qershor 2013
 • Elhaida Dani: Tek "Amici" me skualifikuan qe ne audicionin e pare!
 • Eldora Koci: Djali me te cilin frekuentohesha nuk me priti pas "Big Brother"
 • Indrit Mesiti beri buje me kengen erotike "Cicat": Doja te thyeja tabute seksuale!
 • Arnida Capi: Mos e ngaterroni politiken me seksin, pushtetin e parane!
 • Dr.Flori: Tani do flas pas 23 qershorit
 • Berisha dorezohet, vendos te shkoje te "Apartamenti 2XL"
 • Besart Kallaku: Te gjithe shqiptaret jane katunare..."
 • 15-vjecari i cmendur pas Rikes: Nuk me hyn ne sy asnje femer tjeter!
 • Medita turke cmenden per Aferdita Dreshajn. E prezantojne si e dashura e Leonardo Di Caprios
 • UEFA pergenjeshtron Shaqirin: Nuk e penguam qe te mbante flamurin shqiptar

Sunday, 26 May 2013

Dr Flori: Ja pse bera kenge kunder Rames... [VIDEO]

Dr Flori
Dr. Flori: Rama tradhtoi idealistet e “21 janarit”, pse bera kenge kunder tij

Dr.Flori rrefen ne kete interviste per “Gazeta Shqiptare” arsyet qe e shtyne te krijoje nje kenge kunder Rames, liderit per te cilin dikur lobonte. Si lindi “Zemerthyer”, me muzike te Ermal Mamaqit dhe tekst te Dr.Florit? A ishte ai pjesemarres ne mitingun e 21 janarit? Pse pikerisht tani kjo kenge? Sa e ka paguar Rama dhe pse u be me Berishen? Pergjigjet per keto dhe te tjera pikepyetje i gjeni ne kete rrefim te gjate te kantautorit, qe duket se eshte shume i zhgenjyer...

Sapo ke prezantuar kengen tende me te re, qe vjen si nje revolte personale ndaj liderit tek i cili besoje, Edi Rama... Si lindi “Zemerthyer”? Pse kjo kthese ne bindjet e tua?
Ne momentin qe ideali per te cilin kam kontribuar dhe sakrifikuar keto vite shkelet dhe perbuzet, une nuk ndjej me pengesa per te ndjekur i lire si cdo artist tjeter karrieren dhe qellimet e mia, gje qe ne ndryshim nga shume kolege te tjere, kam refuzuar ta bej per shume vjet. Kenga eshte krijuar nga cdo gje qe ka ndodhur keto vite.

Sunday, 2 December 2012

Revista PALOMA - 1 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 1 Dhjetor 2012
 • Adrola Dushi, perfaqesuesja e Shqiperise ne "Miss Universe": Press te fitoj kuroren!
 • Vildane Zeneli, nga modele kengetare: Do te behem nje artiste e madhe! Muzika ime, ndryshe nga cfare keni degjuar deri tani!
 • Dr Flori, fituesi i "VIP Shpija 3": Familjaret nuk ishin dakord te futesha ne "VIP Shpija"
 • Dafina Zeqiri cenzuron kengen "Tonight", heq pjesen e Ledrit. Ledri e ofendon ne Facebook, e quan Balotelli
 • In Love; Jonida Alickolli dhe Andi Jahollari - dashuria qe nisi nga nje pale pantallona lekure!Jonida: Behem xheloz kur e shohin ca sy dhelprash! Andi: E dija qe do bija ne dashuri me te, ka tip te rrezikshem!
 • Bleona nderron profesion, behet zyrtarisht aktore. Princ Alberto i Monakos, fansi i Bleones?
 • Pse Florian Binaj eshte i dashuri ideal?
 • Cfare bene VIP-at per 100 Vjetorin? Adelina Tahiri me qeleshe dhe me te brendshme; Marina Vjollca reagon ashper ne Facebook; Ledina Celo ngre flamurin ne Gjermani; Blerim Destani feston ne shesh; Era Rusi nje shqiptare e vertete.

Saturday, 1 December 2012

Revista BLUETOOTH - 1 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 1 Dhjetor 2012
 • Ciljeta Xhilaga: Ja si do te quhet djali im! Rrefimi i kengetares: Urimet e krereve te PD-se pas publikimit te ekos se djalit, me dy gishta
 • Nata Gala; Gafa e Ministrise, le pa ftesa Avni Mulen e Hetem Ramadanin. Inva Mula ben bashke virtuozet e muzikes, per Pavaresine.
 • 100-Vjetori, prishen aparaturat nga shiu, Aurela Gace kendon pa muzike
 • Noizy i kendon "live" diss-in Dafines
 • Genta Ismajli: S'e di sa kohe kam pa te dashur
 • Rita Ora ne Tirane, incidenti dhe femijet VIP qe e takuan
 • VIP Shpija 3; Dr Flori: Isha me i sinqerti, ndaj fitova!
 • "Streeptise Party" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Sonique "cmend" Tiranen
 • "Ngyra e kuqe" hiqet nga Youtube. Adrian Gaxha: E di autorin, po s'dua te bej emra! Abuzime ne Youtube, revoltohen kengetaret.
 • Vidhen klikimet e kenges "Absolut". Corleone: Me vodhen 50 cent, do harxhoj 500 mije euro per t'i kapur

Monday, 2 July 2012

Dr Flori: Eshte kenge nostalgjike e jo tallese...

Dr. Flori: S’e kam zakon te tallem me njeri

Ka fituar tashme vendin e tij te rendesishem ne tregun muzikor shqiptar, pasi kenget e Dr. Florit behen gjithmone hite. Krijimi i tij i fundit mban titullin “Ku ka si Tirona” dhe eshte nje bashkepunim me kengetarin dhe humoristin Ermal Mamaqi. Djemte e kane sjelle kengen me nje videoklip shume simpatik, i cili brenda pak ditesh mori me shume se 100 mije klikime. Arsyet e ketij suksesi dhe vendin qe ze Tirona ne jeten e tij, Dr. Flori na e rrefen ne kete interviste.

Cilat kane qene reagimet qe keni marre per kengen “Ku ka si Tirona”? Cfare mendon se ka terhequr me shume?
Kane qene pozitive. Eshte pelqyer si kenge dhe eshte pritur mjaft mire. Mendoj qe njerezve iu ka pelqyer cdo element dhe detaj i kenges dhe i klipit. Kane pelqyer tekstin, melodine, nostalgjine qe percjell, humorin...


Big Basta dhe Bujar Cici: Kush po tallet me Tironen?


Reagimet per kengen

Duket se kenga “Ku ka si Tirona”, vec klikimeve te shumta ne internet, komenteve pozitive dhe ofertave per koncerte, te cilat sa vijne e rriten per dy protagonistet, ka shkaktuar edhe reagimin e kolegeve ne muzike. Keshtu p.sh., Gerald Xhari (Big Basta) dhe Bujar Cici kane pasur nje reagim te forte lidhur me kete kengen dhe mesazhin qe percjell. Ja se cfare shkruajne ata...

Saturday, 30 June 2012

Revista BLUETOOTH - 30 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 30 Qershor 2012
 • Polemikat per kengen "Ku ka si Tirona". Ermali dhe Dr Flori: Kengen nuk e beme per te tallur kend
 • BB5; Gerta: "Nuk do ndahem nga Liami per asnje arsye". Se shpejti del kenga, e verteta e lidhjes...
 • Motra e Taulant Balles "Sherr" me nje vajze, ajo e padit per fyerje
 • Oriela Nebijaj dhe Zonja Vjollca. Kush jane fytyrat e reja te mengjesit ne "News 24"
 • Gerta Heta martohet per here te dyte
 • Ministrit Bumci i cahet goma ne Fier
 • Eshte vere, shperthejne VIP-at
 • Aurela Gace: Ja pse e kendoj une refrenin e "West Side Family"
 • Mbyllet "Maratona e Kenges Popullore"
 • Visari i Skillz-ave ne prag fejese
 • Rovena Stefa ndihmon financiarisht shqiptaret
 • Ronela Hajati regjistron kengen me Baba Stars
 • Big Basta, nje kenge me Shpat Deden

Friday, 22 June 2012

Ermal Mamaqi ben klip me Dr.Florin, Aferdita i lane me birre...


Prezentuesi televiziv, humoristi e kengetari Ermal Mamaqi, ka realizuar nje kenge ne bashkepunim me Dr Florin. Kenga e titulluar “Ku ka si Tirona” (kliko per video), flet per femijerine dhe rinine e dy kengetareve te kaluar ne kryeqytetin shqiptar.

Teksti i kenges dhe videoklipi eshte i mbushur me plot humor e satire, duke sjelle krahasime mes Tiranes se dikurshme dhe kesaj te sotmes. /vipat/

Thursday, 31 May 2012

Revista PALOMA - 26 Maj 2012

Revista PALOMA, 26 Maj 2012
 • Prishte miqesia! Aferdita dhe Adelina shahen rende pas perfundimit te spektaklit. Aferdita: "Do te ma paguash, nuk u bere ti te me skualifikosh mua".
 • Mediat italiane: Rona Mbreteresha e Eurovizionit
 • Blerim Destani: Cun per shtepi!
 • Dr.Flori: Pse u ndava nga West Side Family. "Kjo vere eshte e imja"
 • Erioni: Nuk do te lidhem me Klaudian!
 • Antonetta Nikprelaj, shqiptarja qe joshi Johnny Depp, tani ne krah te Vin Diesel
 • Graciano, Anila dhe Albulena aksidentohen me makine. Lena me te qepura ne koke!
 • Tuna, muaj palester intensive per klipin e ri
 • Lorik Cana harron Arniten, ne lidhje me nje italiane
 • Eneda Tarifa e revoltuar, mohon zerat per shtatzenine
 • Algen Nikolla mes Rita Ores dhe Paris Hilton
 • 1 Minute me Jonida Alickollin

Thursday, 9 February 2012

Bleona dhe Dr Flori: Shtypi roze, shpifje per te shitur gazetat...

Dr Flori: "Shpifje per te shitur gazetat"

Bleona Qereti: Arian Cani e merr rrogen kot

Do te vijoje edhe sot forumin me person azhe te dashur te shoe biz-it lidhur me propozimin e bere pardje nga Kryeministri per hartimin e nje projektligji kunder medias roze, me synim ruajtjen e jetes private te personazheve publike. Sot emrave te artisteve qe folen dje do t'i bashkohen edhe Bleona Qereti e Dr.Flori.

Saturday, 4 February 2012

Ditelindja e 30-te e Stines bashkon shume kengetare...

foto: petrit metohu
30 vjetori i Stines, ‘’Festa i bashkon shume kengetare, ata qe nuk erdhen e telefonuan per t’ia uruar’’

Fteses se Stines per ditelindjen e tij, i’u kishin pergjigjur gati shume kolege te skenes muzikore, festa ishte organizuar nga vet kengetari, dhurata kishte pasur me bollek dhe me shume shije, te pranishmit i argetojne Alida dhe Dr. Flori me kenget me te reja, kishin ardhur gati te gjithe koleget e skenes me perjashtim te atyre qe kishin pasur angazhime jashte vendit, por qe e kishin mare ne telefon dhe i’a kishin uruar. Adelina Berisha udheton nga Prishtina kurse Alida nga Gjermania. Anjeza Branka prezenton per here te pare bashkeshortin e saj ne publik.

Monday, 26 December 2011

Dr Flori Revoltohet, Rep ne Festivalin RTSH...

Revolta e Doktor Florit, Rep ne Festivalin e 50-te

Doktor Flori (Florian Kondi) eshte nje nga konkurrentet e Festivalit te 50-te te Radio Televizionit Shqiptar. Behet fjale per nje kenge rep dhe qe sic duket e ka kthyer ne identitet. E kemi pare me grupin, ne bashkepunime, kurse kete here do te jete vetem, duke dhene nje mesazh te forte. Gjithe materiali eshte punuar nga Flori dhe Edlir Begolli. Teksti flet per fasaden qe krijojne njerezit ne opinion e per idhujt qe krijojne. Biseda me kengetarin nuk perqendrohet vetem te muzika. Pasi ka treguar per krijimin qe prezanton ne festival, per bashkepunimet qe ka realizuar deri me tani dhe per ato qe do te pasojne me vone, zbulon dicka edhe per jeten ne familje.

Friday, 16 December 2011

Dr Flori: Si me Erdhi Ideja Te Bej Kenge me Romet...

Dr.Flori: Edhe une bera pazare per ‘Kengen Magjike’

Dr.Flori tashme e ka shkeputur disi emrin nga grupi West Side Family e megjithate pati sukses. Kete e pame ne festivalin "Kenga Magjike" ku fitoi cmimin "Kenga Hit", ne klikimet e shumta qe kane marre videot e tij ne youtube por edhe tek makinat qe kalojne ne rruge me volumin e ngritur ne maksimum te kenges "Ca na ke". Nderkohe, duket larg dita kur Flori kendonte kenge romantike e plot ndjenje. Por ai nuk e ka lene krejt pas dore kete pjese te tijen romantike sepse me sa kuptuam kenga e festivalit te fundvitit kenduar live nga Dr.Flori do te jete tejet personale dhe e ndjeshme. Po ashtu edhe dashuria e tij, kenget me mesazhe sociale vazhdojne fuqishem sepse per Florin "Bota nuk eshte bardhe e zi…" E teksa shikojme larmine e muzikes qe ai sjell, Flori na duket si nje njeri shumengjyresh po t'i shtojme edhe ndryshimin qe merr fytyra e tij kur i permend Kaltrinen, vajzen e tij te vogel.

Saturday, 27 December 2008

Dr Flori i WSF: Juria Demton Kengetaret!

West Side Family FIK 47
/photo panorama/

Dr. Flori i WSF: “Vleresimet e jurive demtojne kengetaret”

Kenga “Jehone” e West Side Family e cila ishte edhe fituesja e Cmimit te Trete ne Festivalin e fundvitit te Radio Televizionit Shqiptar korri sukses ne dy versionet e ofruara, si e kenduar nga grupi ashtu edhe nen shoqerimin e Aurela Gaces. Nderkohe qe tani djemte e West Side Family jane me te impenjuar se kurre edhe me klipin e kenges ku Dr Flori eshte kompozitori dhe tekstshkruesi. Te ndodhur ne backstage gjate kohes kur lancoheshin cmimet, ne mundem te shihnim edhe reagimin e djemve te cilet nga zarfat e pare u inkurajuan se do te merrnin nje cmim dhe ne fakt nuk jane gabuar sepse moren te tretin. Por cfare mendimesh kane ata lidhur me kete Festival? Meposhte Dr Flori shprehet lidhur me vleresimin qe u be, per kengen fituese dhe organizimin e pergjithshem te eventit.

A mendoni se vleresimi qe u be gjate festivalit nga juria ishte profesional?
Une mendoj se vleresimi ishte si te gjitha vleresimet qe behen neper festivale, nuk kane vlere pasi me shume e demtojne kengetarin qe fiton. A m’i kujtoni dot kengetaret qe kane perfaqesuar Shqiperine ne Eurosong? Mendoj se karriera e tyre ka marre per poshte ne momentin qe kane dale aty.

C’mendoni lidhur me kengen fituese te ketij festivali?A e meritonte cmimin Kejsi Tola?
Kejsi eshte kengetare shume e mire, por mendoj qe cmimi nuk i duhej ne kete moment, ne radhe te pare duhet te konsolidoje figuren e saj artistike dhe me pas te pretendoje per hapa te medhenj. Megjithate une i uroj suksese pasi do perfaqesoje Shqiperine.

Po per kenget e tjera pjesemarrese c’mendim keni?
Te them te drejten nuk eshte se i kam degjuar shume pasi isha i fokusuar te kenga ime por nje kenge qe me pelqeu vertet ishe ajo e vendit te dyte, e Luizit dhe Julianes.

Si ishte sipas jush organizimi i pergjithshem i Festivalit?
Kete vit me mire se me pare por ka vende per t’u korrigjuar. Megjithate e rendesishme eshte qe gjerat po levizin ne kah pozitiv. /panorama/27.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online