All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dren Abazi. Show all posts
Showing posts with label Dren Abazi. Show all posts

Sunday, 7 July 2013

Revista PALOMA - 6 Korrik 2013

Revista PALOMA, 6 Korrik 2013
 • Aferdita Dreshaj: Zemra me eshte thyer disa here! Djali ne klip nuk eshte i dashuri im!
 • Enca Haxhia: Ku ka me mire se t'i kesh te gjitha!
 • Linda Halimi, pjese e "Playboy"
 • Adelina Tahiri i ve kusht Arian Canit: Mua ose Aferditen ne emision! Cani zgjedh Aferditen!
 • Dren Abazi: Jam nje shpirt i lire!
 • Gili: Pse nuk bej nderhyrje estetike. Nuk dua qe ne jeten e perditshme te dukem si ne ekran
 • Big Brother; Ditet e Elones ne France...
 • Alban Skenderaj i propozon per martese Miriam nen uje
 • Dajana Shabani, seksi ne plazh
 • Dafina nuk rruan sqetullat!
 • Dhurata Dora: Nuk jam kopje e Tunes dhe Dafines! Me pelqen shume vetja!
 • Nga Niko Komani: Vera ne Plazh 2013

Sunday, 24 February 2013

Revista PALOMA - 23 Shkurt 2013

Revista PALOMA, 23 Shkurt 2013
 • Ingrid Gjoni zmadhon gjoksin
 • Ne shtepine e Big Brother do te futet nje lesbike
 • Ciljeta Xhilaga: Ju prezantoj djalin tim!
 • Rozana Radi krijon parfumin me emrin e saj
 • Dren Abazi: Te dashuren e dua seksi dhe te mencur!
 • Anjeza Branka: Eshte bukur t'i kesh meshkujt ne dore!
 • Acarohet Luana: Nuk i kam fryre buzet!
 • Elhaida e zhgenjyer nga reagimi per pjesemarrjen e saj ne "The Voice Italia"
 • Nga Niko Komani: Bjonde apo Brune? Fjolla Morina, Aferdita Dreshaj, Genta Ismajli, Tuna, Dafina Zeqiri, Arbana Osmani, Rozana Radi, Jonida Maliqi, Luana Vjollca, Rezarta Shkurta
 • 1 Minute me Vesa Lumen
 • Sexy & Single; Anjeza Maja: Nese doni karriere, atehere qendroni singell
 • IN & OUT: Ingrid Gjoni, Elvana Gjata, Aferdita Dreshaj (IN); Tom Hanks, Shtatzenia e Miriamit, Soni Malaj (OUT)

Tuesday, 11 December 2012

Ledina Celo, vjen me ndryshe [VIDEO]

Kengetarja e cila koheve te fundit eshte perfolur per format e saja perfekte trupore, te nje mamaje seksi, Ledina Celo, sapo ka lancuar nje video te re te saj, ku ajo shfaqet shume joshese por me ndryshe se herave tjera.

Jemi mesuar me kenget e saja te ritmit dance, por kesaj radhe, ne bashkepunim me Dren Abazin, ka sjell nje kenge dashurie, te qete dhe te bukur me tekst te Olti Currit.

Dren Abazi i cili kompozoi dhe aranzhoi kengen, shfaqet ne klip duke percjellur kengetaren me tinguj nga gitara e tij. Videoja eshte realizuar nga produksioni "Max Production". /Albavipnews/Monday, 8 October 2012

Dren Abazi i revoltuar me gazetaret

Javen e kaluar mediat ne Tirane raportuan se Dren Abazi eshte ne nje lidhje dashurie me aktoren Olta Gixhari. Dyshohet qe te dy jane pare te kene dale nga nje klub nate ku kane konsumuar alkool deri ne oret e mengjesit dhe mepastaj deshmitaret i kane pare duke shkembyer puthje ne mes te rruges. Por kete ai e ka mohuar kategorikisht ne nje bisede per Revisten "Paloma".

"Nuk kuptoj si shpikin gjera totalisht te paqene... Une Olten as nuk e njoh, jo me te kam nje marredhenie me te. U lodha me sajesa te tilla", ka thene Dreni duke premtuar qe heren tjeter do marre masa ndaj gazetareve qe shpikin lajme per te.

Kohe me pare, poashtu eshte shkruar per nje lidhje mes tij dhe Armina Mevlanit, e qe me vone eshte mohuar nga Dreni. /Albavipnews/

Sunday, 7 October 2012

Revista PALOMA - 6 Tetor 2012

Revista PALOMA, 6 Tetor 2012
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi: Pengu me i madh i jetes time...
 • Arrestohet balerini! Policia ve ne pranga Simonen e "Dancing With The Stars"
 • Dren Abazi: Nuk jam i lidhur me Olta Gixharin. U lodha me sajesa te tilla!
 • I dashuri ideal: Shpat Kasapi
 • Eliza Dushku vjen ne Tirane per dokumentarin e saj. "Kam nje lidhje emocionale me Shqiperine!"
 • Shqiptarja Olta Plloci, nga "Veline" ne boten e spektaklit italian
 • Rikthene "Spirit Voice", vajzat ne studio incizojne kengen e re
 • Linda Halimi pozon nudo: Dua t'i them gjithe botes qe ndihem mire me trupin tim!
 • Erik Lloshi & Ersida: S'jetojme dot pa njeri tjetrin!
 • Ledri i ben bllok Dafines, fshin te gjitha fotot me te
 • Zhaku heq dore nga "Kenga Magjike", futet te Vip Shpija
 • Rita Ora i zgjidh punet ne krevat

Saturday, 29 September 2012

Revista BLUETOOTH - 29 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 29 Shtator 2012
 • Krenar Ahmetaj: Di gjithe gjuhet e botes, pervec asaj te femrave. Si e mori lejen per te prezentuar "Miss Globe" ne Polici dhe reagimi i gruas
 • Aferdita Dreshaj: Ju rrefej jeten seksuale me Shpatin. Jam vajze per shtepi
 • Julian Deda: Sekreti qe na mban te lidhur ne te tre. E shijoj famen nga mengjesi deri ne darke.
 • Bleona Qereti, prapaskenat e koncertit ne Tirane. Koncerti dhe perplasja perpara tij me rektorin Kacani, ardhja e Ganiut dhe multimiliarderit Preston Haskell
 • Eliza Dushku prezanton dokumentarin ne "Tirana Art Day's"
 • Zhaku: Christian eshte pergjithmone ne jeten time
 • Alberie Hadergjonaj troket te Flori
 • Getoar Selimi i fiksuar pas Versace
 • Enca Haxhiaj provon me Big Basten "Kengen Magjike"
 • Agnesa, Orgesa, Kejsi Tola nen gjurmet e Lana Del Rey

Friday, 17 August 2012

Dren Abazi: Adoleshenca ime...

Dren Abazi: Puthja e pare, kur isha tete vjec

Jemi mesuar ta shohim si djalin seksi qe kendon bukur. Dren Abazi me kitaren e tij, gjithmone i shoqeruar nga Zik-Zak orkestra vitet e fundit ka udhetuar neper qytetet e Shqiperise, duke luajtur muziken e vecante qe i pelqen aq shume te gjitheve. Kete art ai e ka nisur qe heret, kur performonte bashke me te vellain ne festat familjare, per te vazhduar me festat e cmendura te gjimnazit, kur formoi edhe grupin e pare. Mund te mos kishte qene kjo rruga e tij nese ai ne periudhen e dilemes se madhe do te zgjidhte pasionin tjeter qe e donte po aq fort sa muzika. Dren Abazi kete here na tregon jeten e tij, fl et per femijerine, pasionet, dhe per heret e tij te para…

Sunday, 29 July 2012

Revista PALOMA - 28 Korrik 2012

Revista PALOMA, 28 Korrik 2012
 • Nora Istrefi: Dasma jone ndryshe... do te kemi dy femije! Roberti: "U puthem 4 muaj pas njohjes, ishte e veshtire Nora"
 • Neda dhe Ogreni: Pas nje viti, dashuria jone edhe me e forte
 • Andos, rrokeri seksi: Buzeqeshja e femrave, dobesia ime!
 • Ronela Hajati: Kam qene si mashkull i shemtuar, avash-avash u bera femer!
 • I dashuri ideal: Getoar Selimi
 • Rezarta Shkurta shijon Ibizen
 • Liam dhe Evelin festojne ditelindjen se bashku
 • Dren Abazi rikthen Ledina Celon ne muzike
 • Rozana Radi, kjo "shqiponje" per 100-vjetorin e Pavaresise
 • Bertina me bikini, pushon apo provokon?
 • Noizy nuk ndalet...
 • Frederik Ndoci behet serish baba, vjen ne jete Nikolo!
 • Linda Halimi - sipermarrese e suksesshme!
 • Emilion ne arrest shtepie, Genta i jep fund lidhjes: Rame viktima te Xhani homoseksualit!
 • Blero, ditelindje ne sallen e gjyqit!

Saturday, 28 July 2012

Revista BLUETOOTH - 28 Korrik 2012

Revista Bluetooth, 28 Korrik 2012
 • Rezarta Shkurta pushon ne nje plazh nudistesh ne Ibiza. Fotot e pushimeve ne vendin ekzotik.
 • Emiliano i Gentes, ne arrest shtepiak. Zbulohet aksidenti qe e mban te "ngujuar" djaloshin
 • Rosela Gjylbegu: Eshte kenaqesi te kesh fans ambasadorin Arvizu. Bashkepunimi me "Threedots", nje kenge per gjene me te cmuar qe kemi, dashurine. Ne pune jam serioze, s'kam marre komente per kengen. 
 • Fotot: Vajzat VIP ne plazh.
 • Vezhgim: VIP-at sic nuk do donin te ishin. Fotot e shkujdesura te personazheve ne koncerte.
 • Aksidentohet deputetja Luiza Xhuvani
 • Rozana Radi si shqiponje
 • Besniku i NRG Band: Ne shtator shpallem i pafajshem!
 • Ditmir Bushati behet baba per here te dyte
 • Ministri Ruli shtremberon fytyren
 • Edona Llalloshi feston 1-vjetorin e se bijes.

Tuesday, 24 July 2012

Dren Abazi kete here me Ledina Çelon

Këngëtari i lakuar për historinë me vajzat, por edhe për duete interesante sidomos me atë që i dha më shumë famë, me Anjeza Shahinin, Dren Abazi, këtë herë sjell një bashkëpunim tjetër.

Ai do të vijë në duet me një këngëtare shumë të njohur shqiptare, e cila me siguri ka vendosur t’i rikthehet sërish muzikës shqiptare, është kjo Ledina Çelo. Kaq dihet, por se kush do ta realizojë këngën nuk dihet ende, vetëm se një duet i tillë do të ketë pa diskutim një sukses. /Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dren Abbas this time with Ledina Celo

Curved singer history with girls, but also especially interesting duet with him that gave greater prominence, with Anjeza Şahin, Dren Abbas, this time brings another collaboration.

Sunday, 22 July 2012

Ledina Çelo realizon duet me Dren Abazin

Kanë qenë të bukura këto pushime për këngëtaren Ledina Çelo, e cila pak ditë më parë është rikthyer në Shqipëri. Këngëtarja, e cila ka kaluar disa ditë pushimi me mikeshën e saj të ngushtë Manjola Nallbani dhe familjet përkatëse në Jug të Shqipërisë, pritet sakaq të sjellë një surprizë në muzikën shqiptare.

Mësohet se këngëtarja së shpejti do të vijë në një duet, me grupin e dashur nga Kosova, “Zig Zag Orkestra”. Lideri i këtij grupi, Dren Abazi, u bë i njohur në Shqipëri pas daljes në “Top Fest 8” me këngën “Ti dhe unë”, një duet me Anjeza Shahinin, ndërkohë që pritet të sjellë së shpejti një tjetër duet origjinal me këngëtaren e dashur shqiptare, Ledina Çelo. /Bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ledina Çelo Dren duet with Abbas

Have been beautiful this holiday for Ledina Çelo singer, who a few days ago has returned to Albania. The singer, who has spent several days resting with its close mikeshen Nang and respective families in southern Albania, is expected to immediately bring a surprise in the Albanian music.

Tuesday, 17 July 2012

Dren Abazi: Ne shtator, albumi i ri...

Dren Abazi: Ne shtator do te sjell albumin e ri

Ai tashme eshte bere nje nga kengetaret me te preferuar jo vetem ne Kosove por edhe ne Shqiperi, pasi ka nje stil shume origjinal, duke e vecuar nga koleget e tij. Ky eshte Dren Abazi, kengetari i cili se fundmi ka sjelle edhe klipin e tij “Naten”, nje kenge mjaft verore dhe qe te jep shume energji. Por si po pritet kjo kenge si dhe disa hollesi ne lidhje me angazhimet e me projekte e tij, Dreni i jep ne nje interviste per suplementin “Summer Time” ne gazeten “Koha Jone”.

Si po pritet kenga juaj me e fundit, “Naten”?
Kenga megjithese ka pak kohe qe eshte publikuar mund te them se eshte pritur shume mire pas ajo eshte kenge mjaft verore, me ritem dhe energji….Pikerisht ajo qe kerkohet ne keto dite te nxehta vere. Une jam autor i muzikes, pra kompozitori dhe orkestruesi, ndersa autor i tekstit eshte Olti Curri….

Monday, 9 July 2012

Dren Abazi: Naten jam me krijues

Është një nga këngëtarët më të preferuar të femrave. Shumë herë i diskutuar për lidhje të shumta, por që asnjëherë prapa çdo thashethemi nuk ka pasur diçka konkrete.

Të paktën deri më tani për të nuk dimë asnjë histori dashurie. Ndoshta kjo, sepse vetë Dren Abazi preferon të mos flasë shumë për jetën e tij private.

Madje nuk preferon t’u përgjigjet mjaft pyetjeve rreth privatësisë së tij. “Jeta ime është e thjeshtë, e veçanta është se bëj muzikë”, përmbledh ai gjithë thelbin sa i përket kësaj teme.

Ndërsa shton se femra ideale do të ishte një femër e aftë për ta kuptuar, “sepse mendoj se jam pak i vështirë për të qenë i kuptuar nga të tjerët”. Gjithashtu, i pyetur se sa rëndësi ka pamja e një femre për të, ai tregon: “Normalisht, pamja është ajo tërheq në fillim, por gjërat e tjera janë më të rëndësishme”.

Saturday, 16 June 2012

Dren Abazi: Nuk jam ne lidhje me Armina Mevlanin...

Konfuzion me te dashurat e Dren Abazit

Javen qe kaloi, disa suplemente publikuan nje lidhje dashurie mes miss-it Armina Mevlani dhe kengetarit te njohur, Dren Abazi. Por sic duket, kjo lidhje nuk eshte e vertete, pasi ne nje bisede per ‘’Panorama plus’’ Dreni ka thene se Arminen e ka takuar vetem nje here ne jete edhe ate disa caste para se te shfaqen ne tapetin e kuq te ‘’Top Fest’’. ‘’Ju lutem te mos merremi me kete histori se s’ka kuptim’’, eshte komenti i dhene nga Armina e cila ne njeren ane edhe e ka mohuar lidhjen mes saj dhe Drenit, madje edhe kengetari ne biseden e tij ka qene shume skeptik duke treguar se mes tyre nuk ka ndonje lidhje dashurie. Qe ai dhe Armina nuk jane ne lidhje, e verteton fakti se Dreni ne VideoFest eshte shfaqur me nje tjeter femer e cila eshte e panjohur per publikun, te pakten deri me tani.

Revista PANORAMA PLUS - 16 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 16 Qershor 2012
 • Bertina zhvishet per te treguar sensualitetin
 • Erjoni kapet mat me nje brune
 • "Miss Shqiperia 2007" Irsa Demneri, 5-muajshe shtatzene. Historia e dashurise se misit me nipin e kryeministrit Berisha.
 • Lorik Cana deklaron se ka te dashur ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen
 • Ermali: Pse nuk dua te bashkejetoj me Francesken. "Lidhja jone eshte nje lidhje normale dhe s'ka arritur ne ate grade qe ne te mos bejme asnje moment pa njeri-tjetrin"
 • Ja cfare ben Ermali kur Franceska eshte ne Vlore. Ermali: Ne shtator do me shihni ne ekran.
 • Ami Toska ne regjim shtrati prej shtatzenise, nuk prezenton dot finalen
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi ekspozon sensualitetin e saj
 • Redon Makashi lidhje te re dashurie ne France

Sunday, 10 June 2012

Revista BLUETOOTH - 9 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 9 Qershor 2012
 • Rudina Magjistari nuse. "Ndjesite e fustanit te bardhe"
 • Agron Llakaj, braktis "Klanin" per "Vizionin"
 • Genta Ismajli shfaqet ne festival pa te brendshme?!
 • Zbulohet lidhja e Dren Abazit dhe Armina Mevlanit
 • Ish-i dashuri i Dafines rreh Ledrin, Noizy ironizon ne vargje reperin rival. Krenar Cocaj i ben prite Ledrit, shkaku xhelozia.
 • Vedat Ademi: Kengen ia dedikova gruas, enderroj te behem baba!
 • "Dancing With The Stars", gjysemfinalja i kushtohet 100-vjetorit te Pavaresise, fituesi i ketij edicioni merr nje apartament. Performance surprize e Argjentina Ramosaj. Arjan Konomi dhe Bertina spektaktoret "VIP".Kurioziteti i Elvanes!
 • Ornela Bregu mbledh miqte e "Dancing"
 • Ermal Mamaqi fiton ndeshjen perballe Strakoshes dhe Shaqirit
 • Aurela Gace fiton cmimin e madh te "Neteve te Klipit"

Sunday, 8 April 2012

Art Abazi: Dreni me mire kendon sesa kercen...

Art Abazi: Dreni, me i mire si kengetar sesa ne kercim!

Ai e shoqeron te vellain me kitare ne ndonje aheng familjar apo shoqeror. Art Abazi eshte vellai i kengetarit te njohur Dren Abazi, i cili te enjten u eliminua nga gara e “Dancing with the Stars”. Arti e shoqeron vellain edhe ne shume koncerte e evente te tjera, ndersa ne kete interviste ai flet per femijerine e te dyve pasi jane ne moshe shume te afert. Lidhur me pritshmerine ndaj te vellait ne kercim, ai eshte shprehur se Dreni eshte me i mire si kengetar, kurse me kercimin i ka punet keq. E ne fakt kete e vertetoi edhe fakti qe ai u eliminua i pari nga DWS bashke me Anjeza Majen.

Si e shihni karrieren e Drenit deri tani?

Friday, 6 April 2012

Dancing With The Stars Albania: Anjeza dhe Dren Abazi eliminohen!

Dancing, iken Anjeza dhe Dren Abazi

Nje jave pas fillimit te Dancig With the Stars edicioni i trete, Anjeza Maja dhe Dren Abazi u bene mbremjen e te enjtes personazhet e pare VIP qe lane garen e ethshme!

Kombinimi i pikeve te jurise dhe publikut, penalizoi keshtu ciftet qe ndodheshin ne fund te nje renditjeje, e cila erdhi si rezultat pas gares se 14 personazheve VIP, ne gjini te ndryshme te kercimit. Ne kete puntate te dyte te Dancing Albania 3, prodhim i suksesshem i Tring Dixhital e Vizion Plus, personazhet publike performuan te ndare ne femra dhe meshkuj. Mambo, Vals, Rumba, Paso Doble apo Tango ishin disa nga disiplinat qe sollen emocione, batuta por edhe zhgenjim per disa prej VIP-ave garues.

Sunday, 18 March 2012

Dancing With The Stars Albania 3: Lista e Plote...

Lista e plote e “Dancing with the Stars Albania”

Se shpejti (29 mars e cdo te enjte ne vazhdim) fillon edicioni i trete i “Dancing with the Stars Albania” dhe ne kemi te konfirmuar listen e plote. Ami ne skene dhe Ermali mbrapa, do te prezantojne perpara publikut 14 konkurentet e kesaj gare te cilet jane:

1.Anjeza Maja 2.Seldi 3.Elvana Gjata 4.Dren Abazi 5.Niada Saliasi 6.Vedat Ademi 7.Adelina Tahiri 8.Aferdita Dreshaj 9.Artan Imami 10.Ornela Bregu 11.Xhani Shqerra 12.Inida Gjata - Zhaku 13. Fotaq "Foto" Strakosha & 14.Bujar Kapexhiu.

Wednesday, 7 March 2012

Interviste me Dren Abazi [BLUETOOTH]

Dren Abazi: “Nuk jam tip i nivellit t’nalt”

Dreni muzika qe ju beni nuk eshte komerciale, ndjeni ndonje lloj epersie ndaj muzikanteve te tjere qe qarkullojne ne tregun e muzikes?
Muzika qe bej une ne pamje te pare nuk eshte komerciale, ne sensin se ndoshta nuk eshte “main streem”, por besoj qe ne momentin qe arrin te pelqehet nga masa dhe te shitet ne nje fare menyre mund te thuhet qe ka edhe efekt komercial.

Nga cilet jeni frymezuar per te krijuar kete lloj muzike?
Degjoj shume muzike, degjoj gjithcka ndaj kam influenca te perziera. Jam ndikuar nga muzika jazz, dixieland jazz por edhe nga muzika klasike. Ne muziken time mundohem te bej sa me mire nje miksim te te gjitha ketyre zhanreve.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online