All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Drilon Shala. Show all posts
Showing posts with label Drilon Shala. Show all posts

Tuesday, 7 August 2012

Drilon Shala: Shqiptaret kane talent ta fitojne Eurosong-un...

Drilon Shala: Shqiptaret kane shume talent qe te fitojne Festivalin Europian

Konkurroi per here te trete ne ”Top Fest” dhe filloi te behet i dashur per publikun shqiptar. Historine e dy te rinjve te dashuruar qe sapo ishin ndare, e tregonte me mire vete djaloshi sharmant, Drilon Shala, me kengen ”Mos thuaj mbaroi”. Per here te pare ka qene pjesemarres me kengen “Ti, vete jeta”. Ne “Top Fest 7” eshte prezantuar si vokalist i nje grupi me kengen “Macja e zeze”, ndersa ishte nje nder konkurrentet gjysmefinaliste te spektakli ”The Vocie”. Me cfare po merret Driloni, i cili muziken e ka pasion, ndersa vete punon ne Ministrine e Tregtise dhe Industrise ne Kosove, si dhe a ka ambicie per Eurosong-un, ai e tregon ne kete bisede te shkurter qe kemi realizuar…

Saturday, 4 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 4 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 4 Gusht 2012
 • Jonida, pushimet e para me Dan
 • I dashuri rrezikon burgun, Genta e BB ndihet e kercenuar, braktise Shqiperine
 • Flet motra e Dafina Zeqirit, Besa: Babai na braktisi, na donte te vdekura
 • Big Basta dhe Vesa Luma nisin bashkejetesen ne Tirane, parate e koncerteve i menaxhojne si cift
 • Irsa Demneri fotografohet shtatzene, ish-missi ne Dhermi me partnerin, nipin e kryeministrit Berisha
 • "Miss World", Floriana & Martina zhvishen ne shkretetirat mongoleze
 • Andi Bushati kapet mat me Balina Bodinakun
 • Gazeta britanike "The Sun" shkruan per Noizin, e quan gangster
 • Iva Tico me pushime
 • Big Mama, dalja e pare publike pas tragjedise
 • Menaxheri Cekic: Dafina e fokusuar ne karriere, nuk i jep rendesi ketij rasti
 • Anjeza Branka cudit me trupin e palestruar ne klipin e ri per dashurine
 • Zanfina zhvishet dhe i jep ultimatum te dashurit

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online