All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Drin Zatriqi. Show all posts
Showing posts with label Drin Zatriqi. Show all posts

Wednesday, 11 January 2012

BabaStars e Ruajne "Zarin", Blejne Studion qe Prodhoi Hitet e tyre...

Baba-Stars blejne studio paisjet nga Positive Entertainment, me te cilat jane prodhuar te gjitha hitet e tyre

Pasi qe Baba-Stars dhe Enis Presheva kane raporte te shkelqyeshme shume vjecare, ata jane keshilluar me Enisin per ngritjen e nje studioje te Baba-Stars. Studio, e cila pritet te jete funksionale ne fillim te muajit shkurt 2012 do jete nder studiot me te mira ne Kosove dhe Shqiperi. Pasi qe Enisi eshte fan i madh i Avid produkteve, me te cilat jane incizuar shume albume, si dhe te gjitha albumet e Tingullit Trent dhe Skillz, ata se bashku jane dakorduar qe kete tradite ta vazhdojne dhe studion e tyre ta pajisin me paisjet e deritanishme te Positive Entertianment. Pra Baba-Stars Studio do jete teresisht e bazuar ne Avid Pro Tools HD teknologjine. /enis presheva/positive entertainment/janar 2012/

Wednesday, 14 December 2011

Ciara Vjen ne Prishtine, 28 Dhjetor...

CIARA, KONCERT NE PRISHTINE

Nje potpuri femrash do te paraqiten ne nje koncert ne Prishtine, e te cilave do t’ju prine kengetarja amerikane Ciara, me daten 28 dhjetor.

Promoteri Drin Zatriqi e ka konfirmuar lajmin, duke thene se kjo eshte hera e pare qe ne Prishtine do te kendoj nje kengetare, pas shume koncerteve te repereve qe kane kenduar ne Prishtine, sidomos gjate vitit 2011.

“Koncerti do te mbahet me daten 28 dhjetor dhe eshte koncerti i pare qe nje kengetare e njohur e huaja kendon ne Prishtine”, tha Zatriqi per Express.

Sunday, 11 December 2011

Getoar Selimi: ish-menaxheri i Dafines ma ndaloi xhirimin e klipit "D&G"

Getoari dhe Drini flasin hapur per Dafinen [VIDEO]

Dy miqte e kengetares se njohur Dafina Zeqiri kane vendosur te flasin hapur per thashethemet e fundit, te cilat jane adresuar tek kengetarja Zeqiri. Bashkepunimi me Getin eshte realizuar si kenge, por klip nuk do te jete, pasi Getit ia ka ndaluar Drini. Ata nuk flasin, por Dafina ne twitter po mban lidhje miqesore me te fejuaren e Getit, Fllorenten. Se cfare ka thene ish-menaxheri Zatriqi per nje emision ne Kosove (Prive Klan), lexoni ne vazhdim…

Getoari: “Ish-menaxheri i Dafines me ndaloi xhirimin e klipit
Ishte parashikuar qe kenges “D&G” t’i realizohet edhe nje videoklip ne Stokholm te Suedise, por per kete gje Geti nuk kishte udhetuar atje, por kishte mbetur ne Prishtine, ndersa per xhirime kishte udhetuar vetem Dafina, per klipin e ri “Supernova”. Arsyeja pse Geti nuk kishte udhetuar bashke me Dafinen, ishte ndalesa qe atij i ishte bere nga ish-menaxheri i kengetares Drin Zatriqi. Geti keto gjera i beri publike gjate nje interviste te gjate per televizionin Klan Kosova, duke folur me shume edhe rreth label-it te ri “Baba Stars”, qe si qellim kishte grumbullimin e kengetareve me te mire nga trevat shqiptare. Geti pranon se realizimin e klipit me Dafinen e ka penguar Drini, kurse thekson se kenga “D&G” eshte realizuar pikerisht per albumin e saj te ri.

Thursday, 8 December 2011

Dafina Zeqiri Mohon te kete Fituar Demshperblim...

Dafina Zeqiri mohon te kete fituar 45,000 euro demshperblim nga Dailymotion

Koheve te fundit eshte perhapur ne internet lajmi se Dafina Zeqiri ka perfituar 45,000 euro demshperblim nga "Dailymotion" pasi kjo kompani ka publikuar videoklipin e saj "My Swag" ne kanalin Chibis, pa pelqimin e saj.

Ne te vertete ky lajm fillimisht erdhi nga ish menaxheri i Dafines, Drin Zatriqi i cili per gazeta ka deklaruar se ka iniciuar kete padi kunder kesaj kompanie duke fituar gjyqin ne Gjermani ne favor te Dafines. posted at albavipnews.blogspot.com. Ish menaxheri ka thene se parat e fituara do te ndahen mes tij dhe kengetares.

Por ne rrjetin social Twitter, Dafina ka mohuar te kete fituar para dhe thote se asgje nga kjo nuk eshte e vertete:

"Sa i perket aktgjykimit kinse une kam fituar 45.000 euro nga Dailymotion (gjyqi nga Gjermania), asgje nuk ka te vertete!" - ka thene ajo.

Si duket me te vertete puna e Dafines tani me eshte shnderruar ne nje telenovele te vertete...
- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 30 November 2011

Dafina Zeqiri, Krenari e Tradhtonte me Polake ne Plazhet e Ulqinit...

Tradhetite dhe problemet e shumta familjare detyrojne Dafinen te largohet nga Krenari

Ndarjet e nje pas njeshme te ciftit kishin ndodhur pikerisht per shkak te tradhetive qe Krenari ia kishte bere Dafines gjate muajve te veres ne plazhet e Ulqinit me femra polake, gje qe kishin detyruar kengetaren te mer vendime definitive

Lajmi qe beri buje para nje kohe dhe qe u publikua nga gazeta “Panorama” qe fliste per ndarjen e kengetares Dafina Zeqiri nga i fejuari Krenar Cocaj nuk ishte dezinformate por lajm i vertete, qe u demantua me shume kohe vonese pasi qe cifti permes menaxherit te kengetares arriten te tejkalojne disa mosmarveshje me qellim qe ata dy te jene akoma bashke deri ne publikimin e albumit te ri qe ishte paralajmeruar prej kohes “Just me”. Po si duket fansat e kengetares akoma nuk do mund te kene albumin e te preferuares se tyre ne duar sepse problemet per kengetaren sa vijne dhe behen akoma me te medha. Dafina Zeqiri definitivisht i ka dhene fund lidhjes se saj me Krenar Cocajn me te cilin ishte e lidhur prej disa viteve. Arsyeja qe ka cuar kengetaren deri ne kete vendim ishin problemet e medha familjare te cilat ishin krijuar qe nga fillimi i lidhjes se saj me Krenarin.

Saturday, 26 November 2011

Tradhtite Qe Shtyen Dafina Zeqirin ne Hapa Drastike...

Tradhetite e Krenarit dhe Drinit,nga 1 tek 5-ta

Tradhetite e ish menaxherit te Dafina Zeqirit, Drin Zatriqi dhe ish te dashurit te saj:
(Numerojme tradhetite qe ju ben Dafina Zeqirit nga Drin Zatriqi dhe Krenar Cocaj)

  1. Ne fillim te muajit tetor e tradhetuan Dafinen per videoklipin “My Swag” duke shitur keshtu klipin Grekut, pa dijenine e Dafines;
  2. Drin Zatriqi tentoi ta fus Dafinen ne labelin “Baba Stars” sipas porosise se dikujt;
  3. Drin Zatriqi e Krenar Cocaj kane futur me dhune Dafinen ne studion e Enis Presheves te incizoj videon per te paralajmeruar faqen e saj zyrtare ne Facebook, faqe kjo e administruar plotesisht nga ish menaxheri i Dafines Drin Zatriqi, ku Dafina s'ka pasur fare qasje;
  4. Ne njeren prej gazetave ne Tirane Drin Zatriqi ka deklaruar me disa fotografi dhe fakte fallco, kinse promotori i Dafines ne 4 vitet e fundit, Besfort Hasanaj ka perfituar lek nga videoja e Dafines;
  5. Konfirmohet se vitin e kaluar Krenar Cocaj ka pasur marredhenie me modelen Xhulie Nura. /revista grazzi/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Wednesday, 23 November 2011

Dafina Zeqiri Zyrtarisht Single, Nderkohe Prishet Edhe me Menaxherin...

Dafina humb edhe menaxherin

Dafina Zeqirit duket se nuk po i shkon mbare gjate ketij muaji. Pasi “humbi” te dashurin dhe nje videoklip, ajo tashme ka “humbur” edhe menaxherin e saj.

Telegrafi dje zbuloi nga burime te sigurta se Dafina Zeqiri ishte ndare nga Krenar Cocaj, ndersa po dje gjate dites erdhi edhe lajmi i anulimin te videoklipit te kenges duet me Getoar Selimin.

Per me teper kengetarja ka shkeputur marredheniet e bashkepunimit edhe me menaxherin e saj Drin Zatriqi. Telegrafi sot ka kontaktuar me te, dhe ai ka konfirmuar se eshte dorehequr nga menaxhimi i Dafines.

Drini, i cili eshte pjese e labelit “Baba Stars”, ka thene se arsyet e kesaj shkeputje te bashkepunimit do t’i beje te ditura me vone.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online