All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Drita D'Avanzo. Show all posts
Showing posts with label Drita D'Avanzo. Show all posts

Tuesday, 29 May 2012

Drita D'Avanzo: Jam krenare per prejardhjen time shqiptare...

Drita shqiptarja e spektaklit hit ne Amerike

Eshte shqiptare dhe njihet si nje nga yjet e televizionit amerikan. Drita D’Avanzo, mund te renditet pa frike ne listen e personazheve qe na bejne te ndihemi krenare...E angazhuar ne nje prej spektakleve me te ndjekur atje, Drita ka arritur te kthehet me kohen ne nje prej figurave me te dashura te ekranit. Ne kete interviste ekskluzive per “Bluetooth”, shqiptarja e “Mob Wives” rrefen rrugetimin e saj ne televizion, jeten ne Amerike, familjen, divorcin, deshiren e madhe qe ka per te ardhur ne Shqiperi dhe lidhjet me shqiptaret e famshme Rita Ora dhe Bleona Qereti.

Kush eshte Drita? Ku keni lindur dhe cila eshte lidhja qe keni me Shqiperine?
Une jam nje yll i televizionit amerikan, prej reality-t “Mob Wives”. Kam lindur dhe jam rritur ne Amerike, por prinderit i kam shqiptare. Ata jane njohur me njeri–tjetrin ne Itali dhe u martuan me pas ne Amerike.

Saturday, 26 May 2012

Revista BLUETOOTH - 26 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 26 Maj 2012
  • Big Brother; Rubensi: Genta la porosi t'ia nxirrnin fotot. Nuk kthehem me te as per 1 miliard, pishman qe se pshtyva... eshte e semure per fame; Erioni: U ktheva tek ish-e dashura; Klaudja: Jam e lumtur ne lidhjen time; Arbri, Qetsori, Ermela: Kush triumfon sipas nesh; Bastet: Liami, favoriti kryesor, Genta dhe Franceska te fundit. Sot finalja, ja surprizat e show-t. Babai i Franceskes stampon mbi makine slogane per te bijen.
  • Ronela Hajati: Ne "Top Fest" cmimet te blera; E lane jashte finales se "Top Fest", kengetarja nxjerr te palarat: S'me shkoi mendja te gjeja mik , ose te paguaj para. Me thane "ruaje performancen per ne finale", cmimet jane caktuar qe tani.
  • Ciljeta Xhilaga: Do iki ne Meksike, ja pse e lashe finalen e "Top Fest"
  • Arta Dobroshi "shokon" Kanen, ne tapetin e kuq pa te brendshme
  • 100 Police arrestojne Sinan Hoxhen. "Cmendet" kengetari, investon 20 mije euro per nje klip.
  • Aferdita Dreshaj, Seldi Qalliu dhe Xhani Shqerra rikthehen ne "Dancing"

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online