All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dritan Hila. Show all posts
Showing posts with label Dritan Hila. Show all posts

Sunday, 10 March 2013

Rudina Xhunga, prezanton vajzen per here te pare ne festen e grave...

Rudina Xhunga prezanton per here te pare Alanen ne Twitter

Pas nje muaji leje, gazetarja dhe moderatorja e emisionit “Shqip” ne “Top Channel”, i eshte rikthyer punes, per te nisur serish te henen ne mbremje emisionin live. E meqe jane ditet e para qe largohet per disa ore nga Alana, vajza e saj, Rudina po gjen pak kohe edhe per te prezantuar miqte e “Twitter”-it me te voglen. Kjo foto qe eshte postuar dje prej saj, eshte takimi i pare i babi Dritanit me te bijen kur ajo sapo erdhi ne jete. Bashke me fotografine, eshte edhe komenti i saj: “Ba, duhen shume burra si ti, qe 8 Marsi te jete festa e grave. Ti je festa ime, e mamit tim dhe mamit tend. Te dua ba!”, si te ishin keto fjalet e bukuroshes se saj te vogel. “Me duket gjithe kohes sikur eshte nje bebe duke qare”,- thote Rudina per keto dite te para te rikthimit ne pune, ndersa mendjen domosdo e ka ende nga e bija, ne shtepi.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online