All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Dritani BB5. Show all posts
Showing posts with label Dritani BB5. Show all posts

Friday, 18 May 2012

Dritani i BB5 ne spot me Silvanen e Kafazit (Video)

Besoj se ju kujtohet spektakli i dështuar që u mbajt për disa vite radhazi në Shqipëri, ‘Kafazi i Artë’, apo ndoshta e keni harruar? Vajza e cila fitoi edicionin e 6-të të këtij reality-show, i cili ishte i fundit, si duket e ka nisur seriozisht këngën.

Ajo sapo ka lancuar një video e xhiruar nga produksioni “Max Production” ndërsa kënga është ritmike dhe mban titullin “Më harro”. Por personazhi kryesor në video është Dritani djali që vetëm dy javë më parë doli nga spektkali ‘Big Brother Albania 5’.

Nuk dihet nëse kjo video është realizuar më parë se ai të hynte, se nëse është realizuar këto ditë, atëherë kontrata e protagonistit të BB5 është thyer dhe ka dënime. Për Silvanën na vjen shumë mirë që e ka realizuar ëndrrën e saj që e ka pasur ka kohë./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The BB5 Dritani Silvanën spot with the cage

Sunday, 13 May 2012

Gerta e BB5: Liamin e kam vetem mik

“Liami është një shok shumë i mirë dhe e respektoj atë bashkë me të dashurën e tij. Ai është shumë human dhe prandaj jam afruar me Liamin. Kisha simpati për të si njeri dhe mes nesh nuk kishte asnjë ndjenjë tjetër.”

Kështu është shprehur Gerta, e larguara e radhës nga shtëpia e Big Brother, në emisionin Fan Club, në Top Channel.

Banorja e larguar shpjegoi shkurt edhe arsyen pse vendosi të merrte pjesë në këtë reality-shoë: “Kam dashur të kënaqem unë në radhë të parë kur hyra.”

Dritani: Hyrja me vonesë më penalizoi

Nga ana e tij, Dritani i cili edhe ai u largua nga shtëpia më e famshme në Shqipëri në mbrëmjen e së shtunës, theksoi se fakt që hyri me vonesë e pengoi të shkonte më tej.

“Ishte disavantazh hyrja me vonesë dhe banorët më mbyllën hapësirat. Unë jam i qetë dhe nuk bërtas dot si Ermali sepse nuk e kam në kulturë. Mbase ky ishte një tjetër factor që ndikoi në eliminimin tim”, theksoi Dritani.

Wednesday, 11 April 2012

Dritani dhe Gerta, miq edhe jashte “Big Brother”

 Autorët e Big Brother Albania këtë vit janë munduar që të fusin konkurrentë që në një mënyrë apo tjetër të kenë lidhje me njëri-tjetrin edhe jashtë shtëpisë. Janë bërë disa raste që kanë rezultuar se konkurrentët njiheshin edhe në jetën e para hyrjes në shtëpi. Rasti i fundit është Dritani dhe Gerta.

Kjo foto tregon qartë se miqësia e tyre ka qenë e konsoliduar dhe kanë hyrë në lojë me qëllim të caktuar. Por këta të dy nuk janë të vetmit që janë njohur edhe më parë. Raste të tjera ka qenë Vlashi me Ermalin, Elvisi me Ermalin, Elvisi me Metin, Erioni me Klaudian apo dhe Genta me një pjesë të banorëve./Vip.info/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dritan and Gerta, friends outside the "Big Brother"

The authors of Big Brother this year have tried to put competitors in one way or another be related to each other outside the house. There have been some cases that have resulted in life known competitors before entering the house. The latter is Dritani and Gerta.

This picture clearly shows that their friendship has been consolidated and entered the game with purpose. But these two are not the only ones who are known well in advance. Other cases have been Vlashi with meda, meda with Elvis, Elvis with Metin, and Erion with Genta Klaudian or a part of the inhabitants. / Vip.info /

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online