All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Driton Hila. Show all posts
Showing posts with label Driton Hila. Show all posts

Saturday, 15 October 2011

Rudina Xhunga Martohet

Martohet Rudina Xhunga, detajet e ceremonise se celebrimit ne Bashki

Sado qe u perpoqem ne gjithe keto dite te merrnim me shume informacione rreth fejeses se papritur te saj, nuk ia arritem. Po ja ku erdhi, me shpejt se c’e prisnim, lajmi tjeter i befte. Dje, gazetarja e mirenjohur e emisionit “Shqip” ne “Top Channel”, Rudina Xhunga, kreu ritin zyrtar te marteses me diplomatin, ish-punonjesin e Ministrise se Puneve te Jashtme e me pas analist per ceshtjet nderkombetare, Dritan Hilen. Ishte menduar te ishte nje ceremoni e thjeshte celebrimi, nga ato qe organizohen paraditeve ne Bashki, ku deshmitaret dhe cifti vete hedhin firmat, i bejne premtime njeri-tjetrit dhe shijojne ne heshtje diten e tyre te lumturise. Por ja qe protagonisteve edhe kete here u doli situata nga duart. Deshira per ta mbajtur e per ta shijuar vetem mes te afermve e miqsh kete lajm, ra serish. Ne nje forme apo ne nje tjeter, ishin serish lulet “tradhtaret”. Organizimi paraprak qe po behej prej “Geraldina Sposa” ne Njesine Bashkiake Nr. 5 ku do te zhvillohej pak me pas ceremonia “diskrete”, nuk i la te pavemendshem syte kureshtare. E si mund te ndodhte ndryshe me gjithe ata trendafila te bardhe, vere, shampanje e embelsira qe po hynin ne Njesine Bashkiake Nr. 5. Vetem cifti nuk dinte asgje. Ishte e gjitha nje dasme e cuditshme surprize, qe “Geraldina Sposa” kishte menduar t’i dhuronte Rudina Xhunges ne diten e saj me te bukur.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online