All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eda Cani. Show all posts
Showing posts with label Eda Cani. Show all posts

Thursday, 29 December 2011

Arber Cepani ndahet nga Eda Cani...

Arber Cepani ndahet nga e dashura

Arber Cepani eshte ndare nga e dashura e tij Eda Cani. Ne fakt lajmi nuk mund te quhet fringo i ri, sepse cifti kane te pakten dy muaj qe i kane thene lamtumire njeri-tjetrit. Por kete gje e kane bere ne menyre sekrete dhe heshtje te plote, krejt ndryshe nga fillimi i historise se tyre te cilen nxituan ta rrefenin dhe ta benin publike ne spektaklin “Histori dashurie”, ku personazhe te ndryshem rrefejne historite e dashurise me njeri-tjetrin. Ne fillim te lidhjes cifti dukej se nuk do te ndahej kurre. Ata shiheshin gjithnje bashke ne ambiente publike, shkonin bashke per pushime dhe facebook-u i tyre ishte “duke nxjerre tym” nga puthjet e nxehta te ciftit ne fotot e postuara. Por pas disa muaj pasioni, duket se Arberi dhe Eda nuk arriten t’i shpetojne grackes se post pasionit...posted at albavipnews.blogspot.com. Sipas disa burimeve, thuhet se nuk ka pasur ndonje arsye konkrete qe ka sjelle ndarjen e tyre. Thjesht, nuk kane qene me te dashuruar me njeri-tjetrin me te njejtin pasion si te koheve te para e per kete arsye kane menduar t’i japin fund. /bluetooth/dhjetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 26 June 2011

Arber Cepani Seriozisht i Dashuruar...

Arbri i BB, nje vit lidhje serioze me Eden

Duket nje lidhje ne momentet me te mira te saj, ajo qe po perjetojne fituesi i “Big Brother 1”, Arber Cepani, me vajzen brune nga Durresi, Eda Cani. Paparaci yne i ka fotografuar ndersa shijojne plazhin e Dhermiut, ne keto dite te nxehta qershori vetem ne shoqerine e njeri-tjetrit. Ka kaluar pothuaj nje vit kur ata u fotografuan bashke ne plazh. Hera e pare kjo qe e shihnim Arbrin ne shoqerine e nje femre te vetme, pasi ishim mesuar ta shihnim ne grup te madh shoqeror, me te cilet organizonte fundjavat dhe pushimet. Me sa duket, dashuria speciale me vajzen nga Durresi ishte aq e forte sa ta bente per vete dhe t’i linte menjane shoqerite e vjetra, duke qene gjithmone ne shoqerine e saj. Madje, aq seriozisht e ka marre Arbri kete lidhje, saqe ua ka prezantuar edhe familjareve te tij qe ne fillimet e njohjes se tyre. Eda ishte mikesha speciale ne krah te Arbrit ne ceremonine e marteses se motres se tij,

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online