All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Edber Laho. Show all posts
Showing posts with label Edber Laho. Show all posts

Sunday, 10 November 2013

Vigani dhe Edberi gati për të pushtuar tregun muzikor

Kënga më e re e cila po vjen për pak ditë me një super video quhet “Jeta vazhdon” dhe këndohet nga djemtë simpatikë të cilët kulmin e famës e morën në reality-shoë 'Big Brother Albania 6'.

Vigani dhe Edberi do të sjellin këtë këngë pasi ata u prezantuan për herë të parë në skenë si artistë gjatë spektaklin “Zhurma Shoë Aëards 2013”.

Ne mësojmë se kënga e dytë është një baladë e bukur dhe bëhet fjalë për një cift që s’mundet të jetë bashkë.

Teksti është shkruar nga Vigani ndërsa kompozimi është bërë nga Aurid Gjini në Shqipëri, ndërsa klipi është xhiruar nga produksioni “Intro Creativ” dhe do të vijë gjatë fundjavës që ardhshme./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigani and Edberi ready to conquer the music market

Monday, 9 September 2013

Revista PANORAMA PLUS - 7 Shtator 2013

Revista PANORAMA PLUS, 7 Shtator 2013
 • Ndahet Neda me Ogrenin. Pas dy vitesh lidhje intensive, merr fund lidhja.
 • Ne krize lidhja e Edberit me te dashuren Arbenita
 • Aurela Gace martohet kete jave me nje ceremoni masheshtore
 • Arnida Capi, sekretarja e Ngjeles rikthehet me imazhet seksi
 • Eli Fara: Jam e rrethuar nga njerez qe me bejne te ndihem femer. Kam pasur mundesi te mos beja nje jete me kaq mundim e lodhje.
 • Franceska rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer
 • Fejohet Elvis Gjini i BB5
 • Agoni i "Ting 3-t", i jep fund beqarise
 • Toros: Eksperienca 7-ditore ne Venecia me yjet e kinemase
 • Sinan Hoxha feston ditelindjen, por mban sekret moshen
 • Dafina Zeqiri pas krizes me DJ Blunt, radha per Seven Saraqin
 • Balerina Ambeta Toromani kapet nga paparacet italiane. Momente te sikletshme zhveshjeje ne plazh

Tuesday, 2 July 2013

Vigani dhe Edberi ne Shkoder, pushtohen nga femrat...

Vigani dhe Edberi bejne namin me vajza, tundohet edhe Samanta

Dy konkurrentet nga Kosova te “Big Brother 6”, Vigan Shehu dhe Edber Laho, te cilet hyne bashke ne loje, dihet qe kane qene miq me pare dhe akoma me shume tani. Ata i sheh kudo bashke, edhe per faktin se i lidh profesioni i modelit, qe e ushtrojne edhe tani ne Kosove. E tashme qe jane bere edhe me shume te njohur, ftesat per te qene te pranishem ne aktivitete te ndryshme artistike jane edhe me te shumta. Keshtu, para disa ditesh, ata kane qene te pranishem ne nje koncert qe eshte mbajtur ne Shkoder, bashke me Anaidin dhe disa kengetare, mes te cileve Samanta Karavella. Vigani dhe Edberi jane pushtuar nga femrat e pranishme qe kane shfaqur interes per t’i takuar dhe per t’i njohur nga afer. Por e tunduar prej tyre eshte ndier edhe Samanta, e cila eshte argetuar ne shoqerine e djemve pas fitores se “Top Fest 10”.

Sunday, 19 May 2013

Revista PALOMA - 18 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 18 Maj 2013
 • Adela Xhamani: Ndihem e qete dhe e lumtur!
 • Elton Deda: Kengetaret tona te marrin shembull nga Hoxha
 • Joana pas daljes nga Big Brother
 • Edberi: Jashte shtepise vajzat duan te kene kontakt me mua! Dua vetem Arbeniten!
 • Kengetarja serbe ne Eurovizion fyen Sejkon dhe Lulgjuraj
 • Ermal Mamaqi: Verioret me kane sulmuar pa te drejte!
 • Cubi Metka: Jam aktore ne skene dhe ne jete!
 • Madona zgjedh Rita Oren
 • Ne ditelindjen e Vesa Lumes
 • U2 vijne ne Tirane?
 • Adelina Tahiri, imazh i kompanise me te madhe maqedonase
 • Martohet Adrola Dushi
 • Adrian Gaxha sulmon Flori Mumajesin
 • Kristo: Kam deshtuar shpesh ne dashuri
 • Nga Niko Komani: Si duhen te vishen femijet ne 2013-n

Saturday, 18 May 2013

Revista BLUETOOTH - 18 Maj 2013

Revista BLUETOOTH
Revista BLUETOOTH, 18 Maj 2013
 • Sinan Hoxha, bllokon per 10 ore Qendren Tregtare. Rrezikohet hapja. 10 ore xhirime, 30 milion leke shpenzime dhe 100 figurante per video. Kengetari sjell se shpejti 4 klipe dhe nje album.
 • E nxehte si Aferdita Dreshaj (ne bikini). Modelja dhe kengetarja seksi josh me linjat ne plazh
 • Enxhi Kamenica pozon nudo. Fotot sensuale te modeles bukuroshe
 • "Cani & Friends"; Fotot e 'harbimit' per 45-vjetorin. Te ftuar ne feste, personalitete te jetes publike.
 • Nisida Knezi ne nje rrefim per memesine: "Eni dhe Jon, mrekullite e jetes sime"
 • Moderatori Alban Dudushi kerkon divorcin ne gjykate
 • Gruaja i lind vajze, ministri Bode ne salle
 • Zajmina 'merr peng te dashurin'
 • Te shijosh birren Peroni Nastro Azzuro ne Rezidencen e Ambasadorit te Italise
 • Percahen artistet, fushate per PS, PD dhe LSI

Sunday, 12 May 2013

Edberi dhe Joana jashte lojes se "Big Brother" [VIDEO]

Dy eliminime ne Big Brother

Jo nje, por dy banore jane larguar nga shtepia e Big Brother kete fundjave. Pas nje vendimi surprize nga Vellai i Madh dhe me shumice votash nga publiku, Edberi dhe Joana kane humbur shansin per te fituar cmimin e madh vetem 3 jave perpara finales.

“Isha 70% ajo cka jam jashte dhe 30% kam qene duke bere lojen. Kam provokuar ne situata te ndryshme dhe kjo ishte strategjia ime. E prisja daljen time sepse isha ne nominim me Anaidin dhe une e kam konsideruar ate si konkurrent te forte ne shtepi.

Me Anaidin jemi ne nje lidhje qe besoj se do te vazhdoje edhe jashte shtepise. Cdo gje aty brenda nuk ishte per spektakel, por ishte e vertete”, u shpreh Joana.

Saturday, 11 May 2013

Big Brother: Eliminohet Edberi! Surprize per Riken...

Zarfi i kuq, Surprize per Riken;

Arbana lidhet me shtepine e Big Brother dhe njofton banoret se ka ardhur momenti te hapet Zarfi i Kuq. Eldora hap zarfin dhe u tregon banoreve nje ekografi dhe nje test shtatezanie. Arbana pyet banoret se cfare mendojne ato se kujt mund ti perkase kjo shtatezani. Banoret nuk kane asnje ide se per ke mund te behet fjale. Rikja mendon se eshte ekografia e motres se Rikes por ne fakt eshte per shoqen e ngsuhte te saj Ilenian. Arbana e fton Riken dhe banoret e tjere te ndjekin nje klip ku Rikja rrefen per shoqen e saj dhe raportin e ngushte qe ka me te. Arbana e konfirmon qe eshte pikerisht Ilenia ajo qe pret nje femije. Rikja ndihet shume e lumtur per kete fakt. Ndersa eshte duke folur me Arbanen futet ne linje telefonike shoqja e saj Ilenia dhe flasin me njera-tjetren per disa momente. Rikja ndihet shume e lumtur per lajmin qe morri dhe shpreh mallin qe ajo ka per Ilenian. Rikja kthehet ne vendin e saj ku ishte ulur dhe ndihet shume e lumtur per kete surprize te bukur qe vellai i madh i beri.

Sunday, 21 April 2013

Meti i BB, zbulon sekrete te reja per Viganin dhe Edberin...

Meti i “BB”: Sekreti tjeter i Viganit dhe Edberit eshte se kane shkuar shpesh me te njejtat femra

Meti Alshiqi, djaloshi i cili u be i njohur nga edicioni i kaluar i “Big brother”, pas puneve te suksesshme si model e menaxher lokalesh, ka menduar t’i futet muzikes. “Do te marrim pjese ne festivalin ‘Celesi muzikor’, jam ne duet me grupin ‘Fama’, d.m.th. Buraku & Meti. Ndersa kenga quhet ‘Falma’, ku jemi edhe pretendente per te fituar”, thekson Meti ne biseden e realizuar per gazeten “Panorama” mbi projektet e tij te reja. Mbi te gjitha, Meti komenton edhe dy banoret nga Kosova, Viganin dhe Edberin, te cilet i ka shoke shume te mire. “Sa per ‘Big brother’, une taninuk i ndjek ato, sepse nuk kam as nje minute kohe te lire duke u marre me xhirime ne Rtv21. Pastaj kam dhe lokalin tim ‘Large bar’ dhe ‘Duplex club’ dhe me nje fjale kam shume pune. Por Viganin dhe Edberin i kam shoke shume te mire prej vitesh”, thote Meti, i cili ne saje te njohjes e di se cfare i duhet shtepise se famshme e cfare jo.


Tuesday, 9 April 2013

Joana konfuze, ngrohet me Edberin

Të gjithë u befasuan dhe e komentuan sesi vajza “derdh lot krokodili” në momentin që ajo mori disa rroba nga ish i dashuri i saj, i quajtur Jani.

Është fjala për vajzën më problematike dhe me sjellje konfuze, Joana e ‘Big Brother 6’, që këtë herë dëshiron të ngrohet pranë djaloshit nga Prizreni, Edberit.

Ndërsa Joana nuk e di ende se kë e do me të vërtetë, është kapur mat duke u përqafuar me modelin nga Prizreni. E po nuk thuhet kot se këtë vit ky reality-shou nuk është ashtu siç duket.M. GJ.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Joanna confusing, heated with Edberin

Friday, 22 March 2013

Vigani dhe Edberi, bashke dhe ne det

Janë shumë miq të mirë dhe jashtë shtëpisë së ‘Big Brother’ rrinë gjithmonë së bashku. Në fakt, ne i zbulojmë këtë foto ku djemtë e sapohyrë në BB6, Vigani nga Gjakova dhe Edberi nga Prizreni, janë në plazh dhe pushimet i bëjnë bashkë.

Djemtë simpatikë po mundohen shumë ta ruajnë sekretin e tyre në shtëpi, por duke parë se edhe në det kanë qenë së bashku, do të jetë pak e vështirë që të luajnë lojën sikur nuk njihen mirë me njëri-tjetrin./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Vigani and Edberi together and at sea

Are very good friends and outside the home of 'Big Brother' always stick together. In fact, we find this picture where sapohyrë boys in BB6, Vigani Gjakova and Edberi from Prizren, are on the beach and make the holidays together.

Cute boys are trying to keep their secrets at home, but seeing that even in the sea have been together, it will be a bit difficult to play the game if not familiar with njëri-tjetrin./Maksim Gjokaj /

Tuesday, 19 March 2013

Vigani dhe Edberi ruajne fort sekretin

Dy banoret me te rinj te shtepise se Big Brother ndodhen ne oborr. Nen pretekstin e pastrimit te oborrit te ata te dy e shfrytezojne per te biseduar lirshem me njeri-tjetrin dhe mbase edhe per te menduar ndonje plan per ditet ne vijim.

Ne ate moment del Elena dhe shkemben disa ngacmime me Edberin, por Vigani nderhyn duke i thene ta lere te qete sepse ajo eshte me te. Edberi gjoja i cuditur dhe me shaka i pyet nese ata te dy kane nisur te ngacmohen dhe largohet paksa nga Elena. Me pas ai i uron te dyve me nje fejese ne shtepine e Big Brother.

Pasi Elena largohet djemte kthehen tek planet e tyre. Vigani i thote Edberit se ai po e ben lojen shume mire dhe ndan detyrat. Edberit i sugjeron te merret me shume me vajzat e shtepise ndersa ai do kujdeset per te dy palet. Vigani thote se u lidh me nje pjese te banoreve edhe per shkak te kitares.

Monday, 18 March 2013

Serish modele nga Kosova hyne ne BB

Ashtu si vitin e kaluar, ku në ‘Big Brother 5’ ishin dy banorë që ishin marrë me botën e modës në Kosovë, Meti dhe Elvisi, edhe këtë vit dy të tjerë po me përvojë nga pasarelat hynë në BB6.

Megjithëse në profilet e tyre si duket këtë gjë nuk e thanë, qoftë Vigan Shehu edhe Edber Laho vijnë nga sfilatat e ‘Unë jam Top Model’, si dhe kishin marrë pjesë në spektaklin e Vera Grabockës në ‘Mister Albania 2010’.

Djemtë nga Kosova u paraqitën si shokë të futbollit, ndërsa sekreti i tyre është se të dy do të luajnë si një banor. Ajo që  ka shijuar më shumë hyrjen e djemve ka qenë Jonilda, vajza që zmadhoi gjoksin. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Kosovo model again entered the BB

Just like last year, where the 'Big Brother 5' were two people who were taking the fashion world in Kosovo, Meti and Elvis, this year two others were experienced by trestles entered BB6. Although their profiles looks like it does not say whether Vigan Shehu also Edber Laho from sfilatat 'I'm Top Model', and had taken part in the spectacle of Vera Grabockes 'Mister Albania 2010'.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online