All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Edgar BB5. Show all posts
Showing posts with label Edgar BB5. Show all posts

Thursday, 29 March 2012

Edgar le garen ne Big Brother

 Edgar Cani 52-vjeçari banor i shtëpisë së “Big Brother” ka lënë sot shtëpinë më të vëzhguar për shkak të arsyeve të tij personale. Që prej një muaji e gjysëm,ai ka qenë pjesë e këtij reality show dhe është konsideruar si një nga konkurrentët më të fortë pretendë për çmimin e madh.

Gjithashtu Cani është i ati i futbollistit të njohur shqiptar Edgar Cani Junior, si dhe ka qenë fitues i kuiz show-it “Kush do të bëhet milioner” në Tv Klan.Megjithatë në faqen zyrtare të “Big Brother” thuhet se vendimi për t’u rikthyer në lojë i takon vetëm Edgarit./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Edgar let him race in Big Brother

Edgar Cani 52-year-old resident of the house of "Big Brother" has left the house today to observe due to personal reasons. Since a month and a half, he has been part of this reality show and is considered one of the strongest competitors for the grand prize pretendë.

Cani is also the father of the famous Albanian footballer Edgar Cani Junior, and was winner of the quiz show's "Who Wants to be Millionaire" on TV Klan.  However the official website of "Big Brother" said that the decision to return to the game belongs to Edgarit./Albavipnews/

Sunday, 19 February 2012

Big Brother Albania 5 nise aventuren...

Starton Big Brother 5

“Big Brother 5” ka nisur aventuren me 15 personat qe hyne te shtunen mbrema ne shtepine me te vezhguar.

Ata jane: Gentiana nga Devolli, Meti nga Prishtina, Ermali nga Memaliaj, Graciano, te cilit vendimi per tu bere pjese e lojes iu komunikua ne shtepine e tij, Arjola nga Pogradeci, Edgari, 52 vjec nga Tirana, Emirjeta nga Shkodra, Anila nga Tirana, Flori nga Baldushku, Besarta e cila jeton ne Itali, Albulena nga Prishtina, Erjoni nga Tirana, Elvisi nga Gjakova, Liami i cili jeton ne Gjermani dhe Gjoni i cili jeton ne Itali.

Ne studio Arbana Osmani, opinionist Arjan Konomi, ndersa Vellai i Madh ka nisur menjehere me te papriturat. Asnjeri prej atyre qe hyne nuk konsiderohet ende banor zyrtar i shtepise. Vendimi se cili do te largohet nga shtepia te shtunen e ardhshme mes Ermalit, Metit dhe Elvisit do ta marre Gentjana.

Big Brother u ka ngarkuar atyre te bejne disa gjeste kortezie ndaj vajzes gjate javes dhe ai qe do te rezultoje me pak i pelqyer nga Gentjana do te largohet.

Per te tjeret sfidat jane perpara. /top channel/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online