All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Edgar Cani. Show all posts
Showing posts with label Edgar Cani. Show all posts

Friday, 18 May 2012

Arbri dhe Liami, me te favorizuarit

“Big Brother 5”, ish-banorët flasin për fituesin

Ata nuk e vazhduan lojën për arsye se ndoshta nuk luajtën mirë, apo nuk u deshën më nga publiku që i ndiqte 24 orë në 24 orë në spektaklin “Big Brother Albania 5”.

Ne u munduam të kontaktojnë me shumicën e ish-konkurrentëve të këtij reality-shou dhe e dinim se një pjesë e mirë e tyre do të na thoshin se nuk kishin kohë ta ndiqnin më, pas daljes së tyre, madje disa as nuk donin ta favorizonin asnjërin prej lojtarëve që kanë mbetur në konkurrim.

Ndoshta kishin të drejtë pasi atyre u ishte prerë dëshira për ta fituar shumën e madhe të parave në këtë BIG BROTHER. Por, sipas banorëve të BB5, që tashmë e kanë lënë lojën, kush janë më të favorizuarit e tyre dhe kë e shohin ata fitues ndërmjet Liamit, Ermalit, Arbrit, Erionit, Françeskës apo Gentës, vetëm një javë para finales së madhe? Lexojeni mendimin e tyre dhënë gazetës sonë!

Vlashi:
Sipas mendimit tim, Liami e meriton ta fitojë “Big Brother 5”. Është djalë shumë i zgjuar dhe ka ditur si të bëjë në këta tre muaj lojë të fortë kundër gjithë të tjerëve.

Monday, 7 May 2012

Revista PALOMA - 5 Maj 2012

Revista PALOMA, 5 Maj 2012
 • Julka: Per mua je dashuri... e martuar ne fshehtesi!
 • Sheila e X-Factor: Me Noizy-in vetem shoqeri
 • Saimir Cili dhe lidhja e tij me Francesken e "Big Brother": Franceska, shembull qe duhet te ndjeke rinia shqiptare
 • Edgar Cani: Po fitoi Liami,... Shqiperia nuk behet me!
 • Bertina merr seriozisht palestren. Behet gati per stinen e veres!
 • Simone afrohet me Adelina Tahirin
 • Noizy: Getoari dhe shoket e tij jane femra, jo meshkuj!
 • Gerta e BB: Nuk kam punuar asnje dite ne jeten time
 • Cfare cifti i cuditshem, Nora Istrefi dhe Robert Berisha
 • Big Mama i rikthehet muzikes, ne "X Factor"
 • Linda Halimi dasmen ne qershor ne Xhamajka
 • Mihrija dhe Naimi "rimartohen"
 • Dafina dhe Ledri kapen mat
 • Grandiola e BB: Tani e ka radhen "Grande Fratello"... me kane pranuar!
 • "Tirana Street Style" sjell mode ne Shqiperi, nga Niko Komani
 • 1 Minute me Jeta Faqollin
 • Interviste me Kristi Mollaj
 • IN & OUT: Noizy, Inva Mula, Elvana Gjata (IN); Gjyste Vulaj, eliminimi i Ylli Limanit, Klaudia e BB5 (OUT)

Sunday, 22 April 2012

Edgari: Banoret e shtepise nuk treguan vlera

Edgari, banori i fundit që la të shtunën në mbrëmje shtëpinë e Big Brother, u shpreh në emisionin ‘Fan Club’ se banorët e shtëpisë “nuk treguan vlera”.

“Unë mundohesha t’i përcillja mesazhe të rinjve, por më e rëndësishmja ishte të merrja nga ata, nga brezi i ri. Por, kam marrë gjëra negative.

 Nuk arrita të marr vlera sepse të gjithë hynë në lojë për të mos i treguar vlerat në krahasim me mua dhe më erdhi keq. Graciano për shembull ka më shumë vlera se ç’kam pasur unë në moshën 20-vjeçare, por kishte frikë nga përballja”, u shpreh 52-vjeçari.

Më tej ai shtoi se eksperienca e tij në Big Brother ishte e mrekullueshme: “Ishte një eksperiencë e mrekullueshme, është një format që megjithëse mund ta imagjinosh si është, nuk arrin dot kurrë ta kuptosh pa hyrë aty brenda.”

Në lidhje me konfliktin që ka pasur me Liamin dhe frazën e drejtuar për çamët, Edgari shpjegoi: “I kam thënë tekstualisht Liamit: me këtë që bëre nxorre në pah atë që thonë për origjinën tënde! Këtë e ka shkruar Fan Noli dhe ka shkruar edhe për gjirokastritët, kosovarët etj.

Saturday, 21 April 2012

Big Brother Albania 5: Edgari eliminohet!

Big Brother, Edgari le shtepine [VIDEO]

Ka qendruar mbi dy muajsh brenda shtepise me te famshme ne Shqiperi, por votat e publikut e kane detyruar Edgarin, te lere perfundimisht lojen gjate spektaklit te se shtunes mbrema.

”Per mua, largimi ishte nje surprize, ndonese nuk i dihet asnjehere gjerave se si shkojne. Pavaresisht eliminimit, ndihem mire, pasi kompensohet me kete pjesen tjeter qe takon te afermit, malli qe ke pasur, por gjithsesi, tashme ndihem jashte loje”, deklaroi Edgari ne momentet e para pas humbjes se shansit per te fituar 100 milione.

Ka provuar friken e largimit edhe Grandiola, fatin e se ciles e ka vendosur zilja e telefonit, pasuar nga televotimi.

Saturday, 31 March 2012

Edgari doli pasi e shoqja e tij jashte abortoi...

Edgari doli nga shtepia, pasi e shoqja shtatzene abortoi

Ka hyre ne shtepine e “Big Brother” duke treguar se po jetonte nje bashkejetese te lumtur. Ai deri tani ka rene ne sy per aftesine e tij te vecante per t’iu pershtatur banoreve, te cilet vijne nga nje gjenerate krejt ndryshe nga e tija. Fakti qe eshte gjithmone ne forme dhe i gatshem per te qene pjesemarres ne gjithcka ndodh brenda asaj shtepie, e kane shnderruar ate ne nje prej konkurrenteve me te forte te ketij edicioni. Edgar Cani, banori me “i vjeter” ne moshe qe ka konkurruar ne kete ‘reality show’, dje, u detyrua qe te braktiste shtepine per disa ore. Kjo ka ndodhur pasi ai ka marre lajmin qe e dashura ose me sakte bashkejetuesja e tij ishte ne gjendje te rende shendetesore.

Sunday, 18 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 17 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 17 Mars 2012
 • Soni Malaj nje super mama. Rikthimi ne muzike dhe marredhenia me vjehrrin. Soni Malaj: S'ka dasme me Mirkon, pa mesuar vallen e shqipeve. Annes do t'i mesoj shqip, dua t'i ngjaj Mirkos nga karakteri
 • "Red Roses": Endrra me emrin "X Factor"
 • C'menden femrat per Sinanin
 • Rovena Stefa provokon me bikini
 • Elvisi i "BB5": Vlashi ra ne dashuri me mua, doja ta rrihja.
 • Tragjedia e familjes se Edgar Canit
 • Prinderit e Franceskes: Jemi "pro" seksit ne Big Brother. Dhimitraq Jace: I dashuri ne burg, trillim per te bere xheloz Ermalin. Brixhilda Jace: Franceska shkon shume me Ermalin.
 • Tri media ne gjyq me Adelina Ismajlin
 • Stine mohon puthjet me Ronela Hajatin: "Jemi vetem miq"
 • Familja e te dashures se Ermalit: "Na turperoi"
 • Klaudia i merr te dashurin e shoqes se ngushte, Erjonin
 • Kaltrina Selimi: Pas grabitjes, ja projektet e reja.

Tuesday, 28 February 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 24 Shkurt 2012

Revista GAME OVER, 24 Shkurt 2012

 • Albulena e BB5, ish e dashura e nje te martuari, ne listen e romancave edhe nje personazh VIP
 • Kengetarja Semi Jaupaj, ish e dashura e Gracianos. Pse perfundoi lidhja e tyre...
 • Xhelozia e te dashurit, arsyeja qe Besarda braktisi lojen e BB5
 • Melisa Zaganjori: Marredhenia ime me Edgarin, burrin e mamase sime
 • Agnesa Vuthaj: Ku dhe si e kam njohur Metin e BB5
 • Jeta e Liam (Armandos) dhe fama e tij ne Gjermani

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 24 February 2012

Albulena of Bb5, former girlfriend of a married man, on the list of romances one VIP character
Semi Jaupaj singer, former girlfriend of Gracianos. Why their relationship ended ...
Jealousy of lover, this is why Besarda abandoned the game of BB5
Melissa Zaganjori: My relationship with Edgarin husband of my mum
Agnes Vuthaj: Where and how do I know the Bb5 Metin
Life of Liam (Armandos) and his fame in Germany ]]

Sunday, 19 February 2012

Big Brother Albania 5: Jeta e konkurrenteve jashte shtepise...

foto: gazeta shqiptare
"BIG BROTHER 5" Jeta e konkurrenteve jashte shtepise

Ka nisur dje ne nje spektakel gjigant ngjyrash, edicioni i peste i reality shou-t me te ndjekur ne Shqiperi, "Big Brother 5". Nen drejtimin e Arbana Osmanit dhe me analizen e holle te opinionistit Arjan Konomi, i cili rikthehet ne kete spektakel pas nje viti mungese, ka filluar dje aventura e dhjetera te rinjve nga te gjitha trevat shqipfolese per te fituar 100 milione. Banoret e pare...

Konkurrentet
E para qe hyri ne shtepine e madhe te "Big Brother" ishte Gentiana. Vajza nga Devolli, me nje te folur tipike dialektore ra menjehere ne sy te publikut, fale lirshmerise qe kishte ne raport me kamerat. E diplomuar per anglisht, Genta kishte si pasione te saj leximin dhe shkrimin, kryesisht te poezive, madje nje te tille, nje poezi humoristike, apo bejte sic njihet ndryshe, e krijoi gjate kohes qe spektakli transmetohej direkt ne ekranin e "Top Channel".

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online