All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Edi Rama. Show all posts
Showing posts with label Edi Rama. Show all posts

Sunday, 23 June 2013

Elsa Lila nga Italia ne Tirane per te votuar Ramen...

Elsa Lila nga Italia ne Tirane per te votuar Rilindjen

Elsa Lila votoi Rilindjen. Te pakten keshtu shprehet kryetari i Partise Socialiste Edi Rama sot ne Facebook, duke postuar nje foto me kengetaren e njohur shqiptare qe prej vitesh jeton ne Itali.

“Me Elsen, yllin e pashuajtshem qe sot erdhi per te votuar Rilindjen”, citon Rama ne foton ku ka pozuar se bashku me artisten.

Ne fakt, Elsa Lila njihet per mbeshtetjen qe i ka dhene kreut te opozites Rama. Ajo mori pjese dhe ne greven e urise me cadra qe opozita beri per jave te tera para kryeministrise ne shenje proteste per rezultatin e zgjedhjeve vendore te vitit 2011.

Monday, 20 May 2013

Alketa Vejsiu, zgjedh Edi Ramen...

Alketa Vejsiu: Edi Rama idhulli im, dua te jete kryeminister

Surprize ne diten e dyte te Konventes Zgjedhore te Partise Socialiste ka qene edhe fjala e prezantueses se njohur Alketa Vejsiu. Sic deklaroi qe ne nisje te fjales se saj ishte aty si nje qytetare qe pa hezitim mbeshteste Edi Ramen dhe shpresonte qe ai, idhulli i adoleshences se saj te ishte kryeministri i ri i Shqiperise, pas zgjedhjeve te 23 qershorit.

“Nuk jam socialiste, por nje gje eshte e sigurt se do votoj per Shqiperine e Edi Rames, jam e bindur qe ne Shqiperine e rilindur, te majte e te djathte do kene mundesi te gdhihen e te ngrysen te lire, pa patur frike se do jene me Edin apo kunder tij. Shpresoj qe ai te jete kryeministri yne i ri”, tha Vejsiu.

Sunday, 17 March 2013

Edi Rama: Isha sahati i Tiranes

Kreu i Partisë Socialiste në Shqipëri, Edi Rama, ka qenë i ftuar në programin e së enjtes në “Top Show” dhe shumë sportiv ka treguar se kur është në një program si ky pranon të flasë për çdo gjë.

Edi ka treguar se çfarë bënte ai kur ishte 16 vjeç, duke thënë se ka qenë botë tjetër dhe jo si sot.

Ndërsa, duke qeshur ka treguar se edhe në shkollë kur ishte i vogël është dashur të bëjë atë gjimnastikën e mëngjesit dhe gjithmonë për shkak të gjatësisë së tij i jepnin vërejtje mësuesit se duhet t’i bënte këto ushtrime, madje e përdori shprehjen duke qeshur se “isha sahati i Tiranës”. /Maksim Gjokaj/.

Burimi Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Edi Rama: I was Tirana Clock

Socialist Party in Albania, Edi Rama, has been invited to Thursday's program "Top Show" and many sports has shown that when a program like this one refuses to talk about everything. Edi's no telling what he did when he was 16 years old, saying that there was another world, not like today.

While laughing has shown that even in school when he was a boy was supposed to do the gymnastics in the morning and always because of its length gave warning teachers that they should do these exercises, even used the expression smiling "i Tirana Clock"./Maksim Gjokaj /.

Sunday, 26 August 2012

Revista BLUETOOTH - 25 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 25 Gusht 2012
 • Bleona Qereti, vjen me avion privat, 4 milione $ per albumin
 • Jozefina Topalli; Pasioni i ri i Kryetares se Kuvendit: Hipizmi
 • Edi & Linda Rama; Pushimet e kreut te opozites me bashkeshorten
 • Ulpiana Lama, prezantuesja e re e "Pasdite ne TCH"
 • Intervista, Ermal Mamaqi: Aborti i Amit i papritur, mezi presim te behemi prinder
 • Fotot ne plazh: Zajmina superseksi ne jaht; "Polici" eksploron karaburunin
 • Ermela Mezuraj, feston 26 vjetorin: "Parate e mbetura nga cmimi i madh me dalin per te jetuar mire. Me Jotin s'kemi bere plane per martese"
 • Zanfina e treta ne Ballkan
 • Franceska: Ermali i di te gjitha levizjet e mia
 • Genta Ismajlit i arrestojne menaxherin
 • Zajmina dhe Fjolla puthje lesbos
 • Vesa Luma dhe Big Basta shkembejne mesazhe dashurie ne FB

Tuesday, 27 December 2011

Edi Rama Shkakton Rremuje me Kartolinen Nudo...

Rama: Vepra e Man Ray fyerje? C'derra te knaqun!

Pas debateve te shkaktuara nga vepra artistike e Man Ray, “Le violon d'Ingres”, e publikuar nga kreu i PS, Edi Rama, ne faqen e tij zyrtare, edirama.al si nje urim per fundvitin, kane ardhur menjehere reagimet nga vete Rama.

Rama eshte shprehur ne Twitter se “Qeveria mbushi sot leveret me foton e Man Ray. Qenka fyerje per shqiptaret kryevepra boterore e kartolines tek edirama.al! C'derra te knaqun!”.

Vepra artistike u kritikua per shfaqje nudizmi nga shume media, nderkohe qe duket vetem shpina e zhveshur e modeles, Kiki. Ajo u publikua ne faqen zyrtare te Rames me rastin e festave per ti uruar shqiptareve nje vite te mbare dhe sa me te bukur.

Saturday, 24 April 2010

Edi Rama Vals me Alketa Vejsiun

“Dancing with the stars”, Edi Rama vals me Alketa Vejsiun

Duam apo jo ta pranojmë, ai ja del gjithmonë të bëjë zhurmë. Ende pa u shfaqur spektakli “Dancing with the stars” ditën e enjte, ishte përhapur lajmi se lideri i opozitës, Edi Rama do të ishte i ftuari special i mbrëmjes. Sytë e njerëzve prisnin me kërshëri kërcimin e tij, e fillimisht duket se u zhgënjyen kur ai mori rolin e avokatit në jurinë e këtij spektakli. Të gjithë e donin Ramën ta shihnin duke kërcyer! Edhe vetë artistët konkurentë duket se nuk mjaftoheshin me komentet e tij pozitive, ata prisnin në skenë sfidantin e ri. E ai ua dha këtë kënaqësi, atyre që e duan, dhe atyre që e paragjykuan: Një vals me prezantuesen e spektaklit Alketa Vejsiu. /balkanweb/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

"Dancing with the Stars" Waltz with Edi Rama ng Alketa

We want to acknowledge it or not, he always succeeds to make noise. Yet without appearing spectacle "Dancing with the Stars" on Thursday, was spread the news that opposition leader Edi Rama would be the special guest of the evening. The eyes of people waiting to jump his kërshëri, and initially appear disappointed when he took the role of lawyers in the jury of this spectacle. We all want to see jumping Rama! Even the artists themselves do not seem mjaftoheshin competitors with his positive comments, those waiting on the new stage sfidantin. And he gave it gladly, those who love and those who paragjykuan: A waltz with prezantuesen spektaklit Alketa Vejsiu.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online