All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Edis Kuraja. Show all posts
Showing posts with label Edis Kuraja. Show all posts

Monday, 14 May 2012

Edis Kuraja kerkon nuse me "mesit"?

Edis Kuraja ne kerkim te nje bashkeshorteje

Pas ndarjes me modelen Diellza Kolgeci, Edis Kuraja i ka hyre aksionit per te gjetur nje grua me te cilen mendon te kaloj jeten. Kete informacion e ka bere te ditur vete nena e Edisit duke biseduar me nje vajze dhe duke ia propozuar asaj djalin Edisin. Sic duket familja Kuraja po shkon me traditat e vjetra shqiptare. Nuk eshte cudi qe ne te ardhmen Edisi te martohet me "mesit". /prive/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Edis Kuraja seeks a wife

After splitting with model Diellza Kolgeci, Edis Kuraja has entered action to find a wife with whom he thinks to spend his life. This information has announced Edis own mother talking to a girl and proposing to her Edis son. Kuraja family apparently is going with Albanian traditions. No wonder that in the future to marry Edisi via arranged marriage. / private / ]]

Monday, 24 October 2011

Diellza dhe Edisi Ndahen...

Diellza ndahet nga i dashuri, fillon lidhje te re

Diellza Kolgeci, eshte ndare nga i dashuri i saj, basketbollisti Edis Kuraja.

Pas kater vjetesh, cifti i jep fund lidhjes se tyre. Mesohet se bukuroshja kosovare ishte ajo qe provokoj prishjen.

Sipas burimeve te Telegrafi.com, Misis kosovar tashme ka krijuar nje lidhje tjeter me nje djale nga Prizreni.

I dashuri i ri i Diellzes thuhet te jete nje 24 vjecar me profesion arkitekt. Ndersa, Diellza Kolgeci muajin tjeter do t’i mbushe 33 vjet. /telegrafi/tetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 28 May 2011

Edis Kuraja: Isha Une Ai Qe Bera Hapin e Pare...

Pas humbjes se te atit, Diellza shfaqet ne publik me te dashurin Edis Kuraja

Tashme per Diellzen nuk ka me rendesi te fshehe jeten e saj private si dikur. Ajo del publikisht me te dashurin e saj, basketbollistin e famshem kosovar, 29-vjecarin Edis Kuraja, me te cilin eshte ne lidhje qe nga viti 2008. Dalja e fundit ne publik me Edisin eshte bere pikerisht ne “VideoFest”, pak kohe pas humbjes se babait te saj nga nje semundje e rende. E ndersa Diellza ngurron te flase hapur mbi dashurine e saj, ne kete drejtim nuk permbahet dot Edisi, i cili shprehet: “Te flasesh per dashurine, eshte vertet kenaqesi, megjithese emocionet e para kane ndodhur prej shume kohesh. Secili prej nesh ka perjetuar ndjenjen e dashurise se pare e te puthjes se pare dhe mendoj se secili e ka te njohur ate emocion shume te vecante.

Friday, 15 May 2009

Diellza Kolgeci Ne VFM'09 Me Fustan Te 800 Eurove

Diellza Kolgeci dhe Edis Kuraja ne Qilimin e Kuq
/photo ktv/

Diellza me fustan te 800 eurove

Bukuroshja Diellza Kolgeci eshte paraqitur ne naten e video-festit me nje fustan qe kap vleren e 800 eurove, nderkaq ka lavderuar edhe grimin te cilin ia ka bere grimerja Sellma.

Ajo ka thene se po ndihet si nje yll i vertete ne naten e videofestit nderkaq ka qene e shoqeruar me te dashurin e saj Edis Kuraja.

“Po ndihem shume mire, sidomos ne prani te Edisit”, ka thene Kolgeci e cila nuk ka dashur qe te flet me shume per jeten e saj private ne kete mbremje. /ardian jasiqi/gazeta express/
- - - - - - - - - - - - - - - -
p.s. e besueshme pasi ajo deklaroi per KTV se fustanin e ka blere ne butikun "La Sposa" te Grand Store e qe dihet se aty nuk ka fustan nen 500 euro.
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Diellza with a dress of 800 euros

Beauty Diellza Kolgeci is presented in the video festit night with a dress that captures value of 800 euros, has also praised the make up which has made by Sellma.

She has said that if feels like a real star in the night videofestit has already been accompanied by her boyfriend Edis Kuraja.

"If you feel very well, especially in the presence of Edisit," said Kolgeci which has not wanted to talk more about her private life in this evening.
]]

Tuesday, 9 December 2008

Diellza Kolgeci dhe i Dashuri i Saj Basketbollist!

Diellza Kolgeci dhe Edis Kuraja
/photo public domain/

Diellza Kolgeci gjate fundjaves ne Zvicer

Modelja, disenjatorja, aktorja dhe kengetarja, Diellza Kolgeci, eshte pare me te dashurin e saj, basketbollistin e njohur kosovar Edis Kuraja te premten ( 5 dhjetor) ne Aeroportin Nderkombetar te Prishtines. Burime brenda KTV-se qe e kane pare kete dyshe ne aeroport, kane thene se Edisi po e shoqeronte Diellzen, duke i ndihmuar ne mbajtjen e valixheve, perderisa Diellza po nisej per ne Zvicer. Po ashtu eshte mesuar se arsyeja e shkuarjes se Diellzes ne Zvicer ka qene pjesemarrja e saj ne nje organizim te diskotekes “Ulpiana”. Kolgeci lidhjen e saj me Kurajen e pati konfirmuar kohe me pare pikerisht ne Kohavision, ne nje interviste dhene emisionit veror “Flladi Veror”. Perderisa ajo fliste per lidhjen e saj me Edisin, ka treguar se basketbolli eshte njeri nga sportet e preferuara te saj, por qe fatkeqesisht per shkak te obligimeve te shumta, nuk eshte shpesh e pranishme ne ndeshjet ne te cilat paraqitet i dashuri i saj, Edis Kuraja. /express live/08.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online