All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Edison Kelmendi. Show all posts
Showing posts with label Edison Kelmendi. Show all posts

Sunday, 26 February 2012

Edison Kelmendi modeli shqiptar qe pozon per Versace...[VIDEO]

Edison Kelmendi, modeli qe sfilon per “Versace”

Nje 20-vjecar me origjine shqiptare eshte paraqitur ne sfilaten e fundit te modes se kompanise prestigjioze “Versace’’, ne prezantimin e koleksionit te ri te veshjeve per meshkuj, per sezonin vjeshte/dimer 2012/13. Ai eshte Edison Kelmendi, i lindur ne Gjakove, por qe prej moshes 1-vjecare jeton ne Zvicer. “Kam nenshkruar kontrate me “Versace”-n, qe do te thote se kam pasur te drejte te sfiloj vetem per kete kompani, prandaj fatkeqesisht me eshte dashur te anuloj angazhimet per Roberto Cavalli-n dhe brende te tjera”, tregon Edisoni, duke na bere te kuptojme se pasioni i tij po shnderrohet seriozisht ne profesion, ndonese djaloshi qe synon te behet nje nga top modelet me te mire te botes na thote te kunderten: “Nuk do ta quaja pune, pasi per mua eshte pasion. Une e pelqej qendrimin para kameres dhe shkrepjet e aparatit fotografik. Kjo pune me mundeson te bej gjera qe une pelqej, takimin me njerez te rinj dhe udhetime neper bote. Mendoj se kam lindur per kete. I jam shume mirenjohes dhe falenderues babait tim, i cili me ka shoqeruar gjithmone dhe me ka bere fotografi qe kur kam qene ne moshe te vogel, duke zbuluar keshtu dashurine time per modelim”

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online