All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Edita Abazi. Show all posts
Showing posts with label Edita Abazi. Show all posts

Thursday, 15 November 2012

Modelja Edita Abazi pikturon trupin nudo

Ndoshta është hera e parë që një modele shqiptare bën gjëra të tilla. Është kjo modelja kosovare, Edita Abazi, e cila ka realizuar një set fotografik nga duart e fotografit të njohur Besim Mydyti, që në syrin e parë duket sikur ka veshur rroba.

Por jo çdo gjë është art dhe pikturë që me dorën e artistes kosovare, Teuta Bajgora, ka mbuluar pjesët intime të trupit të modeles, e kjo është çdo gjë e punuar me dorë.

Modelja kohë më parë provoi edhe këngën, por pasionin e vjetër të fotomodeles si duket nuk e ka harruar dhe këto ditë ka realizuar këto foto të jashtëzakonshme. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Model Edita Abazi painted naked body

Is probably the first time that an Albanian models doing things. Is this model Kosovo, Edita Abazi, which carried a photo set from the hands of renowned photographer Faith Mydyti, that in the first eye seems to have worn clothes.

Saturday, 1 September 2012

Edita ia kthen Noizyt braktisjen me nje Diss

Këtë herë në rubrikën tonë “Facebooku i….” hodhëm sy te facebooku i vajzës modele, e cila u bë e njohur thuajse një vit më parë, Edita Abazi.

Ajo kishte postuar në profilin e saj një këngë të sapo kënduar në versionin audio nga vetë ajo, këngë kjo që mbante titullin ‘Papaki, Diss. N---Y.

Ne e kuptuam i referohet reperit Noizy, ai të cilin vajza e akuzon se e ka braktisur dhe e kishte lënë shtatzënë. Sapo është hedhur kënga në internet dhe ka marrë shumë komente, ndërsa nëse dëgjoni tekstit shihni një mllef shumë i keq kundër reperit të Shqipërisë.

Mësuam gjithashtu se kjo nuk do të jetë kënga e parë e Editës, por së shpejti do të sjellë edhe një këngë tjetër madje do të realizojë edhe videoklipin./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Edita turn Noizy drop with a Diss

Tuesday, 24 July 2012

Ish modelja e Noizyt ne krahet e Stresit

Edita Abazi, vajza e cila pak kohë më parë pushtoi mediat me historinë e saj e cila tregonte se si reperi Noizy e la shtatzënë dhe ajo u detyrua ta hiqte fëmijën pasi artisti e braktisi atë, tashmë shfaqen me një reper tjetër.

Eshtë ky Stresi sic e shihnie dhe në foto të armatosur dhe në krah ka modelen e Noizyt. Eshtë kjo një foto shaka  qoftë me armë, apo një shoqëri e vërtetë, megjithatë mund të jetë edhe dicka nga inati, duke ditur se dy reperat nuk i kanë punët mirë me njëri-tjetrin./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
The former model of stress in your arms Noizy

Edita Abbas, the woman who recently took the media with her story which showed how Noizy rapper left pregnant and she was forced to remove the child after it left the artist, now appear with a next milestone. It is this stress as you see in the picture and armed and arm has the Noizy model.

Wednesday, 1 February 2012

Edita Abazi thote se djali ne krah eshte vetem shok

Modelja reagon per foton, pro nuk tregon emrin e te dashurit te saj te ri

Pas lajmit që u botua ditë më parë në mediat e Tiranës, se vajza e cila në media tregoi për historinë e shtatzanisë së saj me Noyzin, modelja Edita Abazi, dhe ku thoshte se ajo tashmë ka gjetur një rehati tëk i dashuri i ri, dhe sipas lajmit është djali në foto, ajo reagon.

Për ne Edita ka treguar se djali quhet Valon Bytyci dhe është një mik i saj këngëtar, pro që nuk ka lidhje me të. Modelja nuk ka dashur të na tregojë se cili është i dashuri i saj i vërtetë, por që Valonit tashmë ky lajm i kishte krijuar pak problem dhe tek e dashura e tij e vërtetë, dhe po ashtu edhe Editës.

Megjithatë nganjëhere ndodhin keqkuptimet, por modelja ka dashur të sqarojë të vërtetën. Ne i urojmë vajzës pas historisë jo të mirë më Noyzin, të ketë gjetur vërtetë rehatinë tek një djalosh sic ajo do ta donte./Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Edita Abazi says that the boy is just next friend

Following the news that was published the day before in the media of Tirana, the girl that the media told the story of her pregnancy with Noyzin, model Edita Abazi, and saying that she has already found a comfort to his new love, and according to the news is the boy in the picture, it reacts.

Saturday, 21 January 2012

Edita Abazi pas Noizy-t nise histori te re dashurie?!

Edita harron Noizyn dhe historine e dhimbshme, dashurohet perseri!?

Vajza e cila u be objekt i perfolur ne shume media pas intervistes dhene ne gazeten Panorama disa jave me heret, po fillon nje jete te re.

Edita Abazi, modelja e re nga Kosova si duket po fillon te haroje ish te dashurin, reperin Noizy dhe historine e dhimbshme te cilen e ka perjetuar me te. Edita eshte dashuruar perseri dhe tash flitet se ajo eshte nje lidhje me nje djalosh nga Kosova, emri i te cilit eshte Valon.

Fotografite e realizuara nga paparaci ne nje nga klubet e Prishtines tregojne qarte se vajza e cila u be teper e njohur pas historise se shtatzanise me Noizyn dhe abortit, eshte tmeresisht e dashuruar ne te dashurin e ri. Gjithashtu flitet se pas ndarjes dhe problemeve qe kishte pasur me reperin, Edita ka filluar te shoqerohet me nje tjeter reper i cili ne Shqiperi njihet si rivali numer nje i Noizyt pra me Stresin, i cili tashme ka statusin ‘’single’’. /panorama plus/janar 2012/

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 21 Janar 2012

Revista PANORAMA PLUS, 21 Janar 2012
 • Amarda Toska: Do jemi perseri tek "Dancing", ende asnje plan per femije
 • Linda Halimi transformohet, riben fytyren nga e para
 • Ermela Mezuraj: Ju tregoj ritakimin pas 8 vitesh me Jotin, planet per martese dhe femije
 • Frederiku dhe Alisa ne pritje te femijes se dyte
 • Ja disa nga emrat VIP qe kane marre oferten per te qene konkurrente te "Dancing"
 • Edita Abazi harron Noizin dhe historine e dhimbshme, dashurohet perseri!
 • Adelina Ismajli tani planifikon me Valin fejesen dhe martesen
 • Adi Krasta rikthehet neser ne show-n e pare te vitit 2012
 • Sinan Hoxha shan serbet nga nena ne koncert, reagime ne forume
 • Neda emerohet zedhenese e Aleances Kuq e Zi, fansat shprehen kunder
 • Ledina Celo publikon fotot e reja me djalin, Erlisin
 • Emina & Nazarian drekojne ne Los Angeles me David dhe Victoria Beckham

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 13 Janar 2012

Revista PLUS, 13 Janar 2012

 • Kaltrina Selimi: Si e binda Dritonin te braktise Angline dhe te bashkejetoje me mua. Dashuria me mesoj te gatuaj
 • Genta Ismajli: Une e dehur?! Asnjehere
 • Dren Abazi te le "Pa Fryme"
 • Elvis Pupa: Femijet e mi dua t'i rrise ne Amerike
 • Edita Abazi: Me kane kercenuar fansat dhe shoket e Noizyit
 • Shtyhet BIG BROTHER 5 per ne muajin Shkurt
 • Silva Gunbardhi: Pema po nuk u krasit nuk ben kokrra
 • Supermodel: Medjan Gjoni dhe Olta Dedja garuesit e pare per kete sezon
 • Hermes Nikaj: Pse dua te jem pjese e "Big Brother 5". Aty mund te njoh edhe shpirtin binjak

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 13 January 2012

Kaltrina Selimi: How did I convince Driton to abandon England and cohabit with me. Love tought me to cook
Genta Ismajli: Me drunk? Never
Dren Abazi to let the "Free Spirit"
Pupa Elvis: My children I want to raise in America
Edita Abazi: Noizy fans and friends have threatened me
BIG Brother 5 postponed for the February
Silva Gunbardhi: tree if not pruned will do no fruits
Supermodel: Medjan John and Olta Dedja first contestants on this season
Hermes Nikaj: Why I want to be part of "Big Brother 5." It can also recognize soul mate
]]

Monday, 26 December 2011

Edita Abazi Kercenohet ne Telefon nga Fansat e Noizy't

Edita Abazi: Me kercenojne fansat e Noizy-t ne telefon

Nje histori interesante dhe shume e dhimbshme, qe u publikua ne gazeten “Panorama”, po ben jehone te madhe ne media dhe te publiku shqiptar. Modelja Edita Abazi tregon se historia me Noizy-n eshte acaruar edhe me shume. “Fansat e Noizy-t me kane hapur dhe faqe ne facebook duke me fyer dhe ofenduar rende”, tregon ajo. Modelja kosovare ka pohuar ne nje interviste se ka pasur nje lidhje me reperin Noizy, madje ka ngelur edhe shtatzene. Noizy nga ana tjeter ka vendosur te tregoje variantin e tij te njohjes me vajzen. Ai ka deklaruar se Edita e ka bere add ne facebook, kane biseduar dhe me pas i ka kerkuar takim si fanse e tij. Ai ka sqaruar se ishin takuar fillimisht ne Prishtine ne nje hotel ku kishin qendruar disa minuta e me pas ai kishte udhetuar drejt Suedise se bashku me dj dhe nje anetar te grupit, me te cilin performon neper koncerte. Reperi madje thekson se Edita e ka kercenuar ate, duke i thene se do ia gjeje vendndodhjen e vajzes se tij dhe do ia rrembeje. Keto te gjitha i hedh poshte modelja me te cilen realizuam edhe nje bisede telefonike. “Asgje e thene nga ai ne ate emision televiziv nuk eshte e vertete, une as qe ia kam permendur rrembimin e vajzes, ai duhet ta dije qe une nuk jam ne gjendje te bej nje te tille per vete faktin se jam femer.

Saturday, 24 December 2011

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 24 Dhjetor 2011

Revista PANORAMA PLUS, 24 Dhjetor 2011
 • Elvana vs Dafina, Kengetaret i shpallin lufte njera-tjetres per milionat e koncerteve. Nxisin fansat ne urrejtje, intrigat per t'i rrezuar ne karriere. Pas operacioneve plastike rrisin cmimin, 2500 euro per koncert. Dafines i bie vlera ne Kosove pas ndarjes, favorizohet Elvana.
 • Anjeza Branka martohet ne fshehtesi, planifikon muaj mjalti ne Dubai
 • Cifti i "BB" Erjoni dhe Bertina i japin fund lidhjes dy vjecare . Bertina deklaron ndarjen, Erjoni i rezervuar
 • Big Basta dhe Vesa Luma rikthehen bashke, mbajne te fshehte duetin e tyre
 • Krasta, Llakaj, Ami dhe djemte e "The SHBLSH" munguan ne 10-vjetorin e TCH
 • Getoar Selimi: Jam shume i dhene pas Seksit, s'kam pse ta fsheh
 • Princ Leka pas humbjes se babait shtyn martesen
 • Alma e BB4 feston 30-vjetorin, prezanton Cimin si te dashurin e saj
 • Zbulohen foto e dasmes perrallore te Jehona Sopit
 • Edita Abazi: Me kercenojne fansat e Noizy-t ne telefon
 • Elvana dhe Flori, Krishtlindje ne New York
 • Alban Skenderaj promovon albumin ne Zvicer
 • Sinani dhe Seldi marrin Meden ne Suedi
 • Rezarta, Ronela dhe Redoni ne Durres
 • Shpati dhe Aferdita feste amerikane
 • Gazi i Portokallise ben publike lidhjen e dashurise me diplomaten
 • Rona Nishliu: Jam e vetmja nga Kosova ne RTSH, synoj kupen
 • Albana, pretendente per te fituar neser sfiden e skuadrave ne "E Diell"

Friday, 23 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 23 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 23 Dhjetor 2011
 • Ndahen Sinan Hoxha dhe Seldi Qalliu, xhelozia shkaku kryesor
 • Edita Abazi perballe Noizy-t ne televizion? Ju zbuloj mesazhet e tij
 • Arjan Konomi apo Blendi Salaj, kush do te jete opinionisti i "Big Brother 5"
 • Krishtlindjet e arta te Albana Osmanit
 • Kledi Kadiu nje emision dedikuar baletit shqiptar
 • Konflikti Anbeta Toromani - Oni Pustina , ceshtja shkon ne Gjykaten e Apelit
 • Facebook, Nga profili i Vesa Lumes
 • Ku, si dhe me ke do ta festojne politikanet Naten e Nderrimit te Viteve
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 23 December 2011

Separate Sinan Hoxha and SELDI Qalliu, the leading cause jealousy
Edita Abazi to confront Noizy-t on television? I reveal his messages
Arjan Konomi or Blendi Salaj, who will be the columnist of "Big Brother 5"
Golden Christmas of Albana Osmani
Kledi Kadiu a dedicated program to Albanian ballet
Conflict Anbeta Toromani - Oni Pustina, the issue goes to the Court of Appeal
Facebook, out of Vesa Luma's profile
Where, how and with whom politicians will celebrate New Year Night
]]

Wednesday, 21 December 2011

Edita Abazi: "Noizy Genjeu ne TCH"; Kerkon Duel tek Arian Cani ne "Zone e lire"...

Edita Abazi: ‘Noizy genjeu ne TCH, ja mesazhet e tij’

Modelja kosovare, e cila pak dite me pare kishte rrefyer per ne se si e la Noyzi ne momentin qe ajo ishte shtatzene, rikthehet serish me disa fakte me reale. Pasi ka degjuar versionin e ish-te dashurit, reperit Noizy, ne Top Channel, Edita na tregon se eshte ndjere shume keq dhe nuk ka mundur te beje asnje hap me tej per te ecur, ndersa ka kerkuar qe te deshmoje, ndoshta per here te fundit, ne nje interviste ku tregon edhe shume mesazhe nga ana e Noyzit ne momentin qe ajo i ka treguar se eshte shtatzene me te, para se ta abortoje femijen.

Edita Abazi ka dashur qe disa prej tyre t’i tregoje dhe ne kete interviste per ‘Kosova Sot” dhe per Top Kosova Radio, ku per here te pare ka rrefyer ne kete radio “live” mbi ngjarjen, duke hedhur poshte gjithe deklaraten e Noyzit. Ndiqni rrefimin e saj te dyte.

“Kosova Sot”: E ndoqe reagimin e Noyzit?
Edita Abazi: I tmerrshem, dukej se genjen.

Sunday, 18 December 2011

Jeta Private e Noizyt po Ndryshon, Pas akuzes se modeles per shtatzeni...

Noizy privohet te takoje vajzen 4-vjecare, pas akuzes se modeles per shtatzeni

Duket se te jesh person publik, ka risqet e veta. Ne kete rast, akuza e modeles kosovare nga Kosova, Edita, drejtuar ndaj reperit me fame Noizy, se pasi ai e kishte lene shtatzene me pas e kishte braktisur, nuk ka kaluar aq lehte per jeten private te kengetarit. 22-vjecarja pohonte ne intervisten e saj javen e kaluar te “Panorama”, se ndihej shume e lenduar, pasi nga indiferenca e kengetarit ishte detyruar te abortonte femijen 6-javesh. Nga ana tjeter, 24-vjecari qe ka nje vajze 4- vjecare nga lidhja e tij e dashurise ne Londer, direkt pas publikimit te kesaj interviste ka marre nje ultimatum nga ish e dashura, nena e femijes se tyre. Thuhet se ajo tashme ia ka hequr te drejten qe ai te takoje vajzen. Noizy, edhe pse shume i ri per te qene prind, e ka shijuar jashte mase statusin e babait, duke kaluar shume kohen me vajzen e tij Leandra, e cila aktualisht jeton ne Londer me te emen. Por duket se ish e dashura e tij nuk ia toleron te tilla gjera Noizy-t, ndersa duhet te ruaje te paster figuren e babait ne syte e se bijes.

Thursday, 15 December 2011

Noizy Rrefen Verzionin e Tij ne lidhje me Edita Abazin...

Noizy rrefen historine me vajzen kosovare

Qe Noizy eshte i famshem kjo nuk diskutohet! Qe ka sukses me shume femra te cilat jane ne radhet e fansave edhe kjo eshte e sigurt!

Qe mund te kete lene shtatzene nje vajze dhe me pas ta kete detyruar te abortoje eshte e diskutueshme! Keto dite nje interviste e nje vajze te panjohur ka lekundur disi imazhin e reperit shqiptar! Edita Abazi quhet vajza qe pretendon se ka pasur marredhenie intime me Noisy-n, marredhenie si pasoje e te ciles ajo ka mbetur shtatzene!

Sidoqofte, intervista e vajzes ka disa pika te dobeta! Ajo ngulmon qe kane pasur nje lidhje, por po vete pranon qe Noizy as nuk ia premtoi nje gje te tille dhe as nuk e la te kuptohet! Gjate deklarates se saj vajza thote qe kjo lidhje ka ndodhur gjate veres por fetusi qe ajo abortoi ishte ngjizur para 8 javesh! Perjashto rastin kur vajza konsideron vere tetorin!

Edita Abazi eshte ose nje viktime ose eshte rasti me flagrant i nje fanseje te obsesionuar dhe partnere e lene pas dore. Intervista eshte publikuar e ripublikuar disa here ne gazeta te Shqiperise e Kosoves! Ne shume faqe interneti!

Saturday, 10 December 2011

Fotomodelja Edita rrefehet: Noizy me la shtatzene dhe me braktisi per Tunen...

Rrefehet modelja: Noizy me la shtatzene dhe me braktisi per Tunen

Shpesh, ne perceptimin tone, nje personazh VIP eshte imazhi i nje njeriu perfekt, i cili ka lindur per te qene i adhuruar nga njerezit. Prandaj dhe jeta e tyre, pertej karrieres, eshte nje kuriozitet me vete. Ne presim te mesojme dimensionin perrallor te jetes se dikujt qe ka fansa pa fund, presim te njohim boten shpirterore te nje artisti, e cila sipas logjikes se njeriut te zakonshem, duhet te jete shume interesante, por mbase kur mesojme disa te verteta te hidhura, zhgenjehemi pak. Ashtu u ndjeme edhe ne teksa modelja nga Kosova, Edita, nje 22-vjecare shume simpatike, kerkoi te ndante me ne dhe lexuesin tone disa deshmi dramatike mbi nje copez jete te saj, e cila lidhet me nje personazh shume te njohur te botes se hip-hopit ne Shqiperi. E kemi fjalen per Noizy-n, kengetarin qe per zhanrin qe ai levron, eshte bere shume i pelqyer. Ne kompeticione muzikore, cmimi i internetit eshte gjithmone i tiji. Por mbase keta ndjekes dhe klikues besnike te tij eshte mire qe te degjojne edhe historine e Edites. Nje histori jo si te tjerat, e cila nuk ngjan aspak me flirtet njejavore qe ne kemi publikuar here pas here per kete kengetar. Ka dicka me shume se kaq…

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online