All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Edita Sopjani. Show all posts
Showing posts with label Edita Sopjani. Show all posts

Thursday, 28 February 2013

Edita Sopjani, planet per rikthim te fuqishem ne skenen muzikore...

Pas pauzes, rikthehet fuqishem

Ka me se dy vjet qe kengetarja e njohur, Edita Sopjani, i ka munguar skenes muzikore. Mungesen ne skene ajo e arsyeton me perkushtimin ndaj studimeve, nderkaq tani do te beje rikthimin e saj duke sjell tri kenge te reja bashke me videoklipe.

Edita tash e tutje ka vendosur te jete me e perkushtuar ndaj kenges duke u munduar qe ne asnje moment te mos ndahet nga adhuruesit e saj.

Pas ketyre projekteve qe do te plasoj tani, ajo do te vazhdoj punen edhe per disa projekte te tjera te cilat do t’i sjelle ne treg kohe pas kohe. Nderkaq sa i perket jetes private, Edita pohon se ende nuk e ka gjetur princin e saj. Ne kete interviste dhene “Zerit” ajo do te shpalos me shume per punen dhe jeten e saj jashte kenges.

Tuesday, 28 August 2012

Edita Sopjani, pas diplomimit, premton kenge te reja...

Edita, pas diplomimit, premton kenge te reja

Pasi u ka dhene fund me sukses studimeve dhe pasi kaloi nje vere te pasur me mbremje dhe koncerte, Edita Sopjani eshte e gatshme te fokusohet ne krijimet e reja muzikore.

Ka tashme nje vit qe Edita, nuk ka lansuar ndonje kenge te re, te cilen gje, gjate nje prononcimi per Telegrafin, ajo e arsyeton me faktin se ka qene e perkushtuar per te perfunduar fakultetin.

Por, tash pasi ka diplomuar ne degen e Komunikimit Masiv – drejtimi gazetari, Edita eshte gati te shpertheje serish.

“Gati nje vit nuk kam punuar kenge te re. Kete vit kam qene me shume e zene rreth fakultetit sepse kam dashur qe te diplomoj ne afat dhe fatmiresisht e kam arritur kete - tash jam e diplomuar ne Komunikim Masiv – Gazetari”, thote Edita per Telegrafin.

Kengetarja ka treguar se gjate mbremjeve dhe koncerteve verore eshte pritur shume mire nga publiku.

Monday, 13 February 2012

Shën Valentini i vajzave te shou-bizit shqiptar

Janë të bukura dhe mjaft seksi. Secili djalë do të donte t’i kishte në krahë Ditën e të Dashuruarve, por dhe mund të kenë rastin, pasi shumica e tyre janë beqare, të paktën kështu na tregojnë vajzat e skenës dhe bukuroshet shqiptare.

Dikush me shaka, apo me spec na thotë se edhe mund ta pranonin një dhuratë për 14 shkurt nga dikush, megjithëse nuk e njohin, por kujdesuni djem nëse e merrni seriozisht këtë gjest, dikush nga bukuroshet tona edhe mund ta refuzojë dhuratën, duke mos i besuar thënies “Dhuratën e pranon dhe mbreti”, arsyeja pasi është një ditë e veçantë, që e ka emrin Shën Valentin.

Beatrix Ramosaj – këngëtare
“Nuk e di a do ta pranoja, por varet se kush do ishte ai djalë”.

Adelina Emini- këngëtare
“Nuk marr dhuratë prej çfarëdo djali që do ta takoj, sepse në Ditën e të Dashuruarve dhurate duhet të merret vetëm nga i dashuri”.

Tuesday, 24 January 2012

Edita Sopjani thote se ka kerkesa shume per meshkuj

Biondina e skenes shqiptare ende beqare

Këngëtarja e njohur kosovare, Edita Sopjani gjatë pranverës do të vijë prapë me një këngë të re, që normalisht do të ketë edhe kripin. Ajo në një intervistë ekskluzive për portalin tung.ch tregon për projektet e saja që do ti ketë në të karrierën artistike, por gjithashtu nuk ngurron edhe të flas për jetën e saj private.

Keni realizuar videon e këngës të titulluar “Girlslike me”, klip ky i realizuar nga “Frames Production”. Kanë kaluar disa javë dhe cilat janë vlerësimet e tua tash, jeni e kënaqur?

Po, javë më parë kisha realizuar klipin e këngës “Girls like me” dhe ishte punuar nga Frames Production. Unë personalisht jam nda e kënaqur me pritjen e klipit dhe këngës kam marr komente të mira nga shumë adhurues të këngës time dhe persona të tjerë profesionist dhe patjetër që çdo kritikë dhe lëvdatë është e rëndësishme për mua dhe më japin vullnet të punojë më shumë.

Edita, ju, tashmë keni bërë emër. Ju pengon fama?
Kohë më parë ndoshta edhe më ka penguar shumë më shume sesa tani. Kjo për faktin sepse jemi mësuar tashmë me këtë punë pasi që kështu kemi kërkuar vete dhe s’mund ta ndërrojmë!

Friday, 4 November 2011

Edita Sopjani, Intervista "Telegrafi" - Nentor 2011

Me Editen (me) nuk ka loje!

Kengetarja e re dhe e talentuar, Edita Sopjani nga Prishtina, pas nje periudhe relativisht te gjate ka dale me kengen me te re, madje ne gjuhen angleze, ‘Girls Like Me’, e cila eshte pasuar ne treg dhe po e ben jeten e vet, me plot sukses! Pra, me kete kenge Edita, sikur ka dashur te thote se me te nuk ka loje, por vetem kenge te mira dhe te arrira.

E lindur me 15 nentor 1989 ne Prishtine, deri me tashti ka realizuar disa kenge, si bie fjala, ‘Merri krejt’, ‘Tjeter kush’, ‘Me mua nuk ka loje’, e kenge te tjera te pelqyera dhe te vyera.

Por, Edita, ne kete interviste ka shpalosur edhe gjera te tjera qe kane te bejne me kengen dhe jeten e saj, ne pergjithesi. Ndiqni!

Edita, ju, tashme keni bere emer dhe shume kush iu ka ne zemer. Iu gezon ky fakt?
Nuk ka gje me te mire se kur e mendon qe ekziston qofte edhe nje person ne bote qe mendon per ju, ju do, respekton dhe gezohet qe ju sheh, duke arritur suksese dhe iu gezohet sukseseve tua. Une, jam e admiruar me kete fakt.

Tuesday, 7 June 2011

Edita Sopjani, Cka Ka Te Re... Qershor 2011

Edita Sopjani me videoklip te ri

Kengetarja jone Edita Sopjani nuk ka te ndalur me projektet e saj muzikore. Ajo sapo ka perfunduar kengen “Reagon”, te ciles eshte duke ia pergatitur edhe videoklipin me produksionin vendor “Frames”. Kete kenge ajo thote qe e ka pergatitur Amir Sopi dhe eshte mjaft e kenaqur me kete projekt.

“Kam punuar mjaft shume ne kete kenge dhe padyshim se pres suksese”, ka thene ajo per “Zeri”. Pervec kesaj kenge Edita ka planifikuar te lansoje edhe nje kenge tjeter te quajtur “E jotja jam”, e realizuar nga Dj. Cimi dhe Driton Sopa. Edhe kjo kenge do te kete videospot dhe sapo te perfundohet puna ne te do te lansohet ne treg. Edita eshte duke punuar edhe ne realizimin e albumit, ku disa kenge tashme i ka te perfunduara.

Tuesday, 30 March 2010

Edita Sopjani, Intervista "Gazeta Express"

Edita Sopjani by ArtFabe
/photo artfabe/

Edita me 5000 shoke!

Edita Sopjani eshte njera prej kengetareve te reja, por qe ende nuk ka arritur te kete suksesin e kolegeve te saj. Megjithate, ajo po punon. Ka diku 5000 shoke ne Facebook, nderkaq u kerkon falje 13 000 te tjereve qe i ka injoruar...

Roze: Cilat jane planet e Edites gjate ketij viti?

Edita: Diteve te fundit jam duke u marre me pergatitjet rreth xhirimeve te klipit me te ri me titull "Koleksioner". Eshte kenge ritmike, shpresoj qe do te pritet mire nga ana publikut. Posa te jete gati videoklipi, atehere do te kene mundesi ta shohin klipin dhe ta degjojne kengen shume shpejt. Do te fillojme me xhirime dhe mendoj brenda pak javeve do te jete gati.

Roze: Perpos klipit, a keni ndonje plan tjeter?

Edita: E ceka edhe me lart, aktualisht jam duke u marre me klipin me te ri dhe me realizimin e disa kengeve te reja. Keto jane per momentin me te aferta, ndersa per tjera do t’ju njoftoj ne intervista.

Roze: Po me klipin e fundit a jeni ndare e kenaqur?

Edita: Me klipin e fundit "Tjeter kush" jam nda shume e kenaqur dhe kam marre shume komente te mira, si per kengen ashtu edhe per klipin. Klipi eshte realizuar me nje produksion te ri vendor, qe quhet "FRAMES". Ky nuk do te jete bashkepunimi im i fundit me ta, pasi qe edhe klipi i radhes qe do te dale se shpejti do te jete i punuar po me kete produksion, pra me "FRAMES".

Roze: Po per album keni menduar?

Edita: Nuk e di sigurt se a do te kete album nga une kete vere apo veren e ardhshme. Varet se per sa kohe do t’i perfundoj kenget, edhe pse jam duke punuar ne ate drejtim. Ngadale e me hapa te sigurt, ne menyre qe perfundimi te jete dicka e mire dhe e pelqyer nga ana e degjuesve dhe e adhuruesve te mi.

Roze: Sa e perdor Facebook-un?

Edita: Mmm.. e perdori aq sa me nevojitet.

Roze: A e perdor Facebook-un per punet e tua profesionale?

Edita: E perdori per shume arsye. Aty tregoj edhe per me te rejat e mia rreth kengeve, projekteve e keshtu, por me se shumti per t’i lexuar mesazhet dhe komentet e shumta qe me vine nga adhuruesit e shumte qe kam aty. Dhe mundohem qe sa here te kem kohe t’u kthej edhe pergjigje rreth shume gjerave qe ata me pyesin dhe jane kureshtare te dine per mua. Nganjehere edhe ne chat kycem per te biseduar me ta, por jo shpesh sepse per shkak se kam shume “friends” po ngarkohet faqja dhe nuk po mund te jem shume aktive aty.

Roze: Sa fansa i keni ne Facebook?

Edita: Jane diku 5000 shoke qe i kam pranuar apo konfirmuar, ndersa ka shume tjere te cilet nuk po arrij t’i konfirmoj sepse eshte nje numer mjaft i madh i tyre. Po ju tregoj... 13.762 jane ata te cilet deshirojne te jene ne shoqeri me mua, por u kerkoj falje te gjitheve sepse nuk po ka vend t’i pranoj te gjithe... Dhe u them i dua te gjithe, te cilet me duan dhe faleminderit per mbeshtetjen qe me jepni cdo here.

Roze:Ka shume thashetheme per jeten tuaj private? A jeni singel apo jeni ne ndonje lidhje?

Edita: Te jesh fytyre publike eshte e natyrshme qe te kete edhe thashetheme te ndryshme nga te tjeret. Une edhe pse s’kam hasur shume ne shkrime e thenie te ndryshme qe fliten per mua, prapeseprape e di se ekzistojne ato, por thjesht si marre shume parasysh sepse jane kaluese. Edita ende eshte “SINGEL” dhe nuk eshte ne lidhje me askend. Si te kete dicka te re ne kete drejtim do t’ju informoj.

Roza: Cka te vecon ty nga kengetaret tjera?

Edita: Butesia, respekti dhe afersia me te tjeret, ndoshta.

Roza: Cka e disponon dhe e nervozon Editen?

Edita: Cdo gje e mire me disponon, ndersa cdo gje e keqe me nervozon!!! /anzotika kelmendi/gazeta express/mars 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Edita with friends 5000

It is one of new singers, but who still have not achieved the success of her colleagues. However, it is working. There are some 5000 friends in Facebook, while urging forgiveness 13 000 others who ignored ...

Pink: What are Edites plans this year?

Edita: Recently I am dealing with preparations about shooting the new clip with the headline "Koleksioner. It is rhythmic songs, hope to be well received by the public. Once the video clip is ready, then will be able to see and to hear the song klipin soon. We start with shooting and I think within a few weeks will be ready.

Pink: Except clip, do you have any other plans?

Edit: I mentioned above, I am currently dealing with new and klipin with the realization of some new songs. These are the closest at the moment, while for the other will tell you in interviews.

Pink: If the last klipin happy are you separated?

Edit: The last klipin "Other who" I am very happy split and I got very good reviews, for both for klipin song. Klipi is realized with a new local production, called "Frames". This cooperation will not be my last with them, since even the next clip to be released soon will be working with this production is therefore the "Frames".

Pink: If you thought for album?

Edit: I do not know whether to secure this album from me this summer or next summer. Depends how long will conclude songs, although I am working in that direction. Slowly and with sure steps, so that the outcome be something good and liked by the listeners and my lovers.

Pink: How many of you use Facebook, un?

Edit: Mmm .. and used as needed so.

Pink: Do you use Facebook, un professional your affairs?

Edita: E used for many reasons. They also show for my videos with some songs, projects and so on, but mostly to read messages and comments with numerous that come from the numerous fans who have it. And that whenever I try to have time to return the answer about many things that they ask and are curious to know about me. Sometimes we chat kycem to talk with them, but not often because because I have many "friends" page is loaded and can not be very active there.

Pink: How many fans you have in Facebook?

Edita: 5000 Jane somewhere that I have received friends or confirmed, while there are many others who do not get to confirm because it is a very large number of them. If you tell ... 13,762 are those who wish to be in society with me, but I apologize to everyone because there is no room to accept all ... And I love them all, who with love and thanks for the support you give me every time.

Pink: There are many rumors about your private life? Are you or are in any singel about?

Edit: To be the public face is natural that rumors have also different from others. I even though I have encountered in many different articles and statements that are spoken for me, yet know that they exist, but just as many take into account because they are passing. Edita is still "SINGEL" and not about anyone. How to have something new in this area will inform you.

Roza: what separates you from other singers?

Edita: Butesia, respect and closeness with others, perhaps.

Roza: What's possession and nervozon Editen?

Edita: Everything good in possession, while everything bad with nervozon!
]]

Thursday, 7 May 2009

Flash News 7 Maj 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News, 7 Maj 2009

Bubulina Krasniqi Ne Realizim Te Videoklipit Te Ri
“Besoj qe shpejt do te lansohet kenga, meqe puna ne te eshte perfunduar dhe tash pritet vetem titulli i kenges, prandaj do te nis menjehere xhirimin e videoklipit”, ka thene Bubulina. Tekstin e kenges e ka bere vet Bubulina ndersa kenga eshte komponuar nga Wirusi. /kosova sot/

Edita Sopjani Me Balade Te Re
Kengetarja Edita Sopjani para fansave te saj se shpejti do te jete me baladen “Tjeter kush”, te ciles shume shpejt do t’i realizoje edhe videoklipin. Pas videoklipit “Nuk me meriton”, Edita ka realizuar nje kenge te re, nje balade qe shume shpejt do te jete edhe me videoklip. Kenga titullohet “Tjeter kush”, muziken e se ciles e ka bere Valdet Sopjani, tekstin Arsim Bunjaku dhe eshte orkestruar nga Artan Kastrati. Edita, gjithashtu, beri te ditur se pas disa muajve do te kete edhe nje kenge tjeter, per te cilen shprehet se mendon qe do te kete shume sukses.

Halil Gashi Behet Pjesetar i Trupes "Cirque Du Soleil"
Halil Gashi eshte pjestari me i ri i trupes se njohur te "Cirque Du Soleil". Ai eshte nga Kosova dhe prej vitesh kercen me trupa te ndryshme ne Europe si dhe ka marre pjese ne shume reklama te firmave europiane si dhe ka qene nje prej modeleve ne reklamen e MTV per Euron, ku gjate kercimit ka formuar dhe simbolin e njohur shqiptar shqiponjen. /albaniac/

Kejsi Tola Kryen Me Sukses Proven e Pare Ne Eurovision 2009
Kejsi Tola kendoi dje per here te pare "Carry me in your dreams", ne skenen "Olimpiysky Arena" te Moskes. Ishte prova e pare zyrtare edhe per Sllovenine, Hungarine, Danimarken, Greqine, Moldavine, Ukrainen, Lituanine, Estonine dhe Holanden. Pas proves ka vijuar konferenca per shtyp, ku sipas faqes elektronike te "Eurovision Song Contest", ka qene kengetarja 17-vjecare ajo qe mbajti peshen e gjithe konferences se realizuar ne gjuhen angleze. Ne performacen e kenges shqiptare terheqin vemendjen gjerat e jashtme, takat e larta dhe akrobacite. /shekulli/

Arta Bajrami Dritherohet Kur Degjon Kenget e Saj
Arta Bajrami i degjon me shume emocione kenget e saj. Ajo tregon se si dritherohet kur degjon tingujt e muzikes se saj. Per te suksesi eshte nje nderthurje fati, aftesish dhe vullneti. Gjithmone me koken perpara dhe e nesermja per te eshte objektiv qe s'duhet te reshte kurre. E shkuara, per te, u perket diteve tashme te perfunduara. Fale talentit dhe vullnetit te madh per t'u marre me pasionin e saj me te madh ne jete, qe eshte muzika,ajo ka filluar tashme te jete nder emrat me te lakuar te skenes muzikore shqiptare. Por, Arta tregon se ka pasur ndihmen dhe vendosmerine e nje grupi te vogel shokesh, te cilet po ashtu kishin te njejten enderr. Dalja e saj e pare ne nje skene profesionale eshte shenuar ne skenen e Festivalit ne RTSH. E panjohur per shumicen e opinionit, pasi, pervec kengeve qe u shperblyen, te tjerat s'u emituan kurre dhe u harruan. Ajo, se bashku me grupin e saj, te quajtur ''Koha'', per here te pare qendruan para publikut shqiptar. Me heret kishte pasur ca paraqitje ne disa skena te vogla ne Kosove dhe kishte bere pak pervoje, por gjithsesi nuk kishin efektin e asaj ne kete festival. Kujton anen emocionale, mirepo duke qene grup, peshen e kritikes e bartnin prape si grup, pavaresisht per te mire apo per te keq. Nderkaq, tani per te eshte krejtesisht ndryshe. Barren e pergjegjesise e mban vete ajo, sikur shijon po vete suksesin e kengeve te saj. Ajo konsiderohet si nismetare e zhanrit R’n’B, pavaresisht se kohet e fundit po eksperimenton edhe me rryma te tjera muzikore. /bota sot/

Amarda Toska Dhe Shija e Saj Per Veshjen
Prezantuesja e njohur Amarda Toska, veshjes i kushton nje rendesi te vecante, jo vetem ne ekran, por edhe ne perditshmeri. Ka nje stil te saj te ndertuar dhe nuk preferon te eksperimentoje qe te dale jashte vetes, sepse “nuk do te isha une”, thote ajo. “Veshja perfaqeson individualitetin e njeriut, pjese nga karakteri i tij. Ne disa raste, ate pjese te karakterit qe shkon kunder asaj qe thote apo ben nje njeri, por veshja eshte me e drejtperdrejte dhe flet me shume”, shprehet ajo. Per sa u perket daljeve ne ekran, ajo i zgjedh veshjet bashke me kostumografen. Mendon qe duhet te jepet vleresimi nga te dyja palet, sepse shija e rafinuar artistike dhe te qenit komode ne skene, duhet te shkojne gjithmone se bashku. Ajo per cdo te diel eshte ikone e ekranit televiziv, pasi prezanton shoun humoristik “Portokalli”. /bota sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

BUBULINA realization KRASNIQI IN TO THE NEW VIDEOKLIP
"I believe that soon will launch the song, since the work is completed and is now only the title of the song, so will be immediately starts shooting videoklipit," said Bubulina. Text of the song has made its Bubulina while song is composed from Wirusi. / Kosova Sot /

Edit SOPJANI saga WITH NEW
Singer Edita Sopjani before its fans that will soon be baladen "Who Next", which will more quickly realize the videoklipin. After videoklipit "It deserves to," Edita has implemented a new songs, a saga that will be very soon with video clip. The song is titled "Who Next", whose music has made Valdet Sopjani, text Bunjaku Education and is orchestrated by Artan Kastrati. Edita also announced that after several months there will be a song and another, which says it believes that there will be more successful.

Halil Gashi is a member of TRUPES "CIRQUE DU SOLEIL"
Halil Gashi is the new member trupes recognize that the "Cirque Du Soleil." He is from Kosovo and leaping for years with various bodies in Europe and has participated in many European firms to advertising and was one of the models in advertising for MTV Euro, where the dance has formed and recognized symbol of Albanian shqiponjen . / albaniac /

Casey TOLA DOING Successfully testing the first Eurovision 2009
Tola Casey sang yesterday for the first time "to carry in your Dreams" scene in "Olimpiysky Arena" to Moscow. It was the first formal evidence for Slovenia, Hungary, Denmark, Greece, Moldova, Ukraine, Lithuania, Estonia and Holanden. After the test has attended press conference, where, according to the electronic page of "Eurovision Song Contest," singer was 17-years it was held that the weight of all the conference conducted in English. We Albanian song performacen attract the attention of foreign things, Taka and akrobacite high. / century /

Arta Bajrami DRITHEROHET When she hears Her song
Arta Bajrami listens more emotion Her song. It shows how dritherohet when he hears the sound of her music. For success is a combination of luck, skills and willingness. Always face forward and to morrow is s'duhet objective was to reshte ever. The past, for, in terms of days already completed. Thanks to great talent and will to deal with the passion of her life in the great, which is music, it has already begun to be honor with names lakuar to Albanian music scene. But Arta shows that there was help and determination of a small group of friends, who also had the same dream. Its first appearance in a scene is recorded in the professional scene in RTSH Festival. The unknown for the majority opinion, as, except that the songs were shperblyen, other s'u emituan ever and forgot. She, along with its group, called''Time''for the first time the public stood in Albanian. Earlier there had been some presentations in several small venues in Kosovo and had little experience, but had no effect on that at this festival. Annen recalls emotional, but was in a group, carry the weight of criticism back as a group, for whatever good or for bad. Meanwhile, for now is totally different. Burden of responsibility she holds them, are themselves as relishes the success of its songs. It is regarded as the initiator zhanrit R'n'B, despite the recently eksperimenton are also other electric musical. / world today /

Toska and AMARDA taste for clothes
Presenter known Amarda Toska clothing devotes a special importance, not only in screen, but we perditshmeri. There is a style of its building and prefers not to experiment that out yourself, because "I will not I," she says. "Clothes individualitetin represents the human part of his character. In some cases, that part of the character that goes against what a person says or does, but wearing it is speaking directly and more, "she says. Regarding the exit for the screen, she chooses clothes together with kostumografen. Thinks that should be given to evaluation by both sides, because the refined artistic taste, and being comfortable on stage, must always go together. It is for every day of the icon screen television, as presents comic show "orange". / world today /
]]

Thursday, 23 April 2009

Flash News 23 Prill 2009


Alba Vip Flash News, 23 Prill 2009

- Nora Istrefi mbreme ne emisionin "Express Live" te KTVs ka promovuar klipin e saj me te ri "Vetem mua" /ktv/

- Edita Sopjani se shpejti lanson kenge dhe videoklip te ri. Eshte nje balade e kompozuar nga Valdet Sopjani, me orkestrim te Ardian Kastratit dhe text te Arsim Bunjakut. /kosova sot/

- Bleona Qereti e kenaqur me jeten bashkeshortore. "Fama nuk po me pengon, perkundrazi, Ganiu me ben me shume leshime dhe e kupton qe une nuk shpenzoj shume kohe me te ne shtepi per shkak te karrieres sime. Por, edhe pse nuk mund te qendrojme shume kohe bashke, dashuria jone vazhdon te jete e forte si gjithnje", ka thene Bleona /kosova sot/

- Labinot Rexha edhe me dy kenge te reja te cilat quhen "Pse s'mu bane nuse" dhe "Malli per babane" te cilave i ka realizuar edhe videoklipin me produksionin Star Media. /kosova sot/

- Ferdi Berisha, nje rom shqiptaro-malazez fiton edicionin e nente te Big Brother-it italian (Grande Fratello) dhe merre cmimin prej 300 mije euro. "Do te blej nje shtepi, te vazhdoje studimet dhe dashurine me Francesken", ka thene Ferdi /gazeta express/

- Kengetari dhe kompozitori i ri Korab Shaqiri, sonte ne hotelin "Viktoria" Prishtine, promovon albumin e tij te pare dhe videoklipin e kenges "Te kam gjetur". /kosovapress/

- Reperi Fatmir Krasniqi i njohur si F-Kay, ka njoftuar se eshte duke punuar ne albumin e tij te pare qe do te dale kete vit. Ai thote se dueti "La Vida Loca" eshte "thyerja e akullit" per te. /kosova press/

- Edona Llalloshi eshte duke pergaditur kengen dhe videoklipin e radhes qe do te publikohet se shpejti. /bota sot/

- Rozana Radi ne nje audicion filmi ne Austri. "Me kontaktuan nga interneti ku me thoshin se kane pare fotot e mia. Nese edhe audicioni i dyte shkon mire, do te me duhet te zhvendosem ne Austri per nje periudhe kohore", ka thene Rozi /bota sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Flash News

- Nora Istrefi last evening in show "Express Live" promoted her newest clip "Just me" / KTV /

- Edita Sopjani soon lanson new songs and video clip. It is a ballad composed by Valdet Sopjani, with instrumentation of Ardian Kastrati and text by Arsim Bunjaku. / Kosova Sot /

- Bleona Qereti satisfied with matrimony. "Fame is not the hinders, rather, with Gazniu makes more concessions and understands that I do not spend more time with at home because of my career. But, although not more time to stand together, Our love continues to be strong as ever, "said Bleona / Kosova Sot /

- Labinot Rexha with two new songs which are called "Why s'mu bane bride" and "father of goods" which has performed well with production videoklipin Star Media. / Kosova Sot /

- Ferdi Berisha, an Albanian-Montenegrin Roma wins ninth edition of Big Brother's italian (Grande Fratello) and take price of 300 thousand euros. "Will purchase a home, to continue studies and Francesken with love," said Ferdi / Newspapers /

- Singer and composer of new Korab Shaqiri, tonight in the hotel "Victoria" Pristina, promoting his first album and the song videoklipin "I found the". / Kosovapress /

- Fatmir Krasniqi benchmark known as the F-Kay, has announced it is working on his first album to be released this year. He says the duo "La Vida loca" is "breaking the ice" for. / Kosovo press /

- Edona Llalloshi is prepared and videoklipin the next song that will be published soon. / world today /

- Rozana Radi audition a film in Austria. "With the Internet where contacted with said have seen my photos. Audicioni If the second goes well, will have to shift in with Austria for a period of time," said Rozi
]]

Saturday, 14 February 2009

Vip-at dhe Shen Valentini!

Happy Valentines Day

CFARE DHURATASH DO TE BEJNE VIP-at PER SHEN VALENTIN
Dhurata, Shenje e Respektit dhe e Kujtimit

Dhurata eshte shenje e kujtimit, e respektit te ndersjelle, e ekzistences se marredhenieve te mira mes te dashuruarve, keshtu qe berja e dhuratave eshte e ndryshme dhe arsyeshme

Festa e Shen Valentinit qe prej disa vjetesh ka filluar te festohet edhe ne Kosove, 14 shkurti eshte date e dashurise dhe pikerisht ne kete date te dashuruarit mundohen qe te bejne dhurata sa me te mira. Per te pare se cfare dhuratash do te bejne VIP-at, kemi zhvilluar nje ankete me disa nga ta.

Fatmir Spahiu:
Patjeter se per kete feste do t’i dhuroj lule, dhe normalisht nje darke ne mbremje, kurse pres qe gruaja ime te beje dhurate nje milion euro (qeshet).

Hekuran Krasniqi:
Kur behet fjale per dashurine, dhurata eshte shenje e kujtimit, e respektit te ndersjelle, e ekzistences se marredhenieve te mira mes te dashuruarve, keshtu qe une berjen e dhuratave e bej shpesh duke dhuruar lule, embelsira, puthje dhe lajme te mira. Nderkaq, se cka do t’i blej per Shen Valentinin nuk po e zbuloj, sepse e dashura ime e lexon gazeten tuaj dhe do ta kuptonte se cka do t’i dhuroja perpara kohe, pastaj nuk do te kishte vend per befasi. Suksese ne jete gjithe te dashuruarve dhe urime per kete dite.

Fatos Kryeziu:
Une bashkeshortes do t’i dhuroje nje ore dore dhe nje buqete me lule.

Mihrije Braha:
Festa e Shen Valentinit me pelqen per shkak se eshte festa e te dashuruarve dhe u dedikohet te dashuruarve. E festojme cdo vit se bashku me Naimin kete feste dhe tere te dashuruarve u uroj jete te lumtur, te kene sa me shume dashuri dhe harmoni jetesore. Ndersa, sa u perket dhuratave, une ia kam blere nje set parfumesh, edhe keshtu i kam pike te dobet parfumet, por edhe ai besoj se do te me dhuroj ndonje parfum bashke me ndonje dhurate te bukur simbolike, sic me befason cdo vit.

Arjeta Islami:
Me pelqen festa e Shen Valentinit, dhe kemi vendosur qe se bashku me shoqet e mia te dalim neper disa lokale te qytetit. Meqe ende nuk kam te dashur, jam e lire sa u perket dhuratave, nuk kam kujt t’i dhuroj dhe natyrisht se nuk pres dhurate.

Drenusha Latifi:
Po te kisha te dashur, me siguri do te dija se cfare t’i dhuroja, por meqe nuk kam nuk di se cfare mund t’i dhuroja. Kurse, simpatizanteve te mi dua t’u them se kjo feste nuk ka qene asnjehere festa ime e parapelqyer.

Adelina Berisha:
Per festen e Shen Valentinit do te kendoj ne Malisheve, e sa i perket dhurates nuk do t’i bej askujt dhurate per shkak se nuk jam e dashuruar.

Blinera Krasniqi:
Per Shen Valentinin do te dal me te dashurin per darke, kurse per te kam pergatitur nje dhurate, por ajo le te mbetet surprize.

Edita Sopjani:
Une nuk jam e dashuruar, prandaj edhe nuk do te bej dhurata, apo me mire te them nuk do ta festoj kete feste.

/k.b. & b.z./kosova sot/14.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online