All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eduart Dema. Show all posts
Showing posts with label Eduart Dema. Show all posts

Friday, 11 May 2012

Eduart Dema: Si u bera rastesisht kengetar i kenges popullore...

Eduart Dema: Jam i fejuar, kenga ma forcon dashurine

Dhe pse ka pak vite ne skene ai eshte bere nje nder kengetaret me te kerkuar nga shoqatat shqiptare ne Greqi, por dhe nga drejtuesit e aktiviteteve artistike ne Jug te Shqiperise. Zbulimi i tij si kengetar erdhi i rastesishem nga shoket kur shkonin ne buzuket e Athines dhe ai kendonte apo shoqeronte kengetaret greke. Ishin ata qe i thane se do te behesh kengetar. Dhe ai e mirepriti kete deshire te shokeve dhe dhunti te tij duke ju dhene teresisht kenges. Kendoi ne disa buzuke grek, ku kerkohej kualitet dhe tashme po shfaqet para publikut shqiptar me 5 klipe dhe nente kenge ne nje album shume interesant “Lum ai qe s’prishi fjale”.

Kohet e fundit disa aktivitete ne Greqi si jeni mirepritur?
Si mos me mire. Ne Greqi kam shume fansa, por dhe lidhje me te gjitha shoqatat. Ndihem si mes miqsh te vjeter.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online