All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Egzon Krasniqi. Show all posts
Showing posts with label Egzon Krasniqi. Show all posts

Tuesday, 28 August 2012

Menaxheri i vertete i Ardian Bujupit ne Kosove

Kur një këngëtar është i mirë dhe që vjen nga një sukses internacional, siç është Ardian Bujupi, të gjithë duan të bashkëpunojnë me të, apo ta menaxhojnë. Në fakt, ditë më parë dolën disa lajme sikur Ardian Bujupi kur është në Kosovë menaxhohet nga ata, disa persona, të cilët donin të përfitonin në emrin e artistit.

Por, menaxheri i vetëm dhe i vërtetë i këngëtarit për Kosovë, Shqipëri, apo vende të tjera shqiptare është Egzon Krasniqi (djali i dajës së Ardianit), personi që shihni edhe në këtë foto së bashku me të.

Prandaj, vetë Egzoni na tregon se të tjerët të ashtuquajtur mund të ju gënjejnë, kur flasin në emër të Ardianit. Bujupi këtë verë është pritur në çdo vend dhe koncert ku ka qenë shumë mirë, ndërsa ka pak ditë që është nisur për ta vazhduar punën dhe karrierën e tij muzikore atje ku e nisi në Gjermani./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Ardian Bujupi real manager in Kosovo

Friday, 20 January 2012

Egzon Krasniqi, duet me njeren nga motrat Mustafa

Pasi ka realizuar në vitin e kaluar një duet me këngëtaren nga Shqipëria, Ledi Vokshi, këngëtari kosovar, Egzon Krasniqi do të sjellë shumë shpejt një tjetër duet. Këtë herë mësuam se Egzoni do të vijnë në një bashkëpunim me këngëtaren Lule Mustafa, motra e vogël e motrave të famshme Mustafa.

Kënga është realizuar nga Hekuran Krasniqi, një këngë shumë ritmike, e cila do ta ketë një videoklip, për të cilin do të kujdeset produksioni “Maximus”. A do të jetë kjo këngë më “Perfekte” se kënga që ishte me Ledin, urojmë edhe më shumë, derisa presim ta dëgjojmë./Maksim Gjokaj/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Egzon Krasniqi, one of the sisters duet with Mustafa

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online