All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Egzona Bylykbashi. Show all posts
Showing posts with label Egzona Bylykbashi. Show all posts

Thursday, 13 December 2012

Krenar Cocaj: Ja kjo eshte e dashura ime e re!

Ish-i i Dafines, Krenar Cocaj, ka vendosur te bej publike lidhjen e tij me modelen Egzona Bylykbashi. Ai ka postuar ne rrjetin e tij social nje foto ku shihet ne intimitet me modelen te cilen e quan "my babygirl".

Dafina dhe Krenari jane ndare ka me shume se nje vit, pas nje sherri mes tyre qe asokohe u be nje nder lajmet kryesore neper mediat shqiptare. Para ndarjes, u fol ne media per nje rrahje mes Dafines dhe modeles Xhuli Nura, nje bukuroshe tjeter e cila jeton ne Finlande. Shkaku ishte tradhtia qe Krenari kishte bere me modelen.

Dafina me pas u lidh me reperin Ledri Vula mirepo skandalet nuk perfunduan, pasi kesaj radhe banda e Krenar Cocajt sulmoi reperin naten kur te dy ben publike lidhjen ne Video Festin Muzikor, me ane te nje puthje publike. Megjithese, u fol me pastaj se shkaku kryesor ishte se u be e njohur tradhtia e Dafines qe kishte bere me reperin, derisa ishte ende e lidhur me Krenarin. Ky skandal i rrahjes dergoi Dafinen edhe ne nje tjeter ndarje, ate me reperin Ledri Vula, i cili nen ndikimin e prinderve, jo vetem se la Dafinen, por heqi dore edhe nga muzika.

Sipas profilit te modeles, shihet se edhe e dashura e re e Krenarit, modelja Egzona Bylykbashi, ka vendndodhjen e saj ne nje nga shtetet skandinave, me konkretisht ne Norvegji. Ka dicka te vecante qe kete djalosh, qe ka zgjedhur Australine si shtepine e tij te dyte, ta terheqin kaq shume vajzat shqiptare te Skandinavise. /Albavipnews/
-

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online