All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eki. Show all posts
Showing posts with label Eki. Show all posts

Sunday, 27 May 2012

Nexhat Osmani, nje video me dy repere

 Flitet se ka qenë një ide e reperit që jeton në Zvicër, Astrit Grudës, që këngëtari i muzikës popullore Nexhat Osmani të bashkëpunojë për një këngë pak më ndryshe.

Edhe Eki nga grupi “Klani Shqiptar” ka qenë i gatshëm për këtë bashkëpunim dhe shumë shpejt është planifikuar të vijë edhe video-klipi i kësaj këngë që do të jetë e ndërthurur me rep dhe popullore dhe titullohet “S’dua tjetër”.

Xhirimet e videos janë realizuar në Detin Adriatik në Shqipëri nga produksioni “Pinkmoon”. Sipas djemve që bashkëpunojnë me Nexhat Osmanit, kjo këngë do të jetë shumë ritmike e verore, ndaj presin një sukses./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Nexhat Osmani, a video with two milestone

Wednesday, 18 May 2011

Eki dhe Lindi Kendojne Duet

Eki dhe Lindi per here te pare bashke

Zeke Blakaj i njohur si Eki i grupit ‘Klani Shqiptar’, ka realizuar nje duet me solo-kengetarin Rilind Mehmeti. Kenga e tyre quhet “Cdo nate” dhe tashme ka filluar te emetohet.

Kenga eshte nje kombinim ne mes zhanrit R&B dhe rep, ku secili prej tyre e interpreton sipas stilit te tyre.

Sipas Ekit karakteristike e ketij bashkepunimi jane edhe mysafiret e kesaj kenge, ku secili prej tyre interpreton nga nje varg te tekstit te kenges.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online