All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elda Koci. Show all posts
Showing posts with label Elda Koci. Show all posts

Saturday, 15 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 15 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 15 Dhjetor 2012
 • Ervin Sinjari: Ju rrefej pse u nda Ermela nga i dashuri. Ai iku pa i dhene asnje shpjegim! Ermela: Ervinin?! Jo kurre me!
 • Gruaja e re e Ridvan Bodes 4 muajshe shtatzene, cifti ende asnje ceremoni zyrtare martese
 • Elda Koci deshton ne rikthimin te Redoni. Kantautori Makashi: Jam indeferent ndaj atij libri
 • Mediat serbe shohin misin e Shqiperise si favorite te "Miss Universe"
 • Fansat e Berishes ne Facebook, e quajne mbret dhe Skenderbe
 • Shpati i fejuar me Aferditen, por i kendon Adelines
 • Fatos Nano te lokali i ri i Lorikut
 • Pas "Miss World", Martina Ivezaj pozon nudo
 • Adi Krasta merr ne konsiderate hipotezat per fundin e botes
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese ne 12:12
 • Bigu dhe Vesa martohen ne Paris me 12.12.12
 • Genta Ismajli: Sekretet e mia te vogla femerore

Saturday, 8 December 2012

Revista PANORAMA PLUS - 8 Dhjetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 8 Dhjetor 2012
 • Eneda Tarifa: Nje femije pa martese, pse kjo zgjedhje...
 • Mbas 18 vitesh dashuri me Redon Makashin, Elda vendos te rrefeje intimitetet ne nje liber
 • Rita Oren e akuzon i dashuri qe shkon me 20 meshkuj, shqiptaret e ofendojne, reagon edhe Lorik Cana. Jeta private e Rita Ores ndiqet cdo sekonde nga "The Sun"
 • Edhe Kledi Kadiu e ndien te nevojshme te genjeje pak per veten. Ne rrefimet e tij ka te dhena kontradiktore mbi eksperiencen e tij te hershme ne TOB
 • Getoar Selimi: Marredhenia me grupet rivale te repit dhe planet ne jeten private
 • Valza Bajra: Si aktrova para Presidentit meksikan, Pena Nieto
 • Barbana & Ledi, te pakenaqura me organizimet e koncerteve
 • Rosela Gjylbegu: Pse marr pjese ne Festivalin e RTSH dhe endrra per "Eurovizion"
 • Nora Istrefi: Nuk dua te ngutem me zyrtarizimin e lidhjes me Robertin. Nudo me fotografuan ne nje plazh per femra ne Ulqin, jam cuditur kur e kam pare foton

Revista BLUETOOTH - 8 Dhjetor 2012

Revista BLUETOOTH, 8 Dhjetor 2012
 • Soni Malaj: Telefonata surprize e Berishes. "Vera dhe Alketa, kumbarat e dashurise sime me Mirkon. Ai me detyroi te vija"
 • Franceska: Jam singlle, por e lumtur per lidhjen e Ermalit
 • Ish-e dashura Elda Koci: Liber, me tradhtite e Redon Makashit
 • Enkel Demi sherr me Florianen para festivalit
 • Frederik Ndoci: Une i dhashe vetem idene, Lek Plepi me beri producent
 • Daffy: Albumi im i trete do t'ju cmend!
 • Shkendije Mujaj heq mbathjet, publiku e ofendon
 • Anxhelina Hadergjonaj feston 20-vjetorin
 • Briney imiton Bleonen
 • Rita Ora refuzoi mediat, nuk flet shqip
 • Ledri Vula e shpall Rita Oren nusen e tij
 • Rob Kardashian: Rita me tradhtoi me 20 meshkuj
 • Rita Ora ben fans edhe Barack Obamen
 • Rita dhe Rihanna ballafaqohen ne "X-Factor"-in britanik?
 • Fillojne krishtlindjet per Rozin

Sunday, 2 September 2012

Revista PALOMA - 1 Shtator 2012

Revista PALOMA, 1 Shtator 2012
 • Martina Ivezaj, shqiptarja perfaqesuese e Gjermanise ne Miss World: Ne "Miss World" te gjitha vajzat kishin nga nje mik
 • Dj Free Style & Brasco: Bleona eshte unike, ka energjite e nje superstari. Shqiperia na mahniti, do t'i themi Timbalandit te vije patjeter
 • Noizy ngjitet ne ring lakuriq. Tradhtia qe e beri te humb besimin te femrat
 • Liami dhe Evelina lene Shqiperine: Ketu na u be jeta monotone!
 • Dafina Zeqiri le Ledrin, fillon alkoolin
 • Mira Konci ne forme te shkelqyer
 • Blerta Gace, motra e kengetares Aurela Gace me klipin "Je ti": Nga mua prisni cudira!
 • Nora, seksi ne Dhermi
 • Lori Haxhiaj dhe Erion Zeqiraj, prezantuesit e rinj te "Dita Ime"
 • Valbona Mema, me disa kile me pak, tregon linjat e reja
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi, behet nuse

Wednesday, 29 August 2012

Elda Koci harron Redon Makashin, behet gati per martese...

Harron Redon Makashin, Elda Koci behet gati per martese

“Miq, sapo m’u propozua dita e marteses. Po e ndaj me ju kete gezim!”. Keshtu ka shkruar ne profilin e vet te facebok Elda Koci, gazetarja qe njihet si ish-e dashura, e kengetarit te njohur, Redon Makashi, me te cilin eshte ndare, pak muaj me pare. Lidhjes se tyre disavjecare i erdhi fundi pak kohe me pare, por asnjeri prej tyre nuk deshiroi te fliste, te pakten publikisht, mbi arsyet qe i cuan ne kete vendim. U pa ,qe biondines nuk i pelqeu shume fakti, qe emri i saj po lakohej lart e poshte neper media e te pakten deri me tani, ajo ia ka dale mbane ,ta mbaje te fshehte lidhjen e re dashurore, qe eshte shfaqur ne sfond. Mesohet se Elda aktualisht ndodhet me pushime ne jug te vendit, me te dashurin e saj te ri dhe disa persona te afert, nderkohe qe sic e shihni edhe nga deklarata e saj, ai ia paska propozuar per martese. Urime Elda! /standard/

Sunday, 17 June 2012

Elda Koci pas ndarjes nga Redoni, shfaq linjat seksi ne plazh...

Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi ekspozon sensualitetin e saj

Ka qene muaji maj i vitit 2009, kur per ‘’Panorama plus’’ gazetarja e njohur Elda Koci vendosi te beje publike lidhjen e saj me kengetarin e njohur Redon Makashi, edhe pse ne ambientet tona ky lajm nuk ishte i ri. ‘’Ne kishim vendosur qe te mos flisnim rreth lidhjes sone, ndonese miqte dhe te njohurit e dinin te gjithe. Mendova se u duhej dhene fund komenteve rreth kesaj lidhjeje dhe vendosa te sqaroj gjithcka vete, nje here e mire. Une kam respektuar deshiren e Redonit, por sinqerisht ju them se nganjehere duke mos folur mund te gabojme dhe kete fakt e kam zbuluar kohet e fundit.

Saturday, 16 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 16 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 16 Qershor 2012
 • Bertina zhvishet per te treguar sensualitetin
 • Erjoni kapet mat me nje brune
 • "Miss Shqiperia 2007" Irsa Demneri, 5-muajshe shtatzene. Historia e dashurise se misit me nipin e kryeministrit Berisha.
 • Lorik Cana deklaron se ka te dashur ne Itali, por ne Kosove shoqerohet me Dardanen
 • Ermali: Pse nuk dua te bashkejetoj me Francesken. "Lidhja jone eshte nje lidhje normale dhe s'ka arritur ne ate grade qe ne te mos bejme asnje moment pa njeri-tjetrin"
 • Ja cfare ben Ermali kur Franceska eshte ne Vlore. Ermali: Ne shtator do me shihni ne ekran.
 • Ami Toska ne regjim shtrati prej shtatzenise, nuk prezenton dot finalen
 • Elda Koci, pas ndarjes nga Redon Makashi ekspozon sensualitetin e saj
 • Redon Makashi lidhje te re dashurie ne France

Tuesday, 10 April 2012

Elda Koci konfirmon ndarjen me Redon Makashin...

Elda Koci pohon ndarjen me Redon Makashin, pas 20 vitesh lidhje

Dukej si e pamundur, por eshte e vertete. Javen e kaluar, “Gazeta shqiptare” publikoi lajmin e ndarjes se njerit prej cifteve me jetegjate si te dashuruar, Redon Makashit dhe gazetares Elda Koci. Arsyeja e ndarjes sipas gazetes ishte lidhja e re qe kishte krijuar kengetari me nje vajze tjeter. Por nuk ka vonuar Elda dhe ne profilin e saj ne facebook, ka reaguar keshtu: “Eshte shume e vertete ndarja … kete e kam deklaruar vete, por s’kam thene asnje lloj arsye pse jam ndare dhe se cili ishte shkaku … Kete e dime vetem ne te dy… Prandaj nuk ekziston nje e trete apo nje i trete ne ndarjen tone, sepse per kete arsye nuk do ishim ndare tani…” /panorama plus/

Saturday, 7 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Prill 2012
 • Kristi Pinderi: Nga 17 Maji, tri dite e nete te nxehta per homoseksualet. Shume gay do te shfaqen hapur per here te pare.
 • Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova do te behen me vajze
 • Genta fillon biznes ne Amerike, me te atin hapin sallon makinash
 • Zbulohet Ilda, motra seksi e Almeda Abazit
 • 1 Prilli ne rrjetet sociale, Aferdita ndahet nga Shpati
 • Anxhela Martini josh me foto te nxehta ne "Martini Bikini"
 • Ertemiona Mejdani: Me Devisin jemi super te dashuruar, por ai eshte shume xheloz! Ish miss Shqiperia rrefen lidhjen me kengetarin.
 • Pas divorcit, ish-bashkeshortja e Devis Xherahut, Paola Kondakci hidhet ne krahet e nje tjetri
 • Elda Koci pohon ndarjen me Redon Makashin, pas 20 vitesh lidhje
 • Akuza e Enxhit ndaj Bombajt per "pedofili". Modelja tashme e pandehur, rrezikon burgun
 • Simone: Zhaku kercen me mire se Agnesa

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 31 Mars 2012

Revista PALOMA, 31 Mars 2012
 • Argjentina Ramosaj: Mes femrash ka shume xhelozi!
 • Elda Koci, ish e dashura e Redon Makashit, pas lajmit per ndarje: Nuk na ndau nje e trete!
 • Meti puthet me Lorenen
 • Hermes Nikaj: Po me kercenojne, deklaratat e mia jane keqkuptuar
 • Adelina Tahiri dhe Aferdita Dreshaj aksidentohen me makine
 • Ami dhe Ermali festojne 30 vjetorin te rrethuar nga VIP-at
 • Londra i jep emrin "Pirro Dhima" nje prej stacioneve te metrose
 • Nora Istrefi feston 25 vjetorin. Mungojne koleget por jo fotot seksi me Tunen.
 • Gruaja e Edgarit humb femijen. Edi vendos mos te lere lojen.
 • Bleona Qereti: Do behem aktore!
 • Profili i nje vrasesi! Femrat pas te cilave ishte i fiksuar vrasesi serial Viktor Gushi
 • Gjini i Portokallise, apo "Katunari Gangsta" pas pjesemarrjes ne Top Fest: Rrofshin Katunaret!

Sunday, 25 March 2012

Redon Makashi dhe Elda Koci ndahen pas 20 vjet lidhjeje...

Redon Makashi ndahet pas 20 vjetesh nga bashkeshortja Elda Koci

Ka perfunduar me ndarje lidhja e gjate e dashurise mes kantautorit Redon Makashi dhe gazetares Elda Koci. Pas 20 vitesh romance, cifti ka vendosur t’i jape fund historise se tyre. Sic kemi mesuar, shkak per ndarjen eshte bere nje e trete. Lori eshte emri i vajzes qe ka hyre ne mes te ciftit, duke shkaktuar keshtu krisjen e nje ndjenje te bukur , te lindur ketu e shume vite te shkuar, kur Elda ishte vetem nje gjimnaziste.

Sic ka treguar edhe vete gazetarja vite me pare, ne nje interviste per nje te perditshme, Redonin dhe ate i ka mbajtur lidhur mirekuptimi me njeri-tjetrin, sikur te ishin shoke te ngushte, e me pas dashuria, e cila sa vinte e behej me e forte. Por sic duket, jo gjithcka shkoi ashtu sic pritej.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online