All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elda Nushi. Show all posts
Showing posts with label Elda Nushi. Show all posts

Thursday, 7 June 2012

Elda Nushi, Bukuroshja e Belgjikes qe po then kufijte...

Bukuria e brendshme qe reflekton nga jashte

Ka marre oferta te beje foto per revisten “GALA” ne France dhe pret qe sukseset do te vijne edhe me shume ne te ardhmen. Midis shume ofertave tjera ishte edhe TF1, Secret Story, etj., por Elda Nushi, tashme ka nenshkruar nje kontrate dy vjecare me “Queen Models Agency”.

Elda Nushi, eshte shpallur modelja me e mire ne Belgjike per vitin 2011. Prej 14 vjetesh jeton atje se bashku me familjen. Emri i saj u shfaq vitin e kaluar duke u lakuar ne mediumin e vendit ku jeton, si shqiptarja qe sfidoi belget ne konkursin e modelimit. Elda vjen nga qyteti i Gjakoves, eshte 17 vjece dhe jeton ne Belgjike.

Elda Nushi krijoi fame te jashtezakonshme edhe me performancen e saj ne videoklipin “Pse T’Fola” te reperit Lyrical Son, ndersa tani sukseset e saj pos qe nuk njohin barriera, nuk po kane as kufinj.

Ne biseduam me te per te na njoftuar me shume per jeten qe ben ne Belgjike, duke qene vajza me trupin me te bukur, pasionin per moden…

Saturday, 14 April 2012

Elda Nushi impresive dhe seksi...

Elda Nushi
Elda Nushi impresive...seksi!

Bukuroshja nga Gjakova, modelja Elda Nushi, ka publikuar nje set te ri fotografish te realizuara ne Belgjike, e te cilat ashtu sikurse neve mund t’iu lene edhe juve pa koment.

Fotot e reja te cilat i shihni me poshte jane realizuar nga Li Vision Studios ne Belgjike ne kuader te fushates “Weekend in Belgium”.

Elda Nushi krijoi fame te jashtezakonshme me performancen e saj ne videoklipin “Pse T’Fola” te reperit Lyrical Son, ndersa tani sukseset e saj pos qe nuk njohin barriera, nuk po kane as kufinj. /telegrafi/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elda Nushi impressive ... sexy!

Beauty from Gjakova, Elda Nushi model, has published a new set of photographs performed in Belgium, which as we may be left to you without comment.New pictures that you see below were made by Li Vision Studios in Belgium within the campaign "Weekend in Belgium".Elda Nushi created extraordinary fame of its performance in the video clip "Pse T'Fola" of rapper Lyrical Son, and now its successes but that does not recognize the barriers, not even have borders. / telegraph / ]]

Sunday, 29 January 2012

Elda Nushi, modelja me e mire ne Belgjike

Elda Nushi është shpallur modelja më e mirë në Belgjikë për vitin 2011. Është shqiptare, prej 14 vitesh jeton atje së bashku më familjen. Emri i saj u shfaq vitin e kaluar duke u lakuar në median e vendit ku jeton si shqiptare që sfidoj belget në konkursin e modelingut. Ne kemi biseduar me të për të na treguar më shumë për jetën atje,  për të qenit vajza me trupin më të bukur në një vend të huaj dhe pasionin për modën.

 Elda, na trego pak për veten?
Quhem Elda, vij nga qyteti i Gjakovës, jam 17 vjeç, dhe jetoi e studioj prej 14 vitesh në Belgjike. Modelingu për mua ishte një dëshirë që kisha qysh në fëmijëri.

Pse keni vendosur të zgjidhni këtë rrugë, cila ka qenë shtysa a parë?
Ishte një dëshirë e imja, por do të doja ta cekja një herët dhe të falënderoja familjen dhe shoqërinë që qëndruan përkrah meje deri me tani.

Jeni e kënaqur me këto hapa të parë?
Sigurisht qe po, e kënaqur sepse arrita ëndrrën time me pasiononte.

Friday, 16 December 2011

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 16 Dhjetor 2011

Revista GAME OVER, 16 Dhjetor 2011
  • Leter Babagjyshit te Krishtlindjeve; Personat publike kthehen ne femije: "Ja cfare dhuratash kerkojme!"
  • Neda dhe Ogreni: "Archea", cdo gje vertitet per pak dashuri...
  • Noizy: Shtatzenia e vajzes nga Prishtina eshte sajese, me kercenoi se do te me prishte karrieren
  • Algen Nikolla ne dhomen e rrefimit
  • Big Brother, Cfare e ben te vecante kete spektakel
Kjo eshte kopertina e nr te ri te Game Over. Kledi Kadiu, Neda & Ogreni, Bertina, Noizy, Algen Nikolla, Alma Alikaj, Era Rusi, Orgesa Zaimi, Aurela Hoxha, Elda Nushi (e sapo shpallur, modelja me e mire ne Belgjike), Silvana Bushati, Erion Korini... jane vetem disa nga personazhet e numrit te sotem te gazetes Game Over, te cilet vijne te ne me te reja mjaft interesante nga jeta e tyre private dhe profesionale. Ne brendesi do mund te lexoni edhe shume artikuj pikante mbi rubrikat e tjera te gazetes. Mos e humbisni GAME OVER-in e kesaj jave, kaq dime t'ju themi :))))) /redaksia/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 16 December 2011

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online