All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elda Shabani. Show all posts
Showing posts with label Elda Shabani. Show all posts

Sunday, 9 September 2012

Elda Shabani (Madona Shqiptare): Cdo pune e kryej me sukses...

Elda Shabani: “Lodhjen nuk e njoh pasi puna me mban gjalle”

Elda Shabani, e njohur per publikun shqiptar me pseudonimin “Madonna shqiptare”, eshte kengetare, aktore, drejtuese e spektakleve ne tv shqiptare, fituese e cmimit te pare ne Festivalin “Kenga e dasmes”, ku fitoi diskun e arte me kengen “Luni luni me sevda”. Kete Disk te Arte pati nderin t’ia dorezoje ambasadori turk ne Shqiperi. Pas nje kohe te gjate mungese ne Shqiperi, publiku shqiptar i beri nje pritje fenomenale ne kete koncert. E bukur, e fresket, engjellore, pamja e saj mund te themi se, sfidon vajzat e moshes 20 -vjecare. Ajo vazhdon t’i rezistoje forte konkurrences te bukurosheve shqiptare. Ajo ka nje karriere shume te suksesshme ne Shqiperi duke filluar nga mosha 17 vjece e deri tani. Madona eshte duke pergatitur nje album te ri ne Zvicer, ku akoma nuk i eshte gjetur titulli i albumit. Gjithcka do te jete teper serioze si ne CD dhe videoklipet e saj, pra Madona i thote stop ekstravagances dhe mbetet tek e bukura e thjeshte.


Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online