All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eldora BB6. Show all posts
Showing posts with label Eldora BB6. Show all posts

Tuesday, 2 July 2013

Eldora merr dhurate fantastike, 10-dite pushim ne Spanje...

Eldora Koci
Eldora e “BB6” merr dhurate pushime cift ne Spanje

“Kjo jave ka nisur super per mua, pasi mora nje dhurate fantastike, qe eshte nje udhetim turistik 10-ditor cift ne Spanje”, eshte shprehur Eldora Koci e “Big Brother 6” per “Panorama Plus”. Por kjo eshte vetem nje nga surprizat e diteve te fundit, pasi ajo ka marre dhurata te tjera, sic eshte masteri shkencor 2-vjecar ne profilin e saj te Infermierise, pas perfundimit te vitit te trete te studimeve. I jane bere dy oferta te tjera punesimi shume interesante, ndersa disa firma i jane ofruar si sponsor per veshjet e saj. “Ndihem vertet e lumtur!”, thote Eldora. Per sa u perket pushimeve, ajo ka pohuar se do te udhetoje me nenen e saj, pasi per momentin eshte “single”. Eldora, para se te hynte ne “Big Brother”, ndiqte studimet e dyta, pas studimeve qe kishte mbaruar per Gjermanisht, nderkohe punonte ne nje agjenci udhetimi. Duket se pas daljes nga loja, jeta e saj ka ndryshuar, duke iu bere shume oferta per pune per t’i dhene mundesine te zgjedhe punen e duhur per te.

Sunday, 31 March 2013

Jonilda eliminohet; Spektakli i se shtunes me mesazh te fuqishem solidariteti...

Arbana Osmani
Solidaritet ne “Big Brother”

Gjate zbulimit te njerit prej sekreteve, ne spektaklin e se shtunes mbrema, produksioni i “Big Brother” ka percjelle nje mesazh te fuqishem.

Fokusi ka qene tek ndergjegjesimi i publikut per te dhene gjak, per te shpetuar jete.

Ata e kane dhene te paret kete shembull. Banorja per te cilen behet fjale eshte Eldora. Ajo eshte talasemike.

Semundja e veshtire kushtezon jeten e cdo te prekuri dhe nuk ka qene ndryshe edhe per vajzen nga Berati, e cila vuan prej saj, por ajo ka vendosur mos ta lere semundjen ta mposhte.

Big Brother: Zbulohet sekreti i madh i Eldores...

Eldora Koci
Nena e Eldores: Peripecite e te jetuarit me talasemi

Ne spektaklin e “Big Brother”, diten e shtune, u zbulua sekreti i madh i Eldores.

27-vjecarja, e lindur me semundjen e talasemise, ka nevoje te vazhdueshme per transfuzione gjaku per te jetuar.

E megjithate, duke u shnderruar ne nje shembull force dhe kurajo njerezore brenda “Big Brother”, e reja nga Berati ia ka dale te sfidoje semundjen semundjen e parakurueshme, duke u futur edhe ne Universitetin e Infermierise e duke bere nje jete krejtesisht te zakonshme.

Sunday, 24 March 2013

Eldora e BB6, vajza talasemike qe synon cmimin e madh, per te paguar sherimin...

Eldora BB6Eldora, vajza talasemike ne “BB” per cmimin e madh, aq sa kushton operacioni

Jam talasemik, nuk eshte ndonje sekret i bukur, ndaj per lojtarin qe ka marre persiper ta zbuloje kete semundje publikisht, vertet ka marre persiper nje risk qe edhe e vuan. Ndoshta ky sekret mund te jete nje karte e fuqishme per t’i fituar ato para dhe per te bere nderhyrjen mjekesore per sherimin e kesaj semundjeje trasheguese. Nga hamendesimet e deritanishme thuhet se banorja qe e ruan kete sekret eshte 27-vjecarja Eldora Koci, studente ne degen e Infermierise. Nuk mund te jemi 100 per qind te sigurt, por nisur nga rrefimet e fqinjeve te saj, te cilet pohojne se nje infermiere hynte ne shtepine e saj per t’i bere transfuzion gjaku cdo dy jave, jemi perpjekur te zbulojme sadopak rreth kesaj te vertete.


Saturday, 2 March 2013

Big Brother 6: Zbulohet talasemikja dhe i martuari...


Sekretet e tjera te banoreve te “BB6”, zbulohet i martuari dhe talasemikja

Eldora: Jam talasemike
Eldora eshte 27-vjecarja nga Tirana, e cila thuhet se fsheh sekretin “jam talasemike”. Eshte rritur ne Berat dhe prej disa vitesh jeton ne Tirane me familjen. Ajo ka mbaruar studimet per Gjermanisht dhe aktualisht po ndjek studimet e dyta, ne degen e Infermierise, e cila ka qene nje deshire e saj e hershme. Gjithashtu, prej disa kohesh punon ne nje agjenci udhetimi, duke pasur keshtu nje tjeter profesion ne CV-ne e saj.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online