All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elena Ora. Show all posts
Showing posts with label Elena Ora. Show all posts

Sunday, 6 January 2013

Rita, si nje shqiponje ne qiellin e Dubait [VIDEO]

Pse e duam Riten? E duam per shume gjera dhe njera nga ato eshte se ka nje shpirt lozonjar. Beri shume aventura ne qytetin e Dubait, dhe shume prej sosh percolli tek ne nepermjet fotove qe postoi ne rrjetin e saj social.

Dhe, nuk leshoi mundesine jetesore qe te "zhytet" nen qiellin e kaltert te ketij qyteti ekzotik, duke u leshuar si nje shqiponje me krahet e hapura, ne nje eksperience qe nuk kishte provuar asnjehere me pare.

"Eshte gjeja me e mire qe kam bere gjate gjithe jetes", ka thene Rita menjehere pas zbritjes ne toke, gjersa kishte adrenalinen ende ne kulm.

Videoja e Rites duke kercyer me parashute nga nje lartesi prej rreth 4000 metrash eshte postuar ne Youtube dhe pamjet spektakulare te ketij "skydive"-i jane mbreselenese. Se bashku me Riten ka kercyer edhe e motra e saj Elena, ndersa ne toke i ka pritur vellai i vogel Doni, me kamere ne dore.

Nje eksperience e tille ne Dubai, kushton diku rreth 350 euro, dhe natyrisht eshte nje cmim qe tani Rita mund ta perballoj me lehtesi. /Albavipnews/Friday, 7 December 2012

Rita Ora, ka pasur edhe te dashur shqiptar

Perfshirja e saj ne skandalin me Rob Kardashian, ka bere qe mediat e huaja te numerojne gjithe te dashurit e njohur deri tani te kengetares shqiptare Rita Ora.

Para Robit, jane numeruar emrat si Drake dhe Bruno Mars. Madje, per Bruno Mars, ajo ka rrefyer personalisht se kishte qene nje histori e bukur dashurie.

Por, nje gje qe  mediat e huaja nuk e kane ditur eshte fakti se Rita ne te kaluaren ka pasur edhe te dashur shqiptar. Ajo, se bashku me motren Elena, shpesh kane vizituar Kosoven se bashku me prinderit dhe si adoleshente kane shijuar jeten e nates neper lokalet dhe klubet e Prishtines, natyrisht ne shume raste te shoqeruara edhe me te dashur shqiptar. Madje, burime te sigurta pohojne se motra e saj e madhe Elena ka qene e lidhur me nje personazh VIP te estrades sone. Mesiguri, asokohe, djemte shqiptare nuk e dinin se motrat "Sahatciu" nje dite do te beheshin "Ora" te famshme.

Rita eshte padyshim krenaria jone shqiptare dhe deshira jone me e madhe do te ishte sikur ajo dhe e motra e saj te lidheshin ne te ardhmen me shqiptar. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online