All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eli Fara. Show all posts
Showing posts with label Eli Fara. Show all posts

Monday, 9 September 2013

Revista PANORAMA PLUS - 7 Shtator 2013

Revista PANORAMA PLUS, 7 Shtator 2013
 • Ndahet Neda me Ogrenin. Pas dy vitesh lidhje intensive, merr fund lidhja.
 • Ne krize lidhja e Edberit me te dashuren Arbenita
 • Aurela Gace martohet kete jave me nje ceremoni masheshtore
 • Arnida Capi, sekretarja e Ngjeles rikthehet me imazhet seksi
 • Eli Fara: Jam e rrethuar nga njerez qe me bejne te ndihem femer. Kam pasur mundesi te mos beja nje jete me kaq mundim e lodhje.
 • Franceska rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer
 • Fejohet Elvis Gjini i BB5
 • Agoni i "Ting 3-t", i jep fund beqarise
 • Toros: Eksperienca 7-ditore ne Venecia me yjet e kinemase
 • Sinan Hoxha feston ditelindjen, por mban sekret moshen
 • Dafina Zeqiri pas krizes me DJ Blunt, radha per Seven Saraqin
 • Balerina Ambeta Toromani kapet nga paparacet italiane. Momente te sikletshme zhveshjeje ne plazh

Sunday, 21 July 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013

Revista PALOMA - 20 Korrik 2013
Revista PALOMA, 20 Korrik 2013
 • Besa Kokedhima: Kur rilind nga nje dashuri...
 • Arian Cani braktis TV Klan?
 • Joana u qendron larg meshkujve
 • "Miss World Kosova", Antigona Sejdiu: I trembem gares me me te bukurat e botes
 • Luran Ahmeti, shqiptari qe interpreton ne "Sulltani i Madherishem": Ne Turqi shqiptaret respektohen me shume se ne vendlindjen e tyre
 • Big Mama: Kam trup perfekt!
 • Erik Lloshi, mesazh meshkujve shqiptare: Mjaft i dhunuat femrat!
 • Hermes Nikaj, feston 21-vjetorin e lindjes mes shume VIP-ash
 • Albana Osmani: Rihanna me ka kopjuar!
 • Bar Rafaeli shijon puthjet lesbike me mikeshen
 • Ermal Fejzullahu, baba per here te trete!
 • Mimoza Ahmeti vjen nga Kanadaja per pushime
 • Fejohet Masiela Lusha, i dashuri i propozon ne Hawaii

Saturday, 6 July 2013

Revista BLUETOOTH - 6 Korrik 2013

Revista BLUETOOTH, 6 Korrik 2013
 • "Dehet" Eli Fara. Rrefimi per kengen e re: "Me pelqen shume kur me bejne dengla"
 • Aferdita: Rikthimi me Shpatin? Kurre mos thuaj kurre, kemi mbetur shoke. Fotot e promovimit te klipit.
 • Anaidi i "BB6", fillon pune ne Bashkine e Tiranes: Me pelqen Samanta Karavella!
 • Blero skena "hot" ne videoklip
 • Djemte mblidhen rreth "zogut" te Tunes
 • Fevziu naten politike, diten biciklete...
 • Silva Gunbardhi, josh me linjat
 • Fernando i Ciljetes behet 5 muajsh
 • Roela Kaso, vajza qe "sfidon" supermodelen Cara Delevigne. Kaso thyen mitin! Shqiptarja e pare dhe e vetme, qe listohet ne te njejten agjenci ne Milano, me dy ikonat e modes Delevigne dhe Su Hue.
 • Cani feston 10-vjetorin, "boom" te ftuarish ne finale

Monday, 21 January 2013

Revista BLUETOOTH - 19 Janar 2013

Revista BLUETOOTH, 19 Janar 2013
 • Zajmina Vajsari: Njeriu te cilit i detyrohem gjithcka. Kengetarja seksi, se shpejti me nje kenge hip-hop. Oret qe kalon ne shkolle dhe pse s'po e shikojme me ne jeten e nates.
 • Zanfina: Mbaja arme per vetembrojtje, ja e verteta e arrestimit tim. Mediat publikojne urdher-arrestin, kengetarja: Ndryshova shtepi!
 • Politikanet shqiptare qe lyejne floket: Fatos Nano, Sokol Olldashi, Jemin Gjana, Vangjel Tavo, Arben Ristani, Genc Ruli, Ridvan Bode, Bamir Topi, Andis Harasani, Kreshnik Spahiu...
 • "The Voice"; Flasin anetaret e jurise: Kush duam te fitoje...
 • E bija zbulon fotot e rinise se Eli Fares
 • Si u shnderrua Michelle nga shefe, ne grua per Obamen
 • "Grate e divorcuara" shkojne ne Elbasan
 • Ledri Vula, pjese e jurise "#InstaKosova"
 • "Arushi" qe riktheu Teuta Kurtin
 • Gold AG, reperi ne mbrojtje te ceshtjeve patriotike

Monday, 17 December 2012

Mihrija nuk perjashton nderhyrjet estetike ne te ardhmen [VIDEO]

Ajo eshte nje personazh i dashur i skenes, ka mbushur 45 vjec, por ende me permasa dhe nje look te nje manekeneje. Nuk ka dyshim, pra, fjala eshte per kengetaren Mihrije Braha, e cila ne nje interviste per "Prive" ka zbuluar sekretet e pamjes se saj rinore.

"Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim, deri tani!", ka pohuar kengetarja, por nuk ka perjashtuar qe ne te ardhmen, mund edhe te kete, kur pashmangshem nje dite, fillojne te shfaqen rrudhat e pleqerise.

Natyrisht, kengetarja ka deshire te ironizoje me pamjen e saj, duke e quajtur veten 25 vjecare, por eshte me se e vetedijshme se procesi i plakjes nuk mund te ndalohet plotesisht.

Sunday, 25 November 2012

Revista BLUETOOTH - 24 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Nentor 2012
 • Jozefina Topalli, 1 Grua, 100 Vite Shtet. Nje bisede e cilter me Kryetaren e Kuvendit. Fillimet ne politike, kohet e veshtira ne kampin blu dhe familja
 • Ina Rama, supersticioze, nuk e feston 40-vjetorin
 • Kur emrin ta vene "EliFara". Historite e rralla.
 • Pritja e embel. Eneda Tarifa shtatzene, Gert Bogdani se shpejti baba
 • Ettore Sequi ia del me sukses si DJ
 • Era Rusi, ditelindje me artistet. Biondja simpatike feston 27-vjetorin me "rivalet" e Kenges Magjike
 • Bleona, xing me Jennifer Lopez. Rikthehet me 28 Nentor ne Tirane, per koncertin e Rita Ores. Shfaqet ne "American Music Awards" me fustanin e yllit amerikan
 • Leonora Jakupi: Me shkaterruan jeten. Jam shqiptare, nuk perzihem me turqit
 • Duffy pozon nudo, por kuq e zi
 • Ledri Vula imiton Dafinen, lyhet me ngjyrat kombetare

Wednesday, 26 September 2012

Eli Fara serish 20-vjeçe (Video)

Në javën e dytë të prezantimit të këngëve konkurruese në ‘Kënga Magjike 2012’ është paraqitur për herë të parë këngëtarja e serenatave Eli Fara.

Por edhe kënga e saj që mbante titullin “Romale” e kënduar në bashkëpunim me grupin Mangavatu, ishte pothuajse një serenatë që flinte bukur në zërin e artistes. Por ajo që vihet re, këngëtarja nuk di të plaket, ajo duket sërish si një 20-vjeçe dhe mjaft në formë.

Të gjithë komponentët e këngës janë krijuar nga Adi Hila, ndërsa komentet kanë qenë shumë pozitive edhe në kanalin Youtube./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eli Fara again 20-year-old

Revista BLUETOOTH - 22 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 22 Shtator 2012
 • Rrefim ne dy zera, Vera & Alketa: Ju zbulojme suprizat e "X Factor 2". Soni Malaj nje nga anetaret e jurise, ja kandidatet e tjere
 • Bleona Qereti sjell "Gipsy Kings" ne Tirane
 • Arian Cani: Berisha ne 10-vjetorin e "Zone e Lire"
 • Flori Mumajesi sulm Julit dhe Gentit: Ju dhjefsha humorin qe beni!
 • Ermal Merdani: Franceska sajoi tradhtine time, per t'u vetembrojtur. Do t'i futem politikes, nga televizioni me genjyen
 • Eli Fara, per here te pare ne "Kenga Magjike"
 • Zapp & Chriss: Meritojme me shume
 • Darina Tanushi behet nene e binjakeve Neo dhe Noel
 • Lori Hoxha ne nje avion me Berishen
 • "X Factor" sjell Sonin ne Tirane
 • Vjen ne jete Giulia Eden, vajza e Almes dhe Shkelqimit
 • "E Diell" ne TCH ndahet ne Tresh: Xhemi Shehu, Gent Hazizi dhe Monika Stafa, fytyrat e se dieles
 • "VIP Shpija" zbulohen emrat e pare

Saturday, 22 September 2012

Eli Fara provon per here te pare Kenga Magjike

Këngëtarja e dashur e serenatave, Eli Fara, pritet të prezantojë këtë të diel në spektaklin “E Diela Shqiptare”, këngën konkurruese në “Kënga Magjike”, duke shënuar kështu të parën pjesëmarrje në këtë festival.

Kënga do të jetë një baladë shumë e ndjerë dhe interpretimi i Elit pritet që të jetë si çdo herë tjetër mbresëlënës. Sakaq, “Bluetooth” ka zbuluar edhe emrat e konkurrentëve të tjerë që do të prezantojnë këngët e tyre këtë javë. Ata janë: Adelina Emini, Zaimina Vasjari, Stine ft Gb Mc & Rudi Cat, Drilon Shala dhe Grifshat./(ma.ar/bluetooth/BalkanWeb)/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eli Fara proves for the first time Magic

Tuesday, 14 August 2012

Eli Fara: Single? Nuk do te jem pergjithmone...

Eli Fara, single jo pergjithmone

Ka qene single qe kur u nda me bashkeshortin e saj, te parin mashkull qe kish njohur e qe u be babai i vajzes. Por nuk do te thote se do jete gjithmone keshtu. Ne fillim ishte nje aventure, por me pas Eli Fara e ka ndjere se rritja e vajzes pa hijen e nje mashkulli nuk ishte dhe aq e lehte. Tani Marina eshte rritur, Eli ia ka dale te jete nje mama single model, por asnjehere nuk eshte vone per te menduar per nje burre ne krah. Aq me teper nje grua e hijshme dhe e kendshme si ajo…

Me ke jeton?

Dihet qe jetoj me vajzen time Marina…

Cila eshte gjeja me e bukur e te qenit mami single?

Saturday, 4 August 2012

Revista BLUETOOTH - 4 Gusht 2012

Revista BLUETOOTH, 4 Gusht 2012
 • Flori Mumajesi: Armiqte e mi shajne pas shpine, perballe me perqafojne e me kerkojne kenge
 • Ingrit Gjoni, fotot e pushimeve te para me djalin. Kengetarja i rikthehet fuqishem koncerteve
 • Valbona Zeneli: Shtate vjet bashke, e cdo dite edhe me e bukur
 • Vetegjykuesi Spartak Ngjela
 • Greta Koci diplomohet per shkenca politike
 • Martohet Luela Hajdaraga, vajza e Luan Hajdarages
 • Sa shume respekt per kengetaret, Eli Fara dhe Dashnor Diko
 • Soni & Mirko, nje pershendetje nga Sardenja
 • Anjeza Branka, nje kenge per ciftet e lumtura
 • Genta Ismajli, autografe ne trup per fansat
 • Albana Osmani ju gjuan me "poke"
 • Jonida Shehu iken nga "AS", se shpejti tek "Ora News"
 • Adelina Berisha pa te mbathura?!
 • Ikja e Dell largon nga agjerimi Hashim Thacin
 • Stresi, foto duke tymosur hashash

Wednesday, 11 July 2012

Eli Fara nuk i pelqen parate, por lumturine

Një nënë e dashur për vajzën e saj dhe një këngëtare e zonja. Kjo është këngëtarja jonë sot, Eli Fara, për të cilën tregojmë se çfarë pëlqen dhe çfarë jo.

Eli nuk i pëlqen të kujtojë ndarjen me ish-burrin e saj, që megjithëse kur e takon në rrugë thjesht i jep një përshëndetje. I beson zërit të saj, këndon “live”, nuk i pëlqen “play back”, ndërsa është një kuzhiniere shumë e mirë dhe e zonja.

Këngëtares i pëlqen perfeksioni dhe mundohet që edhe vajza e saj, Marina, çdo gjë të jetë perfekt. Asaj i pëlqejnë t’i thonë që është e bukur edhe pa ndërhyrje, por nuk është kundër plastikës.

Nuk i do njerëzit që vrapojnë vetëm pas parasë, por e rëndësishme për të është sa i lumtur je brenda dhe jo sa para ke./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:  
Fara Eli does not like money, but happiness

Monday, 9 July 2012

Eli Fara kujton femijerine

Mbi supe mban vite dhe kujtime. Prej kohësh i duhet të rendë pas koncerteve e prej tyre në shtëpi, ku e bija e pret me mall e dashuri. Ajo është gëzimi i jetës së saj, një jetë e ndarë në copëza.

Marina, me sa kuptohet, është qetësia në familje dhe vetë familja. Kanë ndërtuar së bashku një marrëdhënie të veçantë sepse kanë qenë vetëm ato. Edhe pse duke “vrapuar” për t’i bërë të gjitha, Eli Fara si pakkush ia ka dalë mbanë të bëjë mirë të dy rolet. Është një nënë e mirë dhe një këngëtare e kërkuar.

Sekretet e jetës së artistes së mirënjohur, duke fi lluar nga fëmijëria, tek shkolla e muzikës, në konkursin e së cilës shkoi me rroba borxh. Ngacmimet e djemve dhe martesa, e cila zgjati shumë pak. Arsyet e ‘divorcit’ dhe marrëdhënia që ka sot me ish-bashkëshortin.

Sunday, 25 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 24 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 24 Mars 2012
 • Marina & Luana: Televizioni i ashper, kemi sakrifikuar qejfet per punen. Kokefortat e familjes Vjollca: Puna ne moshe te vogel na dha pavaresi.
 • Eli Fara: Nuk me pelqen qe partneri im te nderroj "look"
 • Klodian Duro behet me vajze
 • Nora Malaj: Nuk i pres floket se keshtu me do burri
 • Stine dhe Roza Lati kapen duke u puthur ne "night club"
 • "Afer dhe larg", nje nder 5 klipet me te mira ne Ballkan
 • Ciljeta Xhilaga vizite ne burgun e te miturve
 • Zedhenesja e Topallit, Suela Ruseti, pas dy djemve binjake, sjell ne jete nje vajze
 • Alma dhe Cimi, banore te "Big Brother 4" ne pritje te femijes se pare
 • Marsida Saraci, 6 muajshe shtatzene
 • Merr fund lidhja 20-vjecare e Redon Makashit me gazetaren Elda Koci. Perfundon romanca e gjate e dashurise. Shkaku i ndarjes?! Nje e trete!

Sunday, 4 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 3 Mars 2012

Revista PALOMA, 3 Mars 2012
 • Franceska, modelja e perjashtuar nga shkolla
 • Anila jashte shtepise jeton ne varferi te madhe
 • Puthje treshe mes Metit, Aniles dhe Gentes
 • Emri i Anxhela Martinit shet shtepi
 • Shkendije Mujaj tregon me mire silikonin
 • Jessie J fanse e shqiptares Rita Ora
 • Bleona e ftuar nga Elton John ne festen e tij
 • Beatrix dhe Anxhelina ne fushate kunder makeup-it
 • Diellza dhe Tuna shkrijne boren
 • Ish "Big Brother"-istat rrefejne opinionet e tyre per banoret e rinj
 • Miloti, miku i ngushte i Elvisit tregon: Elvisi, "Don Zhuani" i Big Brother-it. Asnjera nga vajzat ne BB s'eshte per Elvisin
 • Vedat Ademi ne dashuri s'jam mashtruar kurre
 • Nga Niko Komani: Vajzat e mira veshin gjithcka, e keqija veshin Channel
 • 1 minute me Barbara Dinin

Wednesday, 29 February 2012

Eli Fara, shume seksi ne klipin e ri (Video)

Ajo edhe tre muaj dhe rrumbullakon numrin 45 në vitet e saja, e megjithëse duket shumë e re. Nuk e besoni, aq e re dhe shumë seksi, saqë mund ta ngatërroni kur shikoni reklamimin e gjoksit të saj me Gentën, Dafinën, Elvanën  e shumë vajza të tjera të reja në muzikën shqiptare.

I gjithë ky koment vjen ashtu siç po e shihni falë videos të re të këngëtares Eli Fara, që ka ardhur këto ditë. Kënga mban titullin “Vetëm sonte” me tekst të Pirro Çakos dhe muzikë të Adi Hilës, ndërsa realizimi i klipit është bërë në Tiranë nga produksioni “Max Production”.

Nuk dihet nëse këngëtarja 45-vjeçare ka bërë ndonjë ndërhyrje në gjoksin e saj, ku në video bie shumë në sy./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Eli Fara, very young sex clip

Sunday, 26 February 2012

VIP Ballina: Revista Panorama Plus - 25 Shkurt 2012

Revista PANORAMA PLUS - 25 Shkurt 2012
 • Zhduket Enxhi Kamenica, rrezikon burg per shpifje. Shtyhet gjyqi me Leonard Bombajn. Bombaj: Nuk heq dore nga ceshtja...
 • Greta Koci shfaqet e transformuar me nje hunde te re
 • Seldi edhe pse i fejuar, argetohet me Noizin, kapen mat me femra ne Prishtine
 • Qetsori: Jam i zhgenjyer nga djemte e BB5, jane te gjithe homoseksuale, nuk na perfaqesojne
 • Angela Martini, linja e saj e bikini tani shitet edhe ne Zvicer
 • Pasioni tjeter i Arben Mevlanaj
 • Jurgen Gjasula dhe Vjosa Kaba, zbulohet lidhja e futbollistit me modelen
 • Ami dhe Ermali: Ja dieta qe do te na transformoje per spektaklin. Ami: Une, imazhi i kosit te frutave per Shqiperine "Activia"
 • Shkendije Mujaj zhvishet ne dimer, cmenden fansat
 • Eli Fara mysafire speciale ne festivalin "Fantana di Malma"

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 11 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 11 Shkurt 2012

 • Zanfina Ismaili: I dua vithet dhe kembet e mia. "Tmerri kur lame Kosoven, kam frike nga nje lufte tjeter". "Merruni me kukullat prej silikoni, boll me me mua"
 • Vedat Ademi, Inida Gjata Zhaku dhe Artan Imami, konkurrentet e rinj te "Dancing"
 • Motra e Ermeles, Gerta Mezuraj, denohet me 3 vjet e gjysem burg
 • Dren Abazi i fiksuar pas gitarave
 • Jessie J adhuron shqiptaren Rita Ora
 • Vedati prezanton bashkeshorten Dorela
 • Miranda Hashani dhe qiraxhiu i saj
 • Leonora Jakupi: Kur rritesh ne moshe, rriten edhe kerkesat
 • Arvizu, "Shqiptarizohet" ambasadori amerikan, shkel Kodin Rrugor. Familja Arvizu ben "shopping" ne librari
 • Afrim Aliaj: Seks me te panjohura? Shpesh here i pyes ne mengjes per emrin. Rrefimi i pare intim i modelit te perfolur shqiptar. Seksi qe ne takimin e pare, shume romantik.

Friday, 20 January 2012

The most famous Albanian divorces

Divorcet më të famshme shqiptare

Dashuri të nisura në bankat e shkollave, në zyrat e punës, apo dhe në udhëtime të këndshme. Të kurorëzuara më pas me martesë dhe shumë shpejt, trashëgimtarët u kanë mbushur jetën me gëzim.

Por me kalimin e viteve, duket se dashuria e tyre është venitur, pasioni është shuar dhe fëmijët nuk kanë mundur t\’i mbajnë të lidhur.
Martesa ka shkuar drejt fundit, derisa një ditë kanë trokitur në dyert e gjykatës për t\’i dhënë fund.

Bëhet fjalë për personazhe VIP të politikës, artit, kulturës apo muzikës. Personazhe që kanë hyrë në histori, që kanë vëmendjen e të gjithëve, por që kanë dhe anën e tyre të dobët. Ja kush janë VIP-at e divorcuar në vite, arsyet që i shtynë drejt një vendimi të tillë dhe jeta më pas…

Friday, 16 April 2010

Dancing With The Stars Albania: ELI FARA ELIMINOHET!

Iken Eli Fara nga "Dancing with the stars"

Muzika shqiptare ka qene surpriza e puntates se radhes ne "Dancing with the stars". Spektakli i cili vjen cdo te enjte mbrema nga Vizion Plus e Tring Dixhital, ka prezantuar gjashte ciftet e mbetura ne dy disiplina. E para, ka qene pikerisht tango dhe vals, gjini te cilat personazhet vip i kane kercyer nen ritmin e kengeve kult shqiptare. Disiplina e dyte ne te cilen vipa-t kane garuar, ka qene muzika latine. Xhajv dhe Ca-Ca ka sjelle ritem, emocione tek publiku dhe kenaqesi apo pakenaqesi ne vleresimin qe juria i beri personazheve te "Dancing Albania". Pas pikeve te jurise, te cilave iu eshte shtuar edhe vota e publikut me ane te sms-ve, vendimtare kjo per qendrimin ose jo ne gare te vip-ave, personazhi qe mblodhi me pak pike ishte. Bashke me garen per cmimin final prej 50 mije eurosh, mbremja e te enjtes ne "Dancing with the stars" solli edhe nje numer special nga baleti "Carmen" i cili erdhi si premiere ne teatrin e operas dhe baletit, ku ne rolin kryesor ishte Enada Hoxha. Nderkohe, kete te diele ne kater vjetorin e themelimit te qendres tregtare Galeria, veshjet e personazheve te "Dancing with the stars", do te ekspozohen me qellim shitjen e tyre per bamiresi. /vizionplus/prill 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Eli Fara gone from "Dancing with the Stars"

Albanian Music puntates surprises was that the next "Dancing with the Stars." The show, which comes every Thursday evening from Tringa Digital Vision Plus, he presented the remaining six couples in the two disciplines. First, there was exactly tango and waltz, vip sex that the characters are dancing under the rhythm of the songs Albanian cult. The second discipline in which they compete vipa-t, was Latin music. Xhajv and Ca-Ca has brought pace, emotion and pleasure to the public or disappointment in the jury's assessment that made the characters of "Dancing Albania. After points jury, which had been added the votes of the public through SMS, it crucial to stay or not in the race to vip-s, the character who was brought low point. Along with the race for the final prize of 50 thousand euros, in Thursday's evening of "Dancing with the Stars" brought a special number from ballet "Carmen" which was premiered in the opera and ballet theater, where the main role was Enada Hoxha. Meanwhile, this Sunday in the four anniversary of the founding of the Gallery shopping center, clothes the characters of "Dancing with the Stars" will be exhibited in order to sell them for good.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online