All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elia Shena. Show all posts
Showing posts with label Elia Shena. Show all posts

Sunday, 2 September 2012

Revista BLUETOOTH - 1 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 1 Shtator 2012
 • Ciljeta, zbulohet bashkejetesa me arkitektin amerikano-latin. Kengetarja shperngulet nga shtepia e prinderve, prej disa muajsh ne nje lidhje
 • Dj Free Style & Brasco: Na ka cuditur Bleona, ajo zgjidh gjithcka permes nje telefonate. Shqiperia mahnitese, do t'i themi edhe Timbalandit te vije.
 • Kastro Zizo, Jeta e re ne Tirane: S'ka me cmendurira tek Cani, tani jam Klevis Bega.
 • Kengetarja Miriam Cani heq nenshtetesine shqiptare
 • Linda Halimi vjen me nje klip pornografik. Linda: Zgjodha modele serbe per skenat nudo, qe te mos cenoja moralin shqiptar
 • Prezantuesit Lori & Erioni, serish bashke tek "Dita Ime"
 • VIP-at; Shtohet arsenali i fotove me bikini
 • Fansat: Dafina e droguar
 • Argjentina fryn buzet

Wednesday, 22 August 2012

Elia Shena, konkurrence kengetareve seksi

Elia Shena, konkurrence kengetareve seksi

Konkurrente e forte per koncerte e kengetareve seksi eshte bere dhe Elia Shena, 15-vjecarja e cila po u ben sfide kengetareve komerciale me emer. Elia eshte cilesuar si fenomen i ri i muzikes moderne shqiptare, duke rene ne sy vitin e kaluar ne talent show, ‘’Top Girl’’ ne Top Channel, ndersa mosha e saj e re ka penalizuar suksesin absolut te Elias. Me forma te perkryera te nje adoleshenteje, Elia se shpejti do te vije ne nje bashkepunim me kengetarin rumun, Lucky Man. /panorama plus/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elijah Shena, competition singers sex

Strong contender for concerts and singers sex has become Elijah Shena, the 15-year who is doing challenge to commercial singers with name. Elijah is described as a new phenomenon of modern albanian music, drawing attention in last year talent show,'''' Top Girl on Top Channel and its new age has penalized absolute success Elias. With perfect form of a teenager, Elijah will soon come to a collaboration with Romanian singer, Lucky Man. / panorama plus / ]]

Saturday, 18 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 18 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 18 Gusht 2012
 • Hygerta Sako ruan bukurine e ish-missit, por jo linjat
 • Klajdi Selimi: Ish-e fejuara italiane me vodhi parate, ceshtja ne gjyq
 • Ezel ben aksident automobilistik
 • Sherr mes foleseve te lajmeve ne "TCH", Monika Stafa dhe Beti Njuma. Konflikti u ndez nga nje editorial i Stafes, ku ajo akuzon rende gazetaret e kultures si injorante te librit dhe si te pandershem.
 • Gjyste Vulaj: Po kaloj shtatzeni te veshtire, kam anuluar cdo aktivitet
 • Flet babai i Elvana Gjates: Si ma shpetoi jeten vajza. Fatmir Gjata: Kartolina qe Sali Berisha i kishte derguar Elvanes, i beri mjeket te na sherbejne
 • Vesa Luma merr nenshtetesine shqiptare
 • Ledri Vula fillon te praktikohet si regjisor
 • Desada Metaj, ne gayparaden e Stockholmit

Saturday, 23 June 2012

Zbulohet lidhja e Elia Shenes

Zbulohet lidhja e Elia Shenes

Fenomeni i ri i muzikes modern shqiptare Elia Shena, se fundmi eshte nder kengetaret me aktive ne klubet e nates. Ekspozimi i madh ne publik dhe shnderrimi i saj i menjehershem ne yllin e muzikes, e kane bere edhe me terheqese per syte e meshkujve. E nuk kishte se si te zgjasnin akoma me shume ditet e saj prej vajze singell. Prej pak kohesh Elia eshte ne nje lidhje dashurie me nje djalosh simpatik i cili e shoqeron kengetaren pothuajse ne te gjitha aktivitetet e saj muzikore ne klubet e nates se kryeqytetit por edhe te qyteteve te tjera bregdetare ku kengetarja ka qene e ftuar te kendoje. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Uncovered the relationship of Elijah Shenës
The new phenomenon of modern Albanian music Shena Elijah, recently was among the most active singers in nightclubs. Exposure to the public and its immediate transformation into the star of music, made even more attractive to the eyes of men. And there was even lasted how many days its more of a girl singell. From Elia recently been in a love relationship with a charming young man who accompanies singer almost all her musical activities in the nightclubs of the capital but also other coastal cities where the singer has been invited to sing. / bluetooth / ]]

Revista BLUETOOTH - 23 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 23 Qershor 2012
 • Rozana: O sa mire me qene fajtor, ohej ohej! Kengetarja: Nuk konsumoj alkool, jam gati te bej analiza
 • Sinan Hoxha pushime luksoze me te dashuren. 
 • Seldi i kthehet "dashurise" se vjeter... publikon kengen e Sinanit ne "Facebook"!
 • Ne ndekje te Adelina Ismajlit 
 • Noizy: S'i njoh te gjitha femrat me te cilat kam fjetur. Pushime e shtrenjta te reperit dhe konflikti me "Babastars". Cdo mengjes ne shtrat me nje femer!
 • Diana Avdiu, bukuroshja e Kosoves ne "Miss Universe"
 • Liami: Kur te bij Evelina, do bejme "Sex Party"
 • Liami dhe Dritani mbledhin shqiptaret ne mbremje bamiresie...
 • Graciano: Jemi ndare; Lorena: S'dua te flas per kete histori
 • Enca Haxhia: Kengetaret te cilave dua t'i ngjaj
 • Elvis Pupa: Ne tetor, serish ne ekran!
 • Romina humb kile me trajtim
 • Cfare i lidh Rioccardo Coccianten me Luis Ejllin

Wednesday, 18 April 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 14 Prill 2012

Revista PALOMA, 14 Prill 2012
 • Ylli me i ri i skenes boterore, shqiptarja Rita Ora. Me Rihanen dhe Jay-Z jemi nje familje!
 • Linda Halimi: Dua 200 euro per interviste!
 • Ronela Hajati poshte shtepise se "Big Brother", mbeshtet Gracianon
 • Femrat vdesin per Sinan Hoxhen
 • Simone i Dancing With The Stars: Me pelqen Adelina Tahiri!
 • Tuna dhe Big Mama preferojne meshkujt e huaj
 • Stine kthehet me ish te dashuren Roza Latin
 • Adela dhe Bjordi pergenjeshtrojne ndarjen: "Jemi bashke!"
 • Cfare e lidhe Gerten me Dritanin?
 • Rozana Radi humb macen e saj
 • Moralin nuk mund ta bejne te pamoralshmit! Ne vend te Gentes mund te ishit ju!
 • Babai i Franceskes: "Ermali po e perdor Francesken per loje, lidhja nuk do te zgjase"

Sunday, 18 March 2012

Elia Shena nen menaxhim te Flori Mumajesit...

Flori Mumajesi merr ne menaxhim Elia Shenen

Jam krenare te deklaroj qe jam anetarja me e re e studios “Three dots” –deklaron kengetarja e re 15 vjecare Elia Shena. Ne kete menyre, Elia Shena merret nen menaxhimin e producentit te njohur Flor Mumajesi. Rasti i saj te kujton fillimet e karrieres se kengetares Elvana Gjata, e cila gati ne te njejten moshe filloi bashkepunimet me Florin dhe nen menaxhimin e tij u shnderrua ne yllin e muzikes pop.

Elia, e cila ka bere nje performance te shkelqyer ne edicionin e sivjetshem te “Kenga Magjike”, duket se ka bindur menaxherin per potencialin e saj si kengetare dhe performuese e per kete arsye ka shume gjasa qe Flori te perserise te njejtin sukses te Elvana Gjates edhe me 15 vjecaren Shena. /bluetooth/

Flori shet kenge jashte, por edhe i vjedhin... [VIDEO]

Vidhet Flor Mumajesi

Ne fakt, nuk eshte hera e pare qe produksionet e tij te vidhen fare hapur nga kengetare te huaj, kryesisht serbe dhe bullgare. Duket se tashme Flori ia ka marre doren ketij fakti, megjithate kjo nuk do te thote qe eshte indiferent apo nuk i ben pershtypje. Perkundrazi! Revolten e tij e ka shprehur edhe ne Facebook. Kete here behet fjale per dy kenge, njera eshte “Game Over” kenduar nga kengetarja e re Elia dhe Lazy, e cila eshte sjelle ne nje version identik nga kengetarja nga Bosnje Hercegovina Anabela, ne kengen “Ne zovi me”. Madje kengetarja duket se nuk eshte lodhur fare, por edhe tekstin e ka marre “copy -paste” duke perdorur ne refren te njejten fjali, “Game Over”. Ndersa rasti i dyte eshte i nje kenge e cila ka disa vjet qe ka dale, por qe ka qene nje super hit, “Hajt” nga kengetarja Kaltrina Selimi, e cila eshte marr identike nga Lepa Djordjevic ne kengen “Tvoja Vestica”. E pyetem Florin ne lidhje me kete histori dhe nese kishte ndermend te ndermerrte ndonje procedure ligjore dhe ai na tha se ishte tashme ne nje proces gjyqesor, por ende nuk kishte dicka konkrete, prandaj nuk donte te fliste me gjate neper media.

Saturday, 4 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 4 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 4 Shkurt 2012

 • Vera Grabocka: Punoj me te rinj, vetem ata e ndjekin ritmin tim. Nipat me zbuten, deshiroj qe emrat e tyre te jene ne listen e gjenive te shekullit.
 • Zbulohen fotografite e Jonida Maliqit me te birin, Dan
 • Linda Halimi: Lidhja ime me Big D. Ne muzike jam konservative, s'me pelqen te dukem si pornostare.
 • Leonora Jakupi i pergjigjet Adelines: Te ftoj ne debat publik!
 • Stine feston 30-vjetorin: U deha pa filluar, s'e mbaj mend puthjen me te bukur. Jam ne pritje te vajzes ideale.
 • Shoket e Cimit. Rrefehen Irgeni e Melsi: Sekretet e jetes sone...
 • KKRT ndalon transmetimin e kenges "HIGH". Kenga promovon perdorimin e lendeve narkotike.
 • Blerim Destani lidh miqesi me Morgan Freeman
 • Nora Klosi dhe Blendi ne pritje te femijes se dyte vajze.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online