All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elia Zaharia. Show all posts
Showing posts with label Elia Zaharia. Show all posts

Sunday, 30 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS - 29 Qershor 2013
Revista PANORAMA PLUS, 29 Qershor 2013
 • Xhemi Shehu pas dy vitesh rikthehet ne linjat e meparshme. "Ja si humba 5 kg, tani kam peshen e vajzerise"
 • Anaidi argetohet ne club me nje stjuardese bionde seksi
 • Fotot e para te pushimeve te personazheve VIP ne bikini
 • Vigani dhe Edberi bejne namin me femra, tundohet edhe Samanta
 • Eldora e "BB6" merr dhurate pushime cift ne Spanje
 • Xhesika Berberi pas fotove ne Turqi cilesohet me e bukura ne Ballkan
 • Zbulohet i dashuri i Oltes se "Big Brother 3"
 • Elia Zaharia argetohet ne lokalin me te ri dedikuar Mbretereshes Geraldine
 • Julka dhe Andy Dj pozojne duke u puthur ne buze, tashme si prinder
 • Valza Bajra, gati per tregun latino-amerikan si kengetare
 • Besim Trena, kampioni i botes qe pelqen vajzat modele pa muskuj

Saturday, 13 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 13 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 13 Tetor 2012
 • Franceska: Ju rrefej pasionin tim per Stinen
 • Befasia e Adrian Gaxhes, mbas ndarjes i ben kenge Luanes
 • Personazhet VIP ne 10-vjetorin e gazetes "Panorama"
 • Zbulohen fotot, Seldi e mohonte, por eshte fejuar zyrtarisht ne Suedi. Kengetari ne festat familjare te Dafines. 
 • Kryetares se re te KQZ Lefterije Lleshi, i kerkoi i shoqi divorc ne Gjykate
 • Ja personazhet  VIP te reality show "VIP Shpija". Pjesemarres Shkendije Mujaj, Zhaku, Enver Petrovci, Ronela Hajati, Adelina Tahiri.
 • 5 muaj shtatzene, Ciljeta udheton ne Itali per xhirimet e filmit. "Tani e kam te lehte te aktroj"
 • Rikonfirmohet akt-akuza kunder Besnik Cakes se NRG Band
 • Nik Xhelilaj ne mediat turke, shpallet ylli i ri i telenovelave. Xhelilaj ne gazeten "Hurriyet": Tani qe aktroj te "Qyteti i humbur", ne Turqi ndihem rehat njesoj si ne Shqiperi

Saturday, 6 October 2012

Soni Malaj nostalgjike, ringjall "Spirit Voice"...

Pasi gjeti dashurine e jetes, Mirkon, pas "Dancing", ajo u shperngul nga Shqiperia dhe flitej per nje karriere te saj me producente te huaj, jashte vendit. Me pastaj u be nene, duke sjell ne jete vajzen Anna dhe dukej se fati i saj kishte marre nje rruge pa kthim, larg Shqiperise. Dhe, per nje cast menduam se e kemi humbur pergjithmone, kengetaren tone me te dashur Soni Malaj.

Por jo, gjerat nuk jane gjithmone ashtu si duken. Ajo u rikthye fuqishem ne Shqiperi duke u bere pjese e panelit te gjyqtareve ne "X Factor 2" dhe tashme lajmi eshte bere i ditur se do ringjall grupin e njohur "Spirit Voice", aty ku ajo filloi karrieren e saj te suksesshme si kengetare. Ate kohe, Soni njihej si Sonja e "Spirit Voice" dhe ishte me e vogla ne grup, qe perbente 4 vokaliste femra (Angjelina, Larisa, Dorina dhe Sonja) dhe nje djal (Brikel Guga) qe luante saksofon.

Saturday, 23 June 2012

Revista PANORAMA PLUS - 23 Qershor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 23 Qershor 2012
 • Rezarta Shkurta: Rozana synonte bashkeshortin tim. Do t'i marr me gjyq maksimumin e parave. Ajo e ka sport te preferuar konfliktin, por me mua ka gjetur gjahun e gabuar.
 • Genta zhvishet perseri: Kam zene te dashur me leke!
 • Gerta dhe Liami ne lidhje sekrete, punojne bashke ne club-e per alibi
 • Tre brezat femra te familjes Berisha, bashke ne sfilaten e At'Nikolles
 • Eneda Tarifa: Pse nuk me pelqen martesa
 • Franceska & Ermali nuk heqin dore nga perkedheljet edhe ne plazh
 • Marigona Dragusha prezanton te dashurin e saj, Drilonin
 • Adi Krasta dhe Ilva Tare bashkohen ne gezimin e kupave
 • Stresi feston 25-vjetorin mes miqsh
 • Elia Zaharia: Loreen, fituesja e "Eurosong", ishte fanse e Rones
 • Argjentina Ramosaj: Lidhja merr fund, kur gjerat komplikohen
 • Redon Makashi: Jam i dashuruar dhe i frymezuar per recitalin

Saturday, 2 June 2012

Familja Mbreterore mohon lajmin per shtatzeni...

Familja Mbreterore reagon per shtatzenine

Para disa javesh, u publikua lajmi se “Princi Leka dhe Elia Zaharia se shpejti do te behen prinder.” Lindja e nje femije sigurisht eshte nje lajm i gezueshem dhe cifti nuk e ka pritur keq kete lajm, por sipas zedheneses se Familjes Mbreterore, ky informacion nuk eshte i sakte. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Royal family reacts to pregnancy

A few weeks ago, came the news that "Prince Alexander and Elijah Zaharia will soon become parents." Birth of a child is certainly a cheerful note and the couple has not received this as bad news, but according to the spokeswoman of the Royal Family, this information is not accurate. / bluetooth / ]]

Sunday, 20 May 2012

Princ Leka dhe Elia Zaharia se shpejti prinder

Zbulohet fotoja e pare e shtatzenise se artistes

Princi Leka dhe Elia se shpejti prinder

Princi Leka dhe Elia Zaharia se shpejti do te behen prinder. Lajmi i gezueshem i mbajtur sekret nga trashegimtari i fronit mbreteror eshte zbuluar nga “Bluetooth” permes kesaj fotografie, e cila tregon sensualitetin prej nene te Elia Zaharise. Ky eshte femija i pare ne te dy familjet, si ne ate e Lekes dhe ne te Elias, e gezimi padyshim eshte i madh. Burime konfidenciale thone se cifti do te kishte dashur qe mbreti Leka I te ishte gjalle, per te shijuar lindjen e nipit, por fatkeqesisht ai u nda nga jeta vetem pak muaj me pare.

Historia e dashurise mes Lekes dhe Elias ka nisur vite me pare, atehere kur vajza e Yllka Mujos, jetonte mes Shqiperise edhe Frances, dashuri e cila e beri te vendoset pergjithmone ne Tirane, ne Pallatin Mbreteror ku jeton me te fejuarin e saj. Aktualisht mbreti Leka i Riu, punon si keshilltar i Ministrit te Brendshem, por merret paksa edhe me punet e Partise se Legalitetit, ndersa Elia duket se per momentin po kujdeset per veten dhe qenien e dashur qe rritet brenda saj, ndersa para vdekjes se mbretit ka pasur angazhimet e saj ne Teater. Shpresojme qe cdo gje te shkoje mbare per ciftin simpatik dhe mungesa e Lekes I te zevendesohet shpejt me nje dashuri te re, femijen e tyre. /bluetooth/

Saturday, 19 May 2012

Revista BLUETOOTH - 19 Maj 2012

Revista BLUETOOTH, 19 Maj 2012
 • Prinder per here te pare: Princ Leka & Elia Zaharia, Ermal Mamaqi & Amarda Toska, Erjon Zaloshnja & Eneda Tarifa. Ciftet VIP, ne pritje te femijeve
 • Akuzat per pedofili. Besniku i NRG Band: Po me shantazhojne!
 • Leonora Jakupi reklamon gjoksin
 • Bertina: Erioni, kapitull i mbyllur per mua
 • Elgit Doda prezanton te dashuren
 • Fadil Berisha pozon me Kim Kardashian
 • Alberie Hadergjonaj ndryshon look
 • Shkendije Mujaj serish ne foto me VITHET jashte
 • Gerta Matohiti: Flija me Liamin per te acaruar Arbrin
 • Dritani i BB5: Gocat jo ne shijet e mia, me mungoi flirti. Liami fitues! S'kisha pare ndonjehere  vajza qe t'i hidhnin mbathjet neper shtepi per loje
 • Ciljeta e ndare nga Aleksi prej 4 muajsh
 • Stela Kotri, prezantuesja provon te kendoje me Devis Xherahun

Tuesday, 27 December 2011

Princ Leka Shtyn Martesen...

Princ Leka, pas humbjes se babait shtyn martesen

Ka mbetur trashegimtari i vetem per fronin mbreteror shqiptar. Ashtu si edhe babai i tij, Leka I, qe nderroi jete disa jave me pare, edhe Leka II eshte ne rolin e pretendentit. Por edhe ne rolin ku kudo eshte i pare tashme. Si i tille, ai nuk mund te mungonte ne jubileun e televizionit “Top Channel”.

I shoqeruar nga e fejuara e tij, Elia Zaharia, kjo ishte dalja e pare publike e ciftit pas zise 6-javore ne Pallatin Mbreteror. Dalje sa u perket festave, pasi per ceremoni te tjera Leka II u shfaq ne publik ende pa u mbushur 24 ore nga varrimi i babait. Nje sjellje qe u vleresua ne fakt, pasi behej fjale per homazhet e shkrimtarit dhe politikanit Sabri Godo.

Wednesday, 16 June 2010

Princi Leka dhe Elia Zaharia Fejohen Sot ne Paris

Princi Leka dhe Elia Zaharia fejohen sot në Paris

Princi shqiptar Leka i II-të dhe Elia Zaharia pritet të vijojnë rrugëtimin e përbashkët drejt ëndrrës së tyre, me zyrtarizimin e fejesës sot në Hotel “Lutetia” në Paris (Francë). Në sallonin "Pomepein", më moderni i këtij hoteli, që ndodhet shumë pranë Katedrales së famshme “Notre Dame” dhe Muzeut “Orsay”, çifti i ri do të marrë bekimin e më se 100 personaliteteve nga mbarë bota, të cilët kanë konfirmuar pjesëmarrjen në këtë ceremoni solemne. Në datën 12 Qershor, Shërbimi për shtyp i Princit Leka në njoftim për shtypin njoftoi se “Kurora Mbretërore e Shqipërisë ka kënaqësinë të shpallë fejesën e HRH Princi Leka II i shqiptarëve me zonjushën Elia Zaharia. Me rastin e kësaj do të ketë një koktej, që do të mbahet në Hotel Lutetia (45, bulevardit Raspail 75006 Paris). Evenimenti festiv do të mbahet në 16 Qershor 2010, nga ora 18:00-08:00). Shtypi është i ftuar për të xhiruar foto dhe marë ndonjë intervistë” Mediat shqiptare më shumë se njëherë e kanë përfolur historinë e dashurisë së princit vajzën brune shqiptare, Elia Zaharia, e bija e aktores së mirënjohur shqiptare Yllka Mujo. /d.b./balkanweb/qershor 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Prince Leka and Elia Zaharia to engage today in Paris

Albanian Prince Leka II and Elia Zaharia expected to follow the common journey towards their dream, with engagement today to formalize the Hotel Lutetia in Paris (France). In Salon "Pomepein" moderni on this hotel, located very near the famous cathedral "Notre Dame" and the Museum "Orsay", the new couple will receive the blessing of more than 100 personalities from around the world, who have confirmed participation Solemn ceremony. On 12 June, the press service of Prince Alexander in the press notice announced that "crown of Albania is pleased to announce the engagement of HRH Prince Leka II of the Albanians with Ms Elia Zaharia. In the case of this would have a cocktail, to be held at the Hotel Lutetia (45, boulevard Raspail 75006 Paris). Festive event will be held on 16 June 2010, from 18:00 to 08:00 pm). The press is invited to shoot photos and take any interview "Albanian media more than once and have controversial love story of Prince Albanian dark-haired daughter, Elia Zaharia, daughter of famous actress Albanian Yllka Mujo.
]]

Tuesday, 12 May 2009

Elia Zaharia, Intervista Top RTK

Elia Zaharia, Intervista ne Top RTK, 11.05.09

Elia Zaharia pak kohe me pare ka lansuar videoklipin e saj me te ri "Confession" por kesaj radhe jo ne rolin e nje kengetareje solo por si vokaliste e nje grupi te sapo formuar i quajtur "Ilir". Edhe pse emri i grupit eshte krejtesisht shqiptar, anetaret tjere te grupit jane ne te vertete franceze. Dy anetaret e ketij grupi te ri, Morgan Emmery and Eric Langlois jane shume te famshem ne France. Ne kete interviste te drejtuar nga Aida, keni mundesine te mesoni me shume se pse Elia eshte e lidhur aq shume me Kosoven ku ajo vjen shpesh, madje ketu edhe ka xhiruar nje pjese te videoklipit te saj te fundit. Ndersa ajo nuk i shpetoi edhe pyetjeve ne lidhje me jeten e saj private.


- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

Elia Zaharia, Interview for Top RTK

Elia Zaharia short time ago has launched her new videoclip "Confession" but this time not in the role of a solo singer but as vokaliste but as a group of newly formed called "Ilir. Although the name of the group is entirely Albanian, other members of the group are in fact French. Two members of this group of young, Morgan Emmery Eric Langlois and are very famous in France. In this interview conducted by Aida, have the opportunity to learn more about why Elia is so much connected to Kosovo, where she is often, even here there is also a part of the shoot videoklipit its last. While it survived the questions about her private life.
]]

Wednesday, 3 December 2008

Elia Zaharia, Princesha e Ardhshme e Shqiptareve?

Elia Zaharia dhe Princ Leka ne Kenga Magjike
/photo panorama/

A do te jete Elia Zaharia, princesha e ardhshme e shqiptareve?

Princi Leka, i vetmi trashegimtar i familjes mbreterore shqiptare, eshte ne lidhje dashurie me kengetaren Elia Zaharia, e cila ne skenen muzikore u be e njohur me singellin “31 October”. Kohet e fundit ky cift ka filluar te paraqitet shpesh ne publik madje edhe ne finalen e festivalit “Kenga Magjike” ata u paraqiten se bashku. Zaharia me video-klipin e kenges se lartpermendur ne Video Festin Muzikor 2008 u nderua me dy cmime ne konkurrencen e femrave dhe videoklipin me montazhin me te mire.Ne rast se lidhja ne mes te ciftit do te kurorezohet me martese, Zaharia do te jete princesha e shqiptareve. /express live/ktv/02.12.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
Princi Leka per here te pare ne publik me Elian

Lidhja e Princit Leka, trashegimtarit te fronit mbreteror me Elia Zaharine, vajzen e Yllka Mujos tani nuk eshte me nje sekret. Edhe pse vete Princi Leka nuk eshte prononcuar asnjehere per kete lidhje, prezenca e tij tek “Kenga Magjike” me Elian eshte si nje lloj zyrtarizimi i kesaj lidhjeje e cila vazhdon prej gati nje viti. Madje vete Princi ka ndenjur per disa kohe ne France per te qene afer Elias e cila ndjek atje studimet. /panorama/29.11.08/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online