All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elida Kryeziu. Show all posts
Showing posts with label Elida Kryeziu. Show all posts

Sunday, 3 June 2012

Elida Kryeziu-Hoti lind djalin e dyte...

Linde djalin me peshe 5.200 gr

Kengetarja Elida Kryeziu, dje ne oret e mengjesit lindi djalin e dyte. Lindja e saj cezariane u krye ne QKUK, dhe djali peshon 5.200 gr. Ajo tani ndjehet mire me shendet, por e befasuar per peshen e bebes.

“Kam lindur shume lehte ne menyre cezariane, me ndihmen e mjekeve tane ne QKUK. Vazhdoj te jem nen perkujdesjen e tyre dhe te cilet i falenderoj shume. Ajo qe me befasoi me shume eshte pesha e madhe e djalit qe ne fakt nuk e prisja te jete kaq i shendoshe. Mirepo falenderoj Zotin qe me dhuroi nje femije te shendoshe me peshe 5.200 gr. Meqe lindja u be ne menyre cezariane me duhet edhe disa dite te qendroj ne QKUK, por fatmiresisht kam ekipin e mire qe po kujdeset shume”, ka thene ajo per “Zerin”.

Friday, 3 February 2012

Elida Kryeziu shtatzene, pret te behet nene perseri...

Elida: E ndjej se eshte djale

Elida Kryeziu perseri pret te behet nene. Kengetarja tani eshte ne muajin e peste te shtatzenise dhe thote se e ndien qe foshnja eshte i gjinise mashkullore.

Elida ka edhe djalin Dionin, qe eshte 3 vjec dhe ai eshte personi qe mezi e pret ardhjen e foshnjes ne jete.

“Ndjehem e lumtur fillimisht qe po kaloj nje shtatzeni te lehte, Dioni po e pret me padurim ardhjen e bebes. Edhe pse jam ne muajin e peste te shtatzenise nuk e dime gjinine e foshnjes, mirepo 70% e ndjej se eshte djale”, ka thene Elida per “Zeri”.

Sunday, 20 June 2010

Elida Kryeziu Me Kenge R&B

Elida Kryeziu me këngë R&B

Së fundmi, Elida Kryeziu ka lansuar videoklipin e këngës “Aspirin”, të cilën e ka realizuar në duet me këngëtarin Meriton Ademi, e që është i një zhanri ndryshe nga ç’jemi mësuar ta dëgjojmë Elidën.

“Këngën e re ‘Aspirin’ me videoklip e kam realizuar me DJ Cimin, në bashkëpunim me reperin Meriton Ademi. Oferta për bashkëpunim më erdhi papritur, sepse unë kam qenë e ftuar prej DJ Cimit për të realizuar një këngë ndryshe nga që janë mësuar të më shohin adhuruesit”, ka thënë Elida në një intervistë për Kosova Sot.

Këngëtarja është e vetëdijshme se stili R&B ka pasur shumë suksese, dhe thotë se iniciator për këtë projekt ka qenë DJ Cimi me pretendime që ajo ta tregojë veten edhe në këtë zhanër. /kosova sot/telegrafi/qershor 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Elida Kryeziu with R & B song
Finally, Elida Kryeziu has launched video of the song "aspirin", which has performed in duet with singer Adam deserves, which is unlike a Genre ç'jemi Elidën learned to listen.

"The new song 'aspirin' by video I made with DJ cimi, in cooperation with the benchmark Meriton Ademi. The offer of cooperation came on suddenly, because I was invited by DJ cimi to perform a song other than that are used to see more fans, "said Elida in an interview for Kosova Sot.

Singer is aware that R & B style has had many successes, and says the initiator of this project was cimi DJ claims that it can show itself in this genre.
]]

Friday, 9 January 2009

Elida Kryeziu Behet Nene!

Elida Kryeziu

Elida Kryeziu behet nene

“Djalin e pagezova me emrin Dion”, thote Elida per “Kosova Sot”

Kengetarja Elida Kryeziu tani eshte bere nene. Ajo ka lindur nje djale para disa ditesh dhe ndihet shume e kenaqur qe foshnja e saj eshte e shendoshe dhe e gjinise mashkullore. Gjate tere shtatzenise se saj, ajo nuk ka deshiruar te dije per gjinine e bebes. Donte qe kjo te jete befasia ne lindje. Elida sapo e ka pagezuar djalin me emrin Dion. Kete emer thote se e ka menduar brenda nje kohe te shkurter, sepse nuk ka preferuar qe emrin ta mendoje me heret, ne fakt para se te linde foshnja. “Nuk kam deshiruar qe emrin t’ia pergatis para kohes, keshtu qe tani, pas lindjes, shume shpejt vendosem t’ia leme emrin Dion”, shprehet ajo per “Kosova Sot”. Elida kete vit nuk ka qene shume e angazhuar me kenge per shkak te shtatzenise se saj. Mirepo, tash, meqe u be nene, pas nje pauze disamujore, thote se do te nise angazhimet e reja me ndonje kenge te re dhe videoklip. /k.b./kosova sot/09.01.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online