All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eliksir. Show all posts
Showing posts with label Eliksir. Show all posts

Tuesday, 22 November 2011

"Eliksir" Bandi Me i Ri ne Skenen Shqiptare...

Estrada shqiptare pasurohet me Rock Band te ri shqiptar

Tradita dhe pjekuria artistike dhe kulturore shqiptare ne Kumanove koheve te fundit po vazhdon rrugen e saje te nisur shume vite me pare, dhe vazhdimisht po zhvillohet me nje hov te madh ne te gjitha sferat e artit, si filmik, teatror, ashtu edhe atij muzikor dhe kulturor. Keshtu qe, Kumanova dhe me tutje pasurohet nga ky aspekt, dhe kete gje e deshmon rock grupi i ri ,,Eliksir’’ i perbere nga anetaret Jeton Sulejmani, Egzon Ademi, Faton Ademi dhe Adrian Kerimi.

I themeluar ne Kumanove, nga keta djelmosha, studente te rijne te influencuar nga hitet e rock bend-eve me fame boterore si The Beetles, Rolling Stones, Deep Purple etj, ne vitin 2011 ata lansuan edhe singl-in e tyre te pare te titulluar “Ty te kam”. Kenga eshte pritur me nje admirim te deshirueshem nga publiku kumanovar dhe me gjere, dhe duke ju falenderuar dashamireve te muzikes artistike, rock grupi ,,Eliksir’’ arriti qe te njejtes kenge t’i realizojne edhe videoklipin,dhe njekohesisht te behet edhe videoklipi i tyre i pare.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online