All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elis Nova. Show all posts
Showing posts with label Elis Nova. Show all posts

Sunday, 1 April 2012

Elis Nova, Intervista... [PANORAMA PLUS]

Elis Nova: Ne “Top Fest” ironizoj realitetin shqiptar

Ishte nje nga konkurrentet ne spektaklin e talenteve “The Voice of Albania", ndersa tani mendon te beje realitet endrren e tij. Elis Nova do te jete nje nga konkurruesit ne festivalin modern ‘’Top Fest’’, ndersa ne kete interviste ai rrefen jeten e tij, pasionin, sfidat dhe kengen e tij te re e cila ironizon realitetin shqiptar.

Kush eshte Elisi ne fjale te shkurta, per ata qe nuk kane pasur rastin ta njohin?
Ne jeten e perditshme perpiqem te jem sa me i thjeshte, korrekt dhe i sinqerte. Kam parimet e mia, te cilat mendoj se e mbajne njeriun me kembe ne toke, ne cdo cast te jetes.

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 31 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 31 Mars 2012
 • Erjoni: Sfidat qe kalova per te realizuar nje film porno me aktore shqiptare. Kinemaja hard per here te pare flet shqip
 • Elis Nova: Ne Top Fest ironizoj realitetin shqiptar
 • Sheila Haxhiraj: Kam shume besim te vetja, une do e fitoj "X Factor"
 • Shkelzen Jetishi merr pasaporte shqiptare
 • Pas "Survivor", Almeda behet imazh i L'Oreal
 • Nora Mucaj: Ne Australi, Arta ben jete normale
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi dhe cudit me elegancen. Sekreti, vrap cdo dite!
 • Tejkalojne mosmarreveshjet, Seldi dhe Sinani ne fundvit sjellin hitin tjeter
 • Flori, i preferuari i femrave edhe ne Gjermani
 • Rosela Gjylbegu sjell duetin e radhes me Sinan Vllasaliun
 • Paparazzi: Gazmend Paja me vajzen diplomate ne krah
 • Elvisi: Nuk dua t'i jap rendesi nje personi si Vlashi

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online