All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elisa Caushi. Show all posts
Showing posts with label Elisa Caushi. Show all posts

Saturday, 31 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 31 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 31 Mars 2012
 • Erjoni: Sfidat qe kalova per te realizuar nje film porno me aktore shqiptare. Kinemaja hard per here te pare flet shqip
 • Elis Nova: Ne Top Fest ironizoj realitetin shqiptar
 • Sheila Haxhiraj: Kam shume besim te vetja, une do e fitoj "X Factor"
 • Shkelzen Jetishi merr pasaporte shqiptare
 • Pas "Survivor", Almeda behet imazh i L'Oreal
 • Nora Mucaj: Ne Australi, Arta ben jete normale
 • Ledina Celo rikthehet ne Shqiperi dhe cudit me elegancen. Sekreti, vrap cdo dite!
 • Tejkalojne mosmarreveshjet, Seldi dhe Sinani ne fundvit sjellin hitin tjeter
 • Flori, i preferuari i femrave edhe ne Gjermani
 • Rosela Gjylbegu sjell duetin e radhes me Sinan Vllasaliun
 • Paparazzi: Gazmend Paja me vajzen diplomate ne krah
 • Elvisi: Nuk dua t'i jap rendesi nje personi si Vlashi

Sunday, 15 January 2012

Elisa e BB: Ika ne Londer, se ne Shqiperi nuk me ofruan asgje

Elisa Çaushin tani nuk e gjeni në Tiranë, ajo jeton me familjen e saj në Londër. Pas daljes nga spektakli, ajo kishte pritur ndonjë ofertë, por pasi oferta nuk erdhi kurrë, Elisa udhëtoi drejt Londrës dhe me forcat e veta tashmë përballon jetën e shtrenjtë. Ne realizuam një intervistë me Elisën, për të parë se çfarë po ndodh me jetën e saj dhe impenjimet e momentit.

A është e vështirë jeta në Londër?
Nëse do të duhet të mbijetosh, gjithkund është e vështirë, jo vetëm këtu. Por unë kam qenë dhe jam e aktivizuar në çdo moment të jetës sime.

Me çfarë je duke u marrë atje dhe si e përballon jetën e shtrenjtë?
Detyrimet i kam të shumta. Vazhdoj të punoj si menaxhere në një kompani kozmetike, madje pak më shumë se më parë. Është një kënaqësi që marr nga puna, ajo që më tërheq ta vazhdoj atë.

Njohja me njerëz të rinj, komunikimi me ta dhe pse në orar pune, për mua është reklas, më jep energji që më bën të lumtur. Me punën që kam me oraret e tejmbushura dhe pagesën, e përballoj shumë mirë jetesën.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online