All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elisa Stefa. Show all posts
Showing posts with label Elisa Stefa. Show all posts

Sunday, 15 January 2012

Motrat Stefa synojne te bejne nje revolucion ne showbiz-in shqiptar...

Kengetarja, se bashku me motren, do te menaxhojne nje TV ne Kosove.

Rovena Stefes i dhuron “Babagjyshi” nje Jaguar

Ajo i kendon “Kanagjegjit”, por i kendon edhe “Mallit”, nga kenget argetuese deri tek ato patriotike. Eshte vendosur prej nje kohe ne Prishtine per shkak te puneve qe duhet te realizoje atje, ndersa ne mesojme se kengetarja se bashku me motren e saj jane ne finalizimin e projektit per menaxhimin e nje televizioni privat.

Rovena ka kohe qe po qendron ne Prishtine, pune, kenge, klipe e video, si po zhvillohet jeta juaj atje?
- Kam kohe qe leviz mes Tiranes e Prishtines. Puna ime si artiste qe kendon per te gjithe trevat shqiptare, si ne Jug ashtu edhe ne Veri, e kerkon qe te jem shpesh edhe ne kryeqytetin tjeter shqiptar, Prishtinen. Muzika e shoqeria jane ato qe me kane lidhur shume me Kosoven prej vitit 2002.

Friday, 23 December 2011

Elisa Stefa Reagon, Zemra e Rovenes nuk ka vend per urrejtje...

Menaxherja e Rovenes, Elisa u pergjigjet thashethemeve te pabaza

Para pak ditesh doli nje shkrim i cili e quante Rovena Stefen armike me nje kolege te estrades, dhe sipas ketij shkrimi aludohej nga disa mikesha anonime mbi nje mashkull, i cili ka prishur marredheniet mes tyre. Ndersa ka reaguar motra e Rovenes, Elisa qe eshte menaxherja e saj duke i quajtur thashetheme te pabaza mbi armiqesine me Big Mamen "Rovena mund te kete vetem miq, por ne asnje menyre armiq, kjo per arsye qe ne zemren e saj nuk ka vend per urrejtje. posted at albavipnews.blogspot.com. Nuk eshte e para here qe ndonje gazetar behet pre e manipulimeve te individeve anonime, duke formuluar shkrime te pabaza me tendence prishjen e imazhit te Rovenes. Ende nuk e kemi zbuluar burimin, por shume shpejt do te gjendet dhe do te marre pergjigjen e merituar ligjore", thote per "Kosova Sot", Elisa. /maksim gjokaj/kosova sot/dhjetor 2011/

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online