All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elita 5. Show all posts
Showing posts with label Elita 5. Show all posts

Saturday, 19 May 2012

Revista PANORAMA PLUS - 19 Maj 2012

Revista PANORAMA PLUS, 19 Maj 2012
 • Zajmina, biografi ne wikipedia, ku i renditen te gjitha deshtimet si kengetare. Nga kenget e vjedhura deri te vleresimi me nje vote
 • Gerta e BB5: Ju tregoj bisedat qe me ka bere Franceska per te dashurin ne burg. Ai u denua per lende narkotike, Franceska mendon vec per te. Lidhja me Ermalin, vetem per loje!
 • Rona Nishliu ne Eurosong, fansat qajne me zerin e saj, por ironizojne look-un e patrajtuar
 • Besnik Qaka, solisti i NRG Band, akuzohet per marredhenie seksuale me te mitur, rrezikon 10 vite burg. Besnik Qaka: Keta te njollosin pa kurrfare ndergjegjeje
 • Flet Sadri Malaj, babai i Soni Malajt: "Nuk mund te denigroje imazhin e vajzes sime Arjan Konomi, i cili rrihet ne pub-e"
 • Doruntina Hoxha: Miss Suedia, nje mundesi qe te realizoj deshirat e mia
 • Blerim Destani: Seksi ndikon shume per te qene ne forme

Friday, 11 May 2012

"Elita 5" paralajmeron nje album te bujshem

“Elita 5” paralajmeron nje album te bujshem

Ka muaj qe rok grupi “Elita 5” kane nisur punen intensive ne albumin e ri, i cili do te kete kenge mjafte te zgjedhura dhe te pergatita ne menyre profesionale.

Mirepo para albumit ‘Elita 5’ kane vendosur qe tani ne kete sezon te lansojne ne treg nje singel te ri te shoqeruar bashke me videoklip. Sipas Arif Zyberit videoklipi i singlit te ri do te realizohet ne Shkup me produksionin “Fabrika”.

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 18 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Shkurt 2012
 • Reality Show. Autori i "Big Brother" Rezart Aga: Surprizat e ketij edicioni? Mes konkurrenteve edhe 60 vjecare. Arjan Konomi opinionist i BB5.
 • Amarda Toska: Ne shtepi me pelqen te komandohem nga Ermali. Une si shtepiake? Me pelqen te bej pune, por e urrej hekurosjen. Surpriza e bashkeshortit per kete Shen Valentin dhe emocionet e "Dancing  with the stars"...
 • VIP-at urojne Kosoven per Pavaresine
 • Mihrije Braha humb te atin
 • Alban Skenderaj: Dita nis mbare kur nis me nje puthje
 • Evi Reci, uje dhe sapun
 • Kur feston vogelushja e Familjes Meta. Era, vajza e liderit te LSI mbush 7 vjec, e organizon vete festen.
 • Besforti i videove dhe Flori Mumajesi sherr me fjale banale ne Facebook. Hasanaj publikon fotot e mesazheve private me kantautorin. Flori: Ja arsyeja e vertete e konfliktit me Besfortin!

Tuesday, 3 January 2012

Elita 5: Albumi i Ri Vjen ne Prill...

Elita 5: Ne prill albumi i ri

Rok grupi i njohur shqiptar, Elita 5, nuk done te ndalet me sukseset e arritura deri tani. Ky grup, kenget e te cilit i dine permendesh shumica e te rinjve, pervec koncerteve te vazhdueshme nuk ndalet edhe ne punen per te nxjerre kenge te reja.

Vokalisti i grupit Elita5, Arif Ziberi, ka konfirmuar per Portalin Kosovatimes.net se ne prill te vitit 2012 Elita 5 planifikon ta promovoje albumin e ri, edhe pse detajet e tij nuk deshi ti shpalos pasi ende eshte duke u punuar ne te.

“Viti 2012 do ta prese Eliten 5 me shume pune. Ne jemi qe disa muaj ne pergatitje intensive te nje albumi te ri. Po bejme te gjitha perpjekjet qe albumi i ri i Elita 5 te dale ne prill te vitit 2012. Jemi duke punuar shume dhe shpresojme se do te jete nje album i suksesshem i grupit. I jemi perkushtuar shume kengeve, produksionit dhe gjitha detajeve me rendesi, per te dale nje album i kompletuar”, tha Ziberi per KosovaTimes.

Friday, 2 December 2011

VIP Ballina: Revista PALOMA, 3 Dhjetor 2011

Revista PALOMA, 3 Dhjetor 2011
 • Lorik Cana: Adelina Tahiri, nje femer shume e bukur!
  Lorik Canaj flet per shume gjera nga jeta e tij, futbolli, pasioni i madh per historine, marredhenia speciale me te jatin dhe pa dyshim nuk mund te mos ta pyesnim per lidhjen e tij me Adelina Tahirin. Ja cfare na ka treguar Loriku ne lidhje me kete te fundit...
 • Elvana Gjata: Genjejne! Nuk kam bere operacion plastik!
  Besoj se te gjithe ju keni degjuar, keto javet e fundit per thashethemete e vazhdueshme, ne lidhje me operacionet plastike qe thuhet se kengetarja Elvana Gjata ka bere. Ne vendosem ta pyesim vete Elvana, e cila edhe pse eshte shume e kufizuar ne deklaratat e saj per mediat ka vendosur te flase dhe te thote te verteten qe vete ajo e di: "Genjejne! Nuk kam bere asnje operacion plastik"...
 • Anjeza Branka: Dita-dites zbukurohem me shume
  Anjeza Branka, e cila kishte kohe qe i mungonte tregut me nje kenge te re, ka pak dite qe ka publikuar klipin me te ri "Je in" dhe ne kete interviste rrefehet si gjithnje pa komplekse ne lidhje me gjithcka ka lidhje me jeten e saj...
 • Elita 5: Dashuria eshte dhimbje dhe kenaqesi!
  Nderkohe qe per te gjithe te apasionuarit e muzikes rrok, nje ikone e kesaj rryme Arifi i Elita 5 na rrefen nder te tjera edhe dicka qe disa prej nesh edhe e dine tashme, per te dashuria eshte dhimbje dhe kenaqesi...
 • Fiksojeni mire kete emer: LAURA NEZHA!
  Laura Nezha kengetarja qe u be e njohur nga pjesemarrja e saj ne Kengen Magjike, vjen ne intervisten e saj te pare dhene nje gazete. Sic e kemi thene ne titull fiksojeni mire kete emer, pasi jemi te bindur qe Laura ka per tu shnderruar ne yllin me te ri te skenes shqiptare...
- - - - - - - - - - - - - - - -

VIP Ballina: Revista INTERVISTA, 3 Dhjetor 2011

Revista INTERVISTA, 3 Dhjetor 2011
 • Turjan Huska: Jam vet zot, vet shkop!
 • Julka: Nje film me fund te lumtur!
 • Eliza Hoxha: Kjo eshte sfida ime!
 • Laura Nezha: Duhet te isha ne finale!
 • Elita 5: Nuk jemi diktatore!
 • Agim Poshka: Bashkeshortja ime eshte ndryshe!
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Cover Page: Magazine INTERVISTA, 3rd December 2011 ]]

Tuesday, 29 November 2011

Shqiperia e Madhe Po Ndodh... Artistikisht!

Shqiperia e madhe artistikisht

Kohet e fundit “Hajde te Alma” eshte kthyer ne nje nga shprehjet me popullore neper rruge! Por, para se ne te shkonim tek Alma, kjo e fundit erdhi tek ne ne fillim te viteve 90!

Menjehere pas ardhjes se demokracise, artistet shqiptare nga Kosova e Maqedonia realizuan ate qe politikisht sot ende eshte herezi! Shqiperia e madhe!

Armend Rexhepagici do te ishte nje nga te paret qe do te shkelnin kufirin! Shume e cuditshme iu duk shqiptareve performanca e “Kalle Kalle” ne festivalin e 1992! Sot, artistet nga trevat shqipfolese jane jo vetem nje realitet, por nje prezence po aq e madhe sa shqiptaret e Shqiperise! Mjafton te kthejme ne kujtese edicionin e trete te Top Fest, ku fitues u shpall Alban Skenderaj dhe Kthjellu me kengen “Dicka”!

Sunday, 2 October 2011

Elita 5 Me Klip Te Ri

Pas nje kohe te gjate Elita 5 vjen me videoklip

Rok grupi me i njohur shqiptar, “Elita 5”, do te lansoje se shpejti videoklipin e ri, te parin per grupin pas gjashte vitesh.

Krijuesit e hiteve “Faleminderit” dhe “Cmendem” pritet te rikthehen ne skene, por jo me nje kenge balade, pasi krijimi i ri eshte nje projekt ritmik klipi i te cilit u realizua ne Shkup.

Tekstin e kenges se re qe titullohet “Nuk jam diktator” e ka shkruar Avni Qahili, kurse me muziken eshte marre vet anetari i grupit, Virusi. /telegrafi/tetor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
After a long time coming with the video clip Elita 5

Saturday, 29 May 2010

Genta dhe Elita 5 Bashke ne Koncert

Genta dhe Elita 5 bashkë në Dusseldorf

Janë të suksesshëm veç e veç dhe nuk njohin kufij në simpatinë që kanë krijuar tek publiku kudo që ata shkojnë. Por kur ata bëhen bashkë, adrenalina shtohet dyfish për ata që i ndjekin nga afër dhe përcjellin çdo gjë të bukur që ofrojnë. Genta Ismajli dhe ‘Elita 5’ janë gjendur vetëm dy ditë më parë bashkë në Dusseldorf të ftuar nga organizatorët ë një koncerti madhështor. Cdo gjë ka shkuar për mrekulli. Tinguj të mrekullueshëm dhe performancë e shkëlqyer sidomos nga Genta e cila ka mahnitur dhe vetë grupin ‘Elita 5’./bluetooth/maj 2010/
- - - - - - - - - - - - - - - -
albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -

[[ translation by google:

Genta and Elita 5 together in Dusseldorf

Been successful individually and do not recognize boundaries that have created sympathy in the public wherever they go. But when they made together, adrenaline would be doubled for those who closely follow and monitor everything beautiful that you provide. Genta and 'Elita 5' are found only two days ago along in Dusseldorf invited by the organizers of a superb concert. Everything has gone wonderfully. Sounds wonderful and excellent performance especially from Genta, which has captivated and the group itself 'Elita 5'.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online