All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Eliza Zaharia. Show all posts
Showing posts with label Eliza Zaharia. Show all posts

Monday, 1 July 2013

Elia dhe Princi, te lumtur per iniciativen "Geraldine"...

Elia Zaharia argetohet ne lokalin me te ri dedikuar Mbretereshes Geraldine

E fejuara e princit Leka, Elia Zaharia, duket se eshte shume e lidhur me familjen mbreterore, perderisa edhe momentet e argetimit tashme i kalon me miq te njohur ne ambientet e lokali te ri “Geraldine”, ne nder te Mbretereshes. Lokalin e ideuar ne stilin e epokes, ku gjendet dhe nje koleksion i plote fotosh te familjes mbreterore, e kane vizituar edhe personazhe te tjere te njohur, mes te cileve dhe futbollisti Lorik Cana, sic e shihni ne foto. Elia, e cila ka qene ne shoqerine e te fejuarit, princit Leka, tha se: “Jemi te lumtur per kete iniciative dhe kemi kontribuar duke vene ne dispozicion foto te familjes dhe gjithashtu ide per arredimin”. Princi dhe Elia kane bere plan te organizojne edhe ceremoni martese, por ende nuk kane caktuar nje date. Para pak muajsh, revista “Royality” ne Holande i zgjodhi si personazhe te numrit te fundit, ku rrefyen historine e tyre te dash urise, shoqeruar dhe me nje set fotografish.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online