All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elona Xara. Show all posts
Showing posts with label Elona Xara. Show all posts

Sunday, 23 June 2013

Revista PALOMA - 22 Qershor 2013

Revista PALOMA - 22 QERSHOR 2013
Revista PALOMA, 22 Qershor 2013
 • Aurela Hoxha: Atyre qe me kane inat u them "Paqe njerez!"
 • Ciljeta Xhilaga operon barkun dhe ekspozohet ne plazh
 • Elona Xara: Produksioni nuk me vleresoi, ua di per nder shqiptareve. Do martohem me te parin qe do prezantoj te babi...
 • Noizy: Tuna eshte kurve!; Tuna: Kam zogun me te mire!
 • Vedat Ademi: Dasma me Yllka Kuqin nuk eshte sic duket; Yllka Kuqi: Edhe 10 here te behesha nuse, njesoj do te nuseroja
 • Ilda Bejtulla, modelja qe garon per kuroren e miss-it: Femrat e bukura paragjykohen, per cdo rregull ka perjashtime
 • Varferia, Rita Ora flet per femijerine e veshtire
 • Roza Lati shpreh deshiren per ditelindje: Me ka marre malli te bie ne dashuri!
 • Zbulohet e dashura e re e Ermal Merdanit
 • Aktori komik Giovanni njeh Shqiperine permes ciklizmit
 • Arian Cani, nostalgji per Francen, zgjedh Parisin per pushime

Saturday, 1 June 2013

Sonte finalja, kush do fitoj "Big Brother 6"...?

Sonte finalja e 'Big Brother'

Pas 15 javesh ka mberritur ne diten e fundit aventura e 'Big Brother 6'. Kete mbremje do te zbulohet edhe fituesi i ketij edicioni, i cili gjendet mes kater finalisteve qe jane: Elona, Anaidi, Iliri dhe Shpendi.

Nje rrugetim i gjate, mes miqesish, zenkash, dashurish, si ajo e Anaidit dhe Joanes, apo garimi dhe sekretesh per t'u ruajtur e per t'u zbuluar. E ne fakt, ishin pikerisht keto te fundit risia e ketij edicioni.

Perpos zhvillimit me dinamik e interesant te lojes, sekretet u dhane me shume mundesi banoreve te fitojne para. Tre prej tyre qe fituan me shume jane Anaidi dhe Iliri me nga 450 mije dhe Eldora me 250 mije leke te reja.

Sekretet qe u diskutuan me shume ishin ato te Eldores, e cila rrefeu se eshte talasemike. Anaidi prej 10 vitesh kujdeset per nje njeri me nevoja specifike, ndersa Marseli zbuloi se dikur ka qene zhigolo.

Sunday, 26 May 2013

Anaidi, Elona, Iliri dhe Shpendi finalistet e "Big Brother 6" [VIDEO]

”Big Brother”, percaktohen finalistet

Anaidi, Elona, Iliri dhe Shpendi do te jene kater finalistet e edicionit te gjashte te “Big Brother Albania”, i cili do te kulmoje me shpalljen e fituesit te shtunen e ardhshme.

Vetem nje jave perpara finales se madhes, dy konkurrente iu larguan shtepise, Rike si me pak e preferuara dhe Eldora, e cila grumbulloi me pak vota nga televotimi surprize per te preferuarit e publikut ne finale.

”Mesazhi qe kam dashur te transmetoj qe ne fillim ishte gjeja me e rendesishme per mua ne kete “Big Brother”. Dhuroni gjak te shpetoni jete, ose per te permiresuar jeten e disa personave qe kane me te vertete nevoje per te. Jane persona qe nuk duhet te diferencohen apo distancohen nga shoqeria”, ishte apeli i Eldores, pas daljes nga shtepia me e famshme ne Shqiperi.

Saturday, 18 May 2013

Xhelozi mes Ilirit dhe Elones, secili e do Riken per vete...

Rike Roci
Shperthen xhelozia mes Ilirit dhe Elones, e duan te dy per vete Riken e “Big Brother”

Ngjarja qe ka terhequr me shume vemendjen gjate kesaj jave ne shtepine e “Big Brother”, ka qene krisja e miqesise mes Elones, Rikes dhe Ilirit. Nje nga miqesite me te forta te krijuara nga banoret, ka qene ajo mes Ilirit dhe Elones. Dy nga banoret me te forte dhe interesante gjate ketij edicioni, kane mbeshtetur vazhdimisht njeri-tjetrin dhe jo rralle kane perballuar situata te vetem kunder te gjitheve. Por situata ka ndryshuar. Me hyrjen ne shtepi te Rikes dhe krijimit te miqesise me Elonen, duket sikur i treti, Iliri, doli disi i tepert. Ai nuk nuk ngurruar te shprehe pakenaqesine e tij, per faktin sa dy vajzat e kane lene pak pas dore. Iliri, edhe pse nje natyre me humor dhe qe duket se i merr gjerat lehte, duket se e ka vuajtur kete situate, duke ndenjur disa net pa gjume. Javen e kaluar, Iliri dhe Rike u afruan shume. Iliri nuk ngurroi per asnje cast t’i shprehe Rikes qe e pelqen shume si femer, aq sa u duk se flirti mes te dyve mund te kishte zhvillime interesante.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online