All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elton Deda. Show all posts
Showing posts with label Elton Deda. Show all posts

Sunday, 19 May 2013

Revista PALOMA - 18 Maj 2013

Revista PALOMA
Revista PALOMA, 18 Maj 2013
 • Adela Xhamani: Ndihem e qete dhe e lumtur!
 • Elton Deda: Kengetaret tona te marrin shembull nga Hoxha
 • Joana pas daljes nga Big Brother
 • Edberi: Jashte shtepise vajzat duan te kene kontakt me mua! Dua vetem Arbeniten!
 • Kengetarja serbe ne Eurovizion fyen Sejkon dhe Lulgjuraj
 • Ermal Mamaqi: Verioret me kane sulmuar pa te drejte!
 • Cubi Metka: Jam aktore ne skene dhe ne jete!
 • Madona zgjedh Rita Oren
 • Ne ditelindjen e Vesa Lumes
 • U2 vijne ne Tirane?
 • Adelina Tahiri, imazh i kompanise me te madhe maqedonase
 • Martohet Adrola Dushi
 • Adrian Gaxha sulmon Flori Mumajesin
 • Kristo: Kam deshtuar shpesh ne dashuri
 • Nga Niko Komani: Si duhen te vishen femijet ne 2013-n

Saturday, 13 April 2013

Elton Deda feston 40-vjetorin me striptiste...

40-vjetori i nxehte i Elton Dedes, miqte i dhurojne nje striptiste

Kantautori i njohur, Elton Deda, ka mbushur 40 vjec kete jave, ndersa ka marre urime nga miqte ne club-in ku ai kendon “RockStock”, duke ua shperblyer me interpretimin “live” te kengeve te perzgjedhura per kete nate. Deda nuk ka preferuar te organizoje dicka ndryshe per ditelindjen e tij, pervecse te vazhdoje programin e te kenduarit per qejf ne club-in me te preferuar keto kohe ne Tirane. Por kane qene miqte, ata qe e nuk e kane lene pa gje kengetarin e rikthyer ne Shqiperi pas dita vitesh qe jetoi ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Ata i sollen nje torte te madhe dhe qirinjte per t’i shuar, dhe poshte kutise se madhe doli nje striptiste, e cila ishte dhurata qe ata kishin menduar per kete 40-vjetor. Balerina demonstroi levizje sensuale perpara Eltonit, duke provokuar edhe me zhveshje dhe lojera me kamzhik.


Revista PANORAMA PLUS - 13 Prill 2013

Revista Panorama Plus
Revista PANORAMA PLUS, 13 Prill 2013
 • Rezarta Shkurta, pas 7 vitesh martese pret femijen e pare. Kengetarja konfirmon lajmin: Me Ermalin po perjetojme nje emocion te vecante
 • Big Brother; Zbulohet Jani, i dashuri i Joanes, shpenzoi mbi 10 mije euro per te, edhe pas skenave intime me Anaidin.
 • Paparazzi; Kledi Kadiu ne Tirane, kapet nga paparaci me nje balerine seksi
 • Merr fund miqesia e Noizy-t me Eni Kocin, nuk i kursejne sharjet dhe fyerjet ne publik
 • Franceska: Ja pse nuk zgjasin lidhjet e "Big Brother". 10 keshillat e Franceskes, per te mos humbur lidhjen.
 • Big Brother; Fansat cuditen pse Xhimi nuk pyeti fare per te birin; Debat i forte per Xhimin: Ai po abuzon me ushqimin tone; Shpendi: Ish-gruaja me tha, nese futesh ne "Big Brother", nuk do ta shohesh me vajzen; Elena dhe Joana te merzitura per faktin se do hyjne vajza seksi ne shtepi; Iliri: Po te doja, do ta beja Olten te binte ne dashuri me mua;

Monday, 25 March 2013

Revista PALOMA - 23 Mars 2013

Revista PALOMA, 23 Mars 2013
 • Miriam Cani: Se shpejti, martesa me Albanin
 • Sheila: Nuk e ndava une Dj Blunt nga e dashura
 • Bertina ne nje lidhje te re? I merr te dashurin Gentes
 • Etleva BB6: Djemte pelqejne vajzat si une, jo imoralet
 • Linda Halimi kendon para familjes se Michael Jackson. Stevie Wonder deklaron publikisht: Linda, ti je nje diva qe do shkosh shume larg!
 • Big Brother; Te gjitha femrat e Viganit dhe Edberit
 • Bleona Qereti performon per homoseksualet krah emrave te medhenj te muzikes. Deklaron: Do t'ia kaloj Gaga-s dhe Mary J Blige me performancen time
 • Alma Bektashi dhe Elton Deda rikonfirmohen pjese e jurise se "The Voice". Xhemi prezantuese.
 • Blero bashkepunim me Rita Oren?
 • Pas Bleones eshte radha e Genta Ismajlit te luaje ne nje film te huaj
 • Florent Kullolli (djali i tezes se Elones): "Mikesha e ngushte e Elones, vajza e presidentit"

Saturday, 20 October 2012

Revista PANORAMA PLUS - 20 Tetor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 20 Tetor 2012
 • Rezarta Shkurta: Si e perjetoj ndarjen
 • Zbulohet i dashuri i Greta Kocit, historia e dashurise se kengetares me dentistin 25-vjecar
 • Cilet ishin VIP-at pjesemarres ne mbremjen gala te Liri Berishes, fotot
 • Hygerta Sako: Pse kam zgjedhur te terhiqem nga jeta publike
 • Enver Petrovci nderron mendje: Nuk kam kohe te hyj te "VIP Shpija"
 • Albana Osmani shperngulet ne Kosove, do te moderoje spektaklin "VIP Shpija"
 • Adrian Gaxha: Luana eshte inspirimi im
 • Flori akuzon Adrianin per kopjim te kenges "Tallava"
 • Elton Deda pas perplasjes me Pandi Lacon, hap club-in e rockut ne Tirane
 • Tuna pa konkurrence, fiton tri cmime te "Zhurma Show"
 • Dashurohet djali i Presidentit Nishani, lidhja e Ersit me Isabelen
 • Zanfina censuron vetem gjysmen e gjoksit, gjysma tjeter jashte

Monday, 3 September 2012

Elton Deda hap klub nate me vajza...

Elton Deda pas ndarjes kthehet ne Tirane dhe hap klub nate me vajza

Do te jete nje fillim i ri per jeten e kantautorit te njohur Elton Deda, i cili eshte kthyer perfundimisht ne Tirane, pas disa muajve te veres qe kaloi ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes, ku sic thuhet i ka dhene fund marteses disavjecare me Jolen, vajzen e Pirro dhe Pavlina Manit. Nderkohe qe pas ingranimit te menjehershem ne jeten artistike te Tiranes, si nje nga anetaret e jurise te “The Voice” ne “Top Channel”, Deda po pergatitet te hape nje club nate me emrin “ROCKSTOCK” ne Tirane, pikerisht prane Taivanit.

Sunday, 2 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 1 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 1 Shtator 2012
 • Risite televizive te ketij sezoni: Xhemi, Dudushi, Cani dhe Demi gare me programe te reja
 • Ciljeta 4-muajshe shtatzene, mister babai i femijes. Kengetarja e ka mbajtur sekret lajmin duke u zhdukur nga qarkullimi, femija eshte i seksit mashkull
 • Flet Ersi Nishani: Si ndryshoi jeta ime, pasi u zgjodh babai President. Ju rrefej jeten time ne Vjene dhe cfare mendoj per femrat
 • Rrefimi, Juela Mecani: Jeta ime pas divorcit dhe ambiciet ne politike
 • Senada Jaho, imazhi i ri i lajmeve ne "News 24"
 • Linda Halimi, pse kerkon te behesh diletante me zor?
 • Kledi Kadiu kapet mat nga paparacet italiane ne plazhet e Sardenjes me Ambeta Toromanin
 • Martohet Nocja?
 • Nora me Robertin zgjedhin Dhermiun

Monday, 26 March 2012

Elton Deda drejt shkurorezimit pas 7 vjet martese me Jolen...

Elton Deda nis procedurat e divorcit nga Jola

Nje lajm qe ne fillim qarkulloi ne forme thashethemi, pastaj u pasua nga disa shkrime te shkurtra ne media, dhe tashme eshte bere fakt. Fjala eshte per kantautorin e njohur, Elton Deda, i cili sapo ka nisur procedurat e divorcit nga bashkeshortja e tij, Jola Mani, pas shtate vitesh ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes. Martesa e tyre e jetuar ne SHBA duket ka pesuar krisje, ashtu sic u komentua me rikthimin e Elton Dedes ne Tirane, edhe pse kantautori nuk pranoi te flase asnjehere per kete ceshtje te jetes se tij private. Elton Deda u kthye ne Tirane ne vjeshten e e vitit 2011, duke pohuar se nuk e kishte vendosur ende nese do te rikthehej pergjithmone per te jetuar ne Tirane si beqar, apo nese ky ishte nje rikthim i perkohshem per muziken. Edhe pse kishin filluar te qarkullonin fjalet se ky ishte nje vendim i tij pas problemeve ne familje dhe krizes ne martese, ai nuk pranoi te fliste absolutisht ne media per kete ceshtje. Ne nje interviste dhene per gazeten “Panorama” pas rikthimit, ai iu pergjigj me rezerva pyetjes se pse kishte vendosur te rikthehej ne Shqiperi, gje qe e mbante larg nga familja.

Sunday, 25 March 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 24 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Mars 2012
 • Elton Deda, kengetari nis procedurat e divorcit nga Jola, pas 7 vitesh martese
 • Krize ne lidhjen e Getit, reperi ndahet nga e fejuara Florenta
 • Hana Cakuli, nga muzika ne prezantim
 • Eranda Libohova, konkurrentja e re ne listen e femrave VIP te "Dancing"
 • Emina Cunmulaj, pas vendeve perendimore, tani karriere edhe ne Indi
 • Eni Vasili, studime ne Milano
 • Flet biznesmeni Besim Mehmeti: Per 10 vite kam ndihmuar financiarisht Dafina Zeqirin, ajo eshte mosmirenjohese
 • Adelina Ismaili hyn ne Festivalin Internacional te Klipit ne France
 • Agron Llakaj: Ju rrefej projektin tim te ri satiriko - humoristik
 • Tronditen ciftet e BB, seks pa dashuri dhe shume te dashur jashte shtepise. Zbulohen nga vete rrefimet e tyre se cilet jane partneret e vertete dhe per ke u rreh zemra

Monday, 12 March 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 10 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 10 Mars 2012
 • Elsa Lila, 1 vit me Eviten, si ndryshoi jeta ime... Se shpejti nje surprize me vajzen. E ushqej ende me qumesht gjiri, ditelindjen e festuam ne kopshtin zoologjik. Rrefimi ekskluziv i kengetares se suksesshme shqiptare.
 • Blerim Destani: Nuk e kam harruar te dashuren e pare
 • Vlash Martika, personazhi fantazme, qe u veteshpall model i "D&G"
 • Franceska e perjashtuar nga shkolla
 • Genta e BB5 mbetet ne stazh. Arsyeja? Mungesat...
 • "Shthuret" Anila, banoret e perflasin
 • Florian Harizaj: Djemte ne "Big Brother" kishin marre nga 20 kuti kremi me vete
 • Nje tjeter vajze ne listen e Ermalit
 • 7 Marsi, VIP-at kujtojne zyshat e rrepta: Ciljeta, Stine, Ermal Mamaqi, Big Basta, Ronela Hajati...
 • Albulena: Mendoja se ne BB do te kisha nje lidhje me...

Sunday, 19 February 2012

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 18 Shkurt 2012

Revista BLUETOOTH, 18 Shkurt 2012
 • Reality Show. Autori i "Big Brother" Rezart Aga: Surprizat e ketij edicioni? Mes konkurrenteve edhe 60 vjecare. Arjan Konomi opinionist i BB5.
 • Amarda Toska: Ne shtepi me pelqen te komandohem nga Ermali. Une si shtepiake? Me pelqen te bej pune, por e urrej hekurosjen. Surpriza e bashkeshortit per kete Shen Valentin dhe emocionet e "Dancing  with the stars"...
 • VIP-at urojne Kosoven per Pavaresine
 • Mihrije Braha humb te atin
 • Alban Skenderaj: Dita nis mbare kur nis me nje puthje
 • Evi Reci, uje dhe sapun
 • Kur feston vogelushja e Familjes Meta. Era, vajza e liderit te LSI mbush 7 vjec, e organizon vete festen.
 • Besforti i videove dhe Flori Mumajesi sherr me fjale banale ne Facebook. Hasanaj publikon fotot e mesazheve private me kantautorin. Flori: Ja arsyeja e vertete e konfliktit me Besfortin!

Tuesday, 14 February 2012

Elton Deda: Boll me racizem...

Debate për fituesin e “The Voice”, Elton Deda: Thirrini mendjes, boll me racizëm

“Jam duke lexuar komentet raciale drejtuar se njejtes race, ku me dhimbje konstatoj se fisnikeria e kombit eshte ne zhdukje e siper. “The Voice of Albania” i ka sherbyer bashkimit dhe jo percarjes. Thirrni mendjes sa nuk eshte vone”. Me keto fjale i eshte pergjigjur kantautori i njohur Elton Deda, te gjithe atyre qe kane shkruar neper internet se Rina Bilurdagu, 18 vjecarja nga Prizreni, nuk duhet te ishte shpallur fituesja e talent show-t “The Voice of Albania”.

Shume persona ne rradhet e publikut kane bere tifozllek per konkurenten e skuadres se Elton Dedes – Marsela Cibukun, 27 vjecaren qe jeton prej vitesh ne Itali, ku edhe kendon live, e cila sipas supozimeve paraprake mendohej te ishte fituesja e ketij spektakli.

Saturday, 11 February 2012

VIP Ballina: Revista INTERVISTA - 10 Shkurt 2012

Revista INTERVISTA, 10 Shkurt 2012

 • Dafina Rexhepi gati per karrieren nderkombetare
 • Elton Deda: "Voice of Albania"? Perpiqem te mos cmendem
 • Fatjona Hysi: Pse iu largova televizionit...
 • Na ishte nje here Shen Valentini: Vipat tregojne historite e tyre te dashurise
 • Sabina: Nuk e shes veten per leke!
 • Dritan Smajli: Kupen do ta cojme ne Shkoder
 • Ulpiana Lama: "E Diell me zgjodhi"
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
INTERVIEW Magazine, 10 February 2012

Dafina Rexhepi ready for international career
Elton John: "Voice of Albania"? I try not to go crazy
Fatjona Hysi: Why I left television ...
Once upon a time Saint Valentine: VIPs show their love stories
Sabina: Do not sell myself for money!
Dritan Smiley: Cup will bring in Shkodra
Ulpiana Lama: "The Sun selected me" ]]

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista GAME OVER - 13 Janar 2012

Revista GAME OVER, 13 Janar 2012

 • Alketa Vejsiu: X FACTOR, le te ndryshojme jetet e atyre qe kane talent
 • Pirro Cako i "kunderpergjigjet" shtatzenise se Inva Mules me fejese?
 • Bertina: Erioni nuk eshte me ne mendjen time
 • Elton Deda: Nuk mund te jetoja nje jete qe nuk me perkiste
 • Aurela Hoxha: Gafa ime? Pjesemarrja ne te njejtin program me personin e gabuar perballe
 • Genta Ismajli: Nuk pi alkool, rrezimi ne skene ishte pjese e performances
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Game Over Magazine, 13 January 2012

Alketa: X Factor, let's change the lives of those who have talent
Pirro Cako "counterstrikes" the pregnancy of Inva Mules with engagement?
Bertina: Erion is not in my mind
Elton Deda: I can not live a life that did not pertain
Aurela Hoxha: My Gafa? Participation in the same program with the wrong person in front
Genta Ismajli: I do not drink alcohol, collapse on stage was part of the performance
]]

Sunday, 4 December 2011

1 Mije Euro per Te kenduar ne Pervjetorin e Pavaresise...

Lulzim Basha zgjedh kengetaret e tij te preferuar, 1 mije euro per te kenduar ne 99-vjetorin e Pavaresise

Axhenda e aktiviteteve qe Bashkia e Tiranes organizoi ne Tirane per 99-vjetorin e Pavaresise te Shqiperise me 28 nentor, u mbyll me koncertin madheshtor te sheshi “Nene Tereza” ne Tirane, nje koncert qe nisi ne oren 18:00 dhe vazhdoi per ore te tera. Atmosfera festive e gjithe dites kulmoi me koncertin e madh, ku u pane te ngjiteshin ne skene disa kengetare te njohur. Skena u kthye ne nje show te vertete, kur kenduan me radhe kengetare, si: Elton Deda, Elvana Gjata, Flori Mumajesi, Mentor Haziri, Vedat Ademi, Ermal Mamaqi, Eneda Tarifa, Big Basta, Greta Koci, Rovena Dilo, Tuna Sejdiu, Noizy, Ronela Hajti, Samanta Karavella etj. Ne publikun me qindra persona te pranishem u nxeh atmosfera shume shpejt, ndersa mes tyre ishte kryetari i Bashkise, Lulzim Basha dhe bashkeshortja e tij. Ne kete koncert u duk se ishin shumica e kengetareve te momentit, qe natyrisht kane qene te perzgjedhurit e Bashes, duke u konsideruar dhe nder kengetaret e tij te preferuar.

Tuesday, 29 November 2011

Redoni, Aleksandri dhe Eltoni Ne Plan te Bashkohen...

Bashkohen tre muskutjeret

Redon Makashi, Aleksander Gjoka dhe Elton Deda kane ne plan te bashkohen serish si ne kohet e tyre te arta. Mesohet se ata kane planifikuar te organizojne nje koncert te madh per fansat e tyre, por nuk kane percaktuar ende kohen se kur do te jete gati kjo suprize madhe. Peshen me te madhe te punes e ka marre ne dore Elton Deda i cili po kujdeset me mjaft intensitet per te gjetur sponsorizimet dhe derisa te sigurojne anen financiare, pjesa tjeter e skuadres po ideon performancen e tyre ne skene. Ata kane premtuar se ky bashkim do te jete si dikur, te tre ulur ne nje skene duke kenduar si ne kohen e tyre me te arte te suksesit. /shqiptarja/nentor 2011/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Saturday, 25 April 2009

Flash News 25 Prill 2009

Alba Vip Flash News
Alba Vip Flash News 25 Prill 2009

- Virusi gjuan Junen. Virusi po e “shfrytezon” me se miri Tiranen ne te gjitha aspektet, jo vetem spektaklin por edhe jeten e nates. Dhe si gjithmone ai gjendet prane femrave te bukura. Kesaj rradhe eshte kapur ne shoqeri me Junen, vajzen simpatike te “Big Brother 1”. /panorama/

- Babai i Adeles se Big Brother, le Shqiperine nga inati me te bijen /panorama/

- Elton Deda tregon per "Panorama Plus" jeten e tij ne Amerike si dhe planet per te sjelle nje album qe do ta promovoje ne Tirane. /panorama/

- Aferdita Dreshaj dhe Shpat Kasapi zyrtarizojne fejesen e tyre me 9 maj. "Fejesen e bejme vetem familjare, sepse jemi munduar ta mbajme sa me private qe t'i lejojme familjet tona te kenaqen dhe te shijojne gezimin deri ne maksimum!... Ne fejesen tone do te kendoje Greta Zani" ka thene Aferdita. /panorama/

- Drejtuesit e Televizionit Publik Shqiptar nuk kursejne para per nje prezantim sa me dinjitoz te Kejsi Toles ne Festivalin Evropian. Behet e ditur se vetem realizimi i videoklipit "Carry me in your dreams" ne nje studio gjermane ka kushtuar 139 milion leke (?!). /panorama/

- Nje nje interviste per "Panorama Plus", Eliza Hoxha ka njoftuar se eshte ne pergaditje te albumit te saj te trete. Eliza merre pjese ne festivalin "Top Fest 6" me nje kenge te komponuar nga Enis Presheva JR ndersa eshte e nominuar ne tri kategori: Best Female, Best Dance dhe Best Video. Finalja e top festit mbahet me 10 maj. /panorama/

- Adi Krasta mbetet i lidhur edhe per nje sezone me programin "E Diell" ne Top Channel. Ai ka ripertrire kontraten qe te drejtoje kete program edhe per nje sezone, qe ka mundesi te filloj serish ne shtator. /panorama/

- Anjeza Shahini i rikthehet kenges ne lokale nate. Te shtunden ajo kendon ne live ne piano bar "Just Moment". Kengetarja ka arritur te marre veten, pas 1 muaj e gjysme kohe, qe kaloi dite te veshtira, pas humbjes se parakohshme te babait. /panorama/
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:

- Virus hunts June. The virus is "exploiting" best Tirana in all aspects, not only lives but also spektaklin night. And as always he found the female beauty. This time is captured in the company of June, charming girl of "Big Brother 1." / Panorama /

- Father Adeles that Big Brother let the trial of Albania daughter / Panorama /

- Elton Deda shows for "Panorama Plus" of his life in America and plans to bring an album that will promote in Tirana. / Panorama /

- Aferdita DRESHAJ Shpat Kasapi make official their engagement on May 9. "Ceremony only for family, because we tried to keep as private to allow our families to enjoy the taste and enjoyment to a maximum! In the engagement party will sing Greta Zani" said Aferdita. / Panorama /

- Leaders of the Albanian Public Television does not save money for a more dignified presentation of the European Festival in Casey Toles. Becomes known that the only performance videoklipit "to carry in your Dreams" in a German studio has cost 139 million leke (?!).

- An interview for "Panorama Plus, Eliza Hoxha, has announced it is pergaditje of its third album. Eliza takes part in festival "Top Fest 6" with a song from the komponuar while Enis Preshevo Jr. is nominated in three categories: Best Female, Best Video and Best Dance. The final top festit held by May 10. / Panorama /

- Aad Krasta remains connected to the seasons with a program "The Sun" in the Top Channel. He has ripertrire contract to guide the program for one seasons, which is likely to start again in September. / Panorama /

- Anjeza Shahini the song returned to the local night. The shtunden it kendon we live in piano bar "Just now." The singer has managed to take himself, after 1 month and a half long, difficult days that passed after the early loss of father.
]]

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online