All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elvira Diamanti. Show all posts
Showing posts with label Elvira Diamanti. Show all posts

Tuesday, 15 November 2011

Elvira Diamanti, Intervista "Sot" - Nentor 2011

Elvira Diamanti: Marigoja, kryeroli qe me solli fat ne karrieren time

Elvira Diamanti eshte nje aktore shume e njohur ne Shqiperi prej vitesh. Nje aktore qe ka rrembyer zemrat e shume njerezve me embelsine dhe talentin qe e ka shoqeruar gjate gjithe karrieres se saj artistike, dhe ishin pikerisht keto qe i sollen suksesin Elvira Diamantit. Keto dite aktorja e njohur ka nisur xhirimet per filmin “Ada” me regji nga Spartak Pecani. Ne intervisten dhene per gazeten “SOT”, aktorja e njohur e kinematografise shqiptare tregon se roli ishte nje surprize. Kete here aktorja interpreton psikologen, nje personazh per te cilin ajo pohon se i rri shume mire asaj. Duke folur per jeten e saj artistike, aktorja tregon momentet me te bukura dhe me emocionuese ne filmin dhe teatrin shqiptar, ndersa tregon se eshte nder per ate qe i takon komunitetit te artisteve. Ne jeten e saj artistike, aktorja pohon se roli i Marigose ishte nje fat per karrieren e saj. Ajo tregon se per nje aktore eshte edhe ceshtje fati te kete ne duar nje skenar te bukur, nje rol qe te pershtatet dhe nje regjisor te shkelqyer. Jo vetem ne film, por dhe ne teater ajo eshte mirepritur nga publiku, ndersa tregon se me komode eshte ndjere ne komedi dhe kjo sepse komedia per vete atmosferen ka impenjim, por ka dhe lehtesimin e interpretimit.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online