All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elvis Gjini. Show all posts
Showing posts with label Elvis Gjini. Show all posts

Monday, 9 September 2013

Revista PANORAMA PLUS - 7 Shtator 2013

Revista PANORAMA PLUS, 7 Shtator 2013
 • Ndahet Neda me Ogrenin. Pas dy vitesh lidhje intensive, merr fund lidhja.
 • Ne krize lidhja e Edberit me te dashuren Arbenita
 • Aurela Gace martohet kete jave me nje ceremoni masheshtore
 • Arnida Capi, sekretarja e Ngjeles rikthehet me imazhet seksi
 • Eli Fara: Jam e rrethuar nga njerez qe me bejne te ndihem femer. Kam pasur mundesi te mos beja nje jete me kaq mundim e lodhje.
 • Franceska rikthehet me foto te nxehta sensuale me nje femer
 • Fejohet Elvis Gjini i BB5
 • Agoni i "Ting 3-t", i jep fund beqarise
 • Toros: Eksperienca 7-ditore ne Venecia me yjet e kinemase
 • Sinan Hoxha feston ditelindjen, por mban sekret moshen
 • Dafina Zeqiri pas krizes me DJ Blunt, radha per Seven Saraqin
 • Balerina Ambeta Toromani kapet nga paparacet italiane. Momente te sikletshme zhveshjeje ne plazh

Friday, 18 May 2012

Arbri dhe Liami, me te favorizuarit

“Big Brother 5”, ish-banorët flasin për fituesin

Ata nuk e vazhduan lojën për arsye se ndoshta nuk luajtën mirë, apo nuk u deshën më nga publiku që i ndiqte 24 orë në 24 orë në spektaklin “Big Brother Albania 5”.

Ne u munduam të kontaktojnë me shumicën e ish-konkurrentëve të këtij reality-shou dhe e dinim se një pjesë e mirë e tyre do të na thoshin se nuk kishin kohë ta ndiqnin më, pas daljes së tyre, madje disa as nuk donin ta favorizonin asnjërin prej lojtarëve që kanë mbetur në konkurrim.

Ndoshta kishin të drejtë pasi atyre u ishte prerë dëshira për ta fituar shumën e madhe të parave në këtë BIG BROTHER. Por, sipas banorëve të BB5, që tashmë e kanë lënë lojën, kush janë më të favorizuarit e tyre dhe kë e shohin ata fitues ndërmjet Liamit, Ermalit, Arbrit, Erionit, Françeskës apo Gentës, vetëm një javë para finales së madhe? Lexojeni mendimin e tyre dhënë gazetës sonë!

Vlashi:
Sipas mendimit tim, Liami e meriton ta fitojë “Big Brother 5”. Është djalë shumë i zgjuar dhe ka ditur si të bëjë në këta tre muaj lojë të fortë kundër gjithë të tjerëve.

Tuesday, 15 May 2012

Elvisi pas BB5 gati biznesi i ri

Djaloshi simpatik Elvis Gjini si duket nuk ka preferuar të jetë shumë nëpër medie, pasi ai është shumë i zënë me një biznes të ri, që pritet të startojë në fillim të qershorit.

Pas pjesëmarrjes së tij në formatin “Big Brother Albania 5”, mësuam se topmodeli ka nisur punën për të hapur një seri dyqanesh me rroba në Prishtinë, dhe për këtë ai ka investuar 50 mijë euro, duke marrë të drejtën e përfaqësisë së disa firmave të rrobave nga Turqia dhe Italia.

Duke ditur se djaloshi ka vite që merret me botën e modelizmit, do t’i përshtatet më së shumti ky biznes për ta udhëhequr atë./Maksim Gjokaj/Kosova Sot
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvis after BB5 about new business

Gender Elvis charming boy does not seem to be preferred in the media, because he is too busy with a new business, expected to start in early June.

After his participation in the format "Big Brother 5", we learned that topmodeli has started work to open a series of shops with clothes in Pristina, and that he has invested 50 thousand euros, taking the right of representation of some firms garments from Turkey and Italy. Noting that the boy has years of dealing with modelizmit world, will fit most of that business to run it./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Wednesday, 11 April 2012

Elvisi beqar, Vlashi i lidhur?

Megjithëse ka disa ditë që e kanë lënë shtëpinë më të vëzhguar në Shqipëri, “Big Brother Albania”, ata janë në fokus të lajmeve. Ne u munduam të dinim diçka më shumë në lidhje me Vlashin dhe intervistave dhënë për të, kur flitej se ai ka prirje seksuale të gjinisë së njëjtë dhe donin reagimin e tij ndaj këtyre deklaratave, por morëm përgjigje se nuk donte të flitej për këta persona.

Ndërsa në “Facebook”-un e tij, si për të fshirë këto lajme, vendos këtë foto ku komenton se është me të dashurën e tij. Ndërsa, nga ana tjetër, gjakovari Elvis Gjini në “Facebook”-un e tij vetëm dy ditë më parë nga statusi i lidhur është ndryshuar në “single”. Dhe, nuk dihet nëse të dy ish-banorët e BB5 e bëjnë këtë për të rënë në sy, apo po e tregojnë të vërtetën?/Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvis single, Vlashi connected?

Although there are some days that have left the home to observe in Albania, "Big Brother", they are the focus of the news. We tried to know something more about Vlashi and interviews given to when he spoke of sexual orientation the same sex and wanted his reaction to these statements, but told us he would not talk to these people. While the "Facebook" his un, how to delete these news, put this file where commented it is his girlfriend. While, on the other hand, Elvis Gjakovari Gender in "Facebook" his un-just two days before tying status is changed to "single". And, it is not known whether the two former residents of Bb5 make it to the limelight, or are showing the truth?/Maxim Gjokaj/Kosova Sot/


Saturday, 7 April 2012

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 7 Prill 2012

Revista PANORAMA PLUS, 7 Prill 2012
 • Kristi Pinderi: Nga 17 Maji, tri dite e nete te nxehta per homoseksualet. Shume gay do te shfaqen hapur per here te pare.
 • Jehona Sopi dhe Lavdim Koshutova do te behen me vajze
 • Genta fillon biznes ne Amerike, me te atin hapin sallon makinash
 • Zbulohet Ilda, motra seksi e Almeda Abazit
 • 1 Prilli ne rrjetet sociale, Aferdita ndahet nga Shpati
 • Anxhela Martini josh me foto te nxehta ne "Martini Bikini"
 • Ertemiona Mejdani: Me Devisin jemi super te dashuruar, por ai eshte shume xheloz! Ish miss Shqiperia rrefen lidhjen me kengetarin.
 • Pas divorcit, ish-bashkeshortja e Devis Xherahut, Paola Kondakci hidhet ne krahet e nje tjetri
 • Elda Koci pohon ndarjen me Redon Makashin, pas 20 vitesh lidhje
 • Akuza e Enxhit ndaj Bombajt per "pedofili". Modelja tashme e pandehur, rrezikon burgun
 • Simone: Zhaku kercen me mire se Agnesa

Thursday, 22 March 2012

Gazeta Paloma shpall Elvis Gjinin "Mister Big Brother Albania"...

Mister Big Brother: Elvis Gjini (BB5)

Kemi marrë përsipër këtë numër një detyrë shumë të vështirë: do të shpallim miss dhe mister “Big Brother” të të pestë edicioneve që janë zhvilluar deri tani. E dimë që kjo nuk do të jetë punë e lehtë, jo për ne se ne i kemi shumë të qarta në mendjen tonë pozicionet, si për femrat, ashtu edhe për meshkujt, por jemi të sigurt që do të ketë shumë të pakënaqur nga publiku, i cili, sidomos në çështjet lidhur me “Big Brother”, është shumë i ndjeshëm. Që të mos ketë kontestime, po ju tregojmë që në fillim se përzgjedhja do të bëhet për pamjen e jashtme, megjithatë, siç ndodh shpesh në konkurse të tilla bukurie, edhe tipare të tjera do të luajnë rolin e tyre, si zgjuarsia, eleganca, fotozhenia etj...

Sunday, 18 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA, 17 Mars 2012

Revista PALOMA, 17 Mars 2012
 • Seks ne "Big Brother", Graciano dhe Lorena ndjekin shembullin e Ermalit dhe Franceskes
 • E dashura e Erjonit: Klaudjen e kisha shoqe te ngushte! U fut me rrobat e mia ne Big Brother dhe tani me merr te dashurin!
 • Kaltrina Selimit i hyne ne shtepi me force
 • Vlash, na kthe leket qe na ke borxh!
 • Ndahen Orinda dhe Turi? Orinda kerkon shtepi me qira!
 • Vidhet Flori Mumajesi
 • Ledri dhe Dafina fejohen zyrtarisht
 • Tallavaja "cmend" aktoret e Portokallise
 • Elvana gati per "Dancing with the stars"
 • Simone serish ne "Dancing with the stars"
 • Irgen Cela: Tani te gjithe me therrasin shoku i Cimit
 • Flet Anita, motra e Klaudias: Klaudia eshte me e forta, prandaj e sulmojne te gjithe
 • Elvisi i BB5 dhe e dashura e tij Valbona. Kishim bere nje pakt: brenda shtepise Elvisi mund te lidhej me femra te tjera!

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 17 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 17 Mars 2012
 • Ermali & Franceska, intimitetin e bejne thjesht per show. Flet mamaja e Ermalit, Tefta Merdani: "Franceska jo femer shume e bukur, me duket normale si pamje"
 • Flori & Andy Gram ne koncerte zevendesojne Elvanen me Nora Istrefin
 • Eni kunder Sabines, plas konflikti mes dy kengetareve te reja
 • Elvana me stil te ri, fansat e quajne kopje te Zanfina Ismajlit
 • Gara e "Dancing", cfare kane sakrifikuar VIP-at per te fituar kupen. Elvana, Seldi, Aferdita, Adelina shtyjne koncertet per fundjave. Ornela Bregu, Anjeza, Zhaku, Niada, Xhani Shqerra, shansi per t'u rishfaqur ne ekran. Vedat Ademi dhe Dren Abazi braktisin koncertet "Live".Tan Imami dhe Bujar Kapexhiu, projektet jashte gares. 
 • Greta Koci viziton Kukesin, vishet me kostumin kombetar te asaj zone
 • Fotografi Nexhat Behrami promovon Dafinen ne Argjentine
 • Stine: Pas disa vitesh rikthehem ne garen e "Top Fest" i karikuar nga dashuria

VIP Ballina: Revista BLUETOOTH - 17 Mars 2012

Revista BLUETOOTH, 17 Mars 2012
 • Soni Malaj nje super mama. Rikthimi ne muzike dhe marredhenia me vjehrrin. Soni Malaj: S'ka dasme me Mirkon, pa mesuar vallen e shqipeve. Annes do t'i mesoj shqip, dua t'i ngjaj Mirkos nga karakteri
 • "Red Roses": Endrra me emrin "X Factor"
 • C'menden femrat per Sinanin
 • Rovena Stefa provokon me bikini
 • Elvisi i "BB5": Vlashi ra ne dashuri me mua, doja ta rrihja.
 • Tragjedia e familjes se Edgar Canit
 • Prinderit e Franceskes: Jemi "pro" seksit ne Big Brother. Dhimitraq Jace: I dashuri ne burg, trillim per te bere xheloz Ermalin. Brixhilda Jace: Franceska shkon shume me Ermalin.
 • Tri media ne gjyq me Adelina Ismajlin
 • Stine mohon puthjet me Ronela Hajatin: "Jemi vetem miq"
 • Familja e te dashures se Ermalit: "Na turperoi"
 • Klaudia i merr te dashurin e shoqes se ngushte, Erjonin
 • Kaltrina Selimi: Pas grabitjes, ja projektet e reja.

Friday, 16 March 2012

Elvis Gjini: “Çiftet në ‘BB5’, vetem per loje”

Intervistë me banorin e “BB5”, Elvis Gjini

Me qetësinë që e karakterizoi edhe aq ditë sa ai qëndroi në “Big Brother 5”, modeli i njohur nga Gjakova, Elvis Gjini u është përgjigjur pyetjeve tona, duke na treguar se i ka ardhur shumë keq dhe nuk e ka pritur se do të dilte kaq shpejt nga shtëpia e famshme.

Në rrëfimin e parë të tij për neve si medie e shkruar, Elvisi ka treguar edhe për banorët më të preferuar të tij, si dhe sa shikon ai fitues në këtë reality-shou, ndërsa pikërisht një ditë më parë djaloshi sharmant ka realizuar disa foto para aparatit të Veton Osmanit, ku ne siguruam ekskluzive këtë që shihni.

“Kosova Sot”: Elvis, e ndjeje se do të dilje këtë të shtunë, të erdhi keq dhe pse më shumë?
Elvisi: Në fakt nuk e ndjeja, nuk e prita që do të dal kaq herët të them të drejtën. Më erdhi keq sepse unë sapo kisha filluar dhe nuk arrita ta tregoja veten as deri në gjysmë.

“Kosova Sot”: Ke hyrë pak si me mëdyshje në “BB5”, je penduar se përse e provove këtë eksperiencë?
Elvisi: Jo nuk kam hyrë me mëdyshje, sepse isha unë ai që kisha dëshirë të provoja një eksperiencë të re, dhe s’jam penduar sepse mendoj që kam lënë një mesazh të bukur mbrapa për meshkujt shqiptarë.

Monday, 12 March 2012

Elvis Gjini, pas daljes rrefen prapaskenat brenda shtepise...

Elvisi: Ja perse me larguan nga shtepia

Dy dite pas largimit nga shtepia e “Big Brother”, Elvisi ishte i ftuari i emisionit te “Pasdites” ne “Top-Channel”, ku rrefeu pervojen dhe prapaskenat brenda shtepise me te famshme ne Shqiperi.

22-vjecari, shoqerues i pare i “Mister Shqiperise 2010” dhe i konsideruar nga banoret e shtepise si mashkulli me terheqes brenda, u prezantua ne studio se bashku me te dashuren ne jeten reale, Valbonen, ndersa iu pergjigj vezhgimeve kritike te gazetarit te “Pasdites”, Flavio Qarrit.

Tuesday, 6 March 2012

Pse nuk flasin Ermali, Elvisi dhe Vlashi ne BB5?

Sapo ka hyrë  në “Big Brother Albania 5”, banori më i ri Vlash Martika, i cili sic u prezantua, njihet për fushën e modës, dhe te paktën edhe më parë në një TV në Tiranë ka dhënë këshilla për veshje ndaj gjinisë femërore.

Por djaloshi që vjen nga Durrësi, si duket nuk është pritur shumë mirë nga dy banorët e vjetër, Ermali dhe Elvisi, madje dhe nuk i shikon kurrë bashkë ata të tre duke biseduar me njëri-tjetrin. Por cila është arsyeja? Ja ku po jua shpjegojmë.

Nga disa persona dhe miq të tyre anonimë thuhet se më parë Vlashi dhe Ermali kanë qenë shokë, dhe madje pozonin edhe bashkë. Edhe Elvisi nga Gjakova flitet se ai ka qenë mik me Vlashin, madje edhe ky ka pasur kohë më parë gjatë qëndrimin në Tiranë në spektaklin ”Mister Albania 2010” muhabet dhe rrinte shumë me të.

Sunday, 4 March 2012

VIP Ballina: Revista PALOMA - 3 Mars 2012

Revista PALOMA, 3 Mars 2012
 • Franceska, modelja e perjashtuar nga shkolla
 • Anila jashte shtepise jeton ne varferi te madhe
 • Puthje treshe mes Metit, Aniles dhe Gentes
 • Emri i Anxhela Martinit shet shtepi
 • Shkendije Mujaj tregon me mire silikonin
 • Jessie J fanse e shqiptares Rita Ora
 • Bleona e ftuar nga Elton John ne festen e tij
 • Beatrix dhe Anxhelina ne fushate kunder makeup-it
 • Diellza dhe Tuna shkrijne boren
 • Ish "Big Brother"-istat rrefejne opinionet e tyre per banoret e rinj
 • Miloti, miku i ngushte i Elvisit tregon: Elvisi, "Don Zhuani" i Big Brother-it. Asnjera nga vajzat ne BB s'eshte per Elvisin
 • Vedat Ademi ne dashuri s'jam mashtruar kurre
 • Nga Niko Komani: Vajzat e mira veshin gjithcka, e keqija veshin Channel
 • 1 minute me Barbara Dinin

VIP Ballina: Revista PANORAMA PLUS - 3 Mars 2012

Revista PANORAMA PLUS, 3 Mars 2012
 • Elvisi BB5. Flet e dashura Valbona Bajraktari: Ju rrefej dashurine trevjecare. Elvisi eshte superpotent ne shtrat, Qetsori eshte xheloz
 • Bleona Qereti shfaqet mbipeshe
 • Albana Osmani drejton "Fun Club", qe kete te diel vjen i riformatuar
 • Turjan Hyska: Sali Berishen e duam ne "Apartamentin 2XL" per humorin dhe batutat e tij
 • Gara ne "Dancing", kete here mes femrave VIP super seksi
 • Altin Basha: "Portokalli" ne shfaqjen e 201, ja surprizat e sezonit te ri
 • Flori Mumajesi hyn ne diete intensive dhe humb 10 kg. Dieta javore e Florit.
 • Gjoksi i Ciljetes, arma e saj e forte apo pika e saj e dobet?
 • Linda Halimi shperngulet ne Amerike, synon "American Idol"
 • Big Mama, foto lajm, feston ditelindjen me nje torte shume te vecante
 • Adrian Gaxha: Suksesi im i radhes me 10-vjecarin ne Top Fest

Valbona Bajraktari: Elvisi eshte superpotent ne shtrat, Qetsori eshte xheloz...

Valbona Bajraktari: Kemi provuar edhe bashkejetesen. Elvisi eshte superpotent ne shtrat, Qetsori eshte xheloz

Flet e dashura e Elvisit: Ju rrefej dashurine trevjecare

‘’Shpresoj dhe mendoj qe fitues i sivjetshem i BB5 te jete me i miri dhe te jete nje kosovar, pikerisht Elvis Gjini”. Keshtu fillon biseden e saj per ‘’Panorama plus’’ bukuroshja kosovare njeherazi edhe modele me profesion, Valbona Bajraktari, e cila ne kete rrefim te vecante, pervec jetes se saj, tregon edhe lidhjen trevjecare qe po perjeton me banorin e ketij edicioni te BB, djalin nga Gjakova, Elvis Gjini. Ajo ndjek studimet ne Prishtine ne nje kolegj privat, ndersa merret edhe me modelizem duke sfiluar neper evente te ndryshme, madje ka qene pjese e spektaklit ‘’Une jam top model’’ qe eshte organizuar nga RTV21. Cila eshte Valbona, si po shkon lidhja e saj me Elvisin dhe shume gjera te tjera, ajo i rrefen ketu.

Monday, 20 February 2012

Elvisi nga Gjakova, me i pelqyeri ne BB5

Të gjithë fansat, apo edhe miqtë e personazheve që kanë hyrë në reality-show “Big Brother 5”, tashmë dikur bëjnë garë më shumë për banorët e tyre të dashur. Madje, secili nga banorët ka lënë jashtë ndoshta një ekip tifozësh, të cilët përkrahin qoftë edhe një “like’, apo koment të preferuarin e tyre.

Deri më tani më së shumti po preferohet djali nga Gjakova, Elvis Gjini, i cili ka kaluar 6 mijë fansa në portalin mbështetës në ‘Facebook’. Megjithëse djaloshi këtë javë është në provë së bashku me dy djemtë e tjerë, urojmë që të vijojnë me këtë pëlqim nga audienca që e ndjek./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvis from Gjakova, more pleasing to the Bb5

All fans, friends or even the characters that have entered the reality-show "Big Brother 5" is now once more competing for their beloved people. Furthermore, each of the residents have left out perhaps a team of fans who support even a 'like' or comment on their favorite. Until now, most of Gjakova is preferred son, Elvis Gjini, who spent six thousand fans in supporting portal 'Facebook'. Although the boy is in evidence this week along with two other guys, we wish to continue with the approval from the audience that follows./Maxim Gjokaj/Kosova Sot/

Nisin xhelozite e para dhe zenkat mes vajzave ne BB5

Elvisi dhe Meti kujdesen për Gentianën duke plotësuar njërën nga detyrat që u është caktuar në lidhje me të. Gentiana shprehet se është njeriu më me fat, teksa djemtë i bëjnë masazh.

Elvisi i thotë Gentianës se ajo i duket shumë e drejtpërdrejtë. Ajo i përgjigjet se banorët kanë krijuar një përshtypje se ajo është naive, por në të vërtetë nuk është ashtu.

Më pas sy djemtë mësojnë Gentën sesi të sfilojë duke përmbushur kështu detyrën tjetër, që është t’i japin mësime modelingu. Anila u bashkohet mësimve të djemve për Gentianën, por mes dy vajzave lind një zënkë. Genta shprehet se djemtë kanë për detyrë të mësojnë vetëm atë, jo Anilën. Por nuk mbaron me kaq, teksa Genta i kërkon Metit që t’i mësojë të ecë si femër e vërtetë me klas. Anila thotë në këtë moment: “Me klas duhet të jesh, nuk mund të bëhesh”.

Sunday, 19 February 2012

Misterat e Vera Grabockes ne “Big Brother”

Shtëpia e “Big Brother” në këto kohë krize shumë luks, dhe mjaft e bukur, por edhe djemtë që hyrën shumë simpatikë. Ashtu siç kishim paralajmëruar ne si gazetë se këtë vit do të kishte modele edhe nga Kosova.

Por, le të kthemi pak në kohë, Ermal Merdani, konkurrenti në këtë reality-shou ka fituar në vitin 2010 titullin “Mister Albania 2010”, ndërsa vendin e dytë e zuri konkurrenti tjetër, që është po në “Big Brother”, djali nga Gjakova, Elvis Gjini. Duke e ditur se në një spektakël të tillë nuk lejohet të konkurrojnë persona që njihen më parë, si ka mundur të ndodhë kjo.

Ndërsa këta më parë kanë pasur një famë, të paktën në Shqipëri, pasi që ata vinin nga spektakli i Vera Grabockës. Ne nuk kemi asgjë kundër djemve, që si duket kanë fituar shumë simpati në bazë të portaleve të ndryshme, por për disa rregulla që dikur ishin në këtë spektakël./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Mysteries of Vera Grabockes in "Big Brother"

Pjesemarresit e “Big Brother Albania" i mbyllin adresat

Konkurrentët që janë futur në shtëpinë e madhe të “Big Brother”, jo vetëm kanë qenë të izoluar dy ditë, pa asnjë kontakt, por u është dashur t’i mbyllin disa ditë më parë edhe faqen personale të portalit Facebook. Nuk dihet arsyeja, ndoshta për të mos i keqpërdorur  adresat e tyre të tjerët, pasi që tashmë ata do të jenë njerëzit më të përfolurit hë për hë.

Ne hulumtuam pak, dhe zbuluam se Elvisi nuk e kishte mbyllur portalin e tij, ndoshta pasi ai nuk ka qenë ende shumë i vendosur për të shkuar apo jo në këtë spektakël, pasi, siç kemi mësuar nga ai, disa ditë më parë, nuk ka dashur ta pranojë këtë lojë, ku vajza nga Devolli do të përzgjedhë për të mbajtur vetëm dy prej tre djemve simpatikë. Po loja e një reality-shou të tillë ka dhe rregulla që duhen zbatuar./Maksim Gjokaj/Kosova Sot/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Participants of "Big Brother" locked Albania addresses

Big Brother Albania 5: Jeta e konkurrenteve jashte shtepise...

foto: gazeta shqiptare
"BIG BROTHER 5" Jeta e konkurrenteve jashte shtepise

Ka nisur dje ne nje spektakel gjigant ngjyrash, edicioni i peste i reality shou-t me te ndjekur ne Shqiperi, "Big Brother 5". Nen drejtimin e Arbana Osmanit dhe me analizen e holle te opinionistit Arjan Konomi, i cili rikthehet ne kete spektakel pas nje viti mungese, ka filluar dje aventura e dhjetera te rinjve nga te gjitha trevat shqipfolese per te fituar 100 milione. Banoret e pare...

Konkurrentet
E para qe hyri ne shtepine e madhe te "Big Brother" ishte Gentiana. Vajza nga Devolli, me nje te folur tipike dialektore ra menjehere ne sy te publikut, fale lirshmerise qe kishte ne raport me kamerat. E diplomuar per anglisht, Genta kishte si pasione te saj leximin dhe shkrimin, kryesisht te poezive, madje nje te tille, nje poezi humoristike, apo bejte sic njihet ndryshe, e krijoi gjate kohes qe spektakli transmetohej direkt ne ekranin e "Top Channel".

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online