All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elvis Pupa. Show all posts
Showing posts with label Elvis Pupa. Show all posts

Monday, 18 February 2013

Elvis Pupa kritikon kengetaret shqiptare

Elvis Pupa, kengetaret shqiptare pa identitet

Elvis Pupa nuk ka ndenjur pa shprehur nje opinion te vetin per kengetaret shqiptare gjate ketij qendrimi ne Shqiperi. Madje kete mendim ai e ka ndare me miqte e tij ne rrjetin social Facebook, ku ka shkruar: “Gati te gjitha kengetaret shqiptare kane bere kirurgji plastike. Hunden e thyejne me te njejtin cekic, buzet dhe gjoksin i fryjne njelloj (2.5 amper), mollezat i mprehin ne te njejten forme, vetullat rruhen dhe me pas behen tatu, floket i shtojne me floke kinezesh te vdekur dhe si rrjedhoje ngjajne aq shume me njera-tjetren, sa mund te them se kemi vetem dy kengetare shqiptare: BIONDJA dhe BRUNIA”. Ky ka qene komenti i aktorit per kengetaret, te cilat, sipas tij, jane njelloj dhe pa identitet jo vetem ne art po dhe ne pamje.

Monday, 24 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 24 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave:
 • Alban Skenderaj dhe Alketa Vejsiu acarohen ne "X Factor" ne naten e pare live.
 • Adelina Emini lancon klipin e shumepritur "Ne Pervjetor" te punuar nga produksioni "Entermedia"
 • Aferdita Paqarada lancon linjen "Aphrodite Couture" me sfilaten atraktive te miss-eve tullace
 • Nora Istrefin lancon baladen "Ne te 2" qe do te prezantohet gjate programeve festive te fundvitit.
 • Mihrije Braha per "Prive": "Nuk kam pasur asnje cik nderhyrjeje ne trupin tim", por ka thene se nuk perjashton nje gje te tille ne te ardhmen
 • Ripertrihen thashethemet per nje lidhje dashurie mes Dafina Zeqirit dhe Albin Gashit ne Amerike.

Monday, 3 September 2012

Elvis Pupa, vjen me nje projekt te ri...

Elvis PupaElvis Pupa gati per nje tjeter legjende

"Legjenda e fundit” e riktheu vitin e shkuar ne vemendjen e publikut shqiptar, sivjet Elvis Pupa ka ne dore nje tjeter projekt, nje spektakel humori qe me siguri do te shenoje nje tjeter legjende ne CV-ne e humorit shqiptar.

Ju po pergatiteni per nje megakoncert ne Australi bashke me kengetaren Aurela Gace, si ju erdhi ky propozim?
-Une kam marre pjese ne shume koncerte te tilla dhe ka qene nje deshire e hershme imja te performoj per shqiptaret e Australise. Nje miku im qe e organizon kete event me beri kerkese dhe une u shpreha shume i gatshem. Me Aurelen jemi miq te vjeter, kemi mbaruar Akademine e Arteve bashke dhe, kemi bashkepunuar dhe here te tjera ne diaspore dhe ne Shqiperi. Ajo eshte shume energjike ne skene dhe i pershtatet shume performances sime. Do te jete nje eksperience e jashtezakonshme per ne dhe, sidomos per publikun ne Australi.

Sunday, 2 September 2012

Revista BLUETOOTH - 1 Shtator 2012

Revista BLUETOOTH, 1 Shtator 2012
 • Ciljeta, zbulohet bashkejetesa me arkitektin amerikano-latin. Kengetarja shperngulet nga shtepia e prinderve, prej disa muajsh ne nje lidhje
 • Dj Free Style & Brasco: Na ka cuditur Bleona, ajo zgjidh gjithcka permes nje telefonate. Shqiperia mahnitese, do t'i themi edhe Timbalandit te vije.
 • Kastro Zizo, Jeta e re ne Tirane: S'ka me cmendurira tek Cani, tani jam Klevis Bega.
 • Kengetarja Miriam Cani heq nenshtetesine shqiptare
 • Linda Halimi vjen me nje klip pornografik. Linda: Zgjodha modele serbe per skenat nudo, qe te mos cenoja moralin shqiptar
 • Prezantuesit Lori & Erioni, serish bashke tek "Dita Ime"
 • VIP-at; Shtohet arsenali i fotove me bikini
 • Fansat: Dafina e droguar
 • Argjentina fryn buzet

Tuesday, 26 June 2012

Elvis Pupa: Ne tetor, serish ne ekran...

Elvis Pupa
Elvis Pupa: Ne tetor, serish ne ekran

Kjo eshte pjese e jetes amerikane te Elvis Pupes, njeriut te talentuar, superartistit te Portokallise i cili momentalisht jeton ne Shtetet e Bashkuara me bashkeshorten e tij. Kjo foto eshte bere ne Bruklin, e teksa e shohim, kuptojme se na ka marre malli per rolet e tij. Po lajmin e mire na e jep vete, Elvisi: Ne shtator-Tetor do te kthehem me nje projekt timin. /bluetooth/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Elvis Pupa: In the October, again on the screen

This is part of American life of the Elvis pupa, talented man, superartistit Portokallise currently living in the United States with his wife. This picture was made ​​in Brooklyn, and as we see, we understand that we miss about his roles. But the good news gives us himself, Elvis: In the September and October will be back with a project of mine. / bluetooth /
]]

Saturday, 23 June 2012

Revista BLUETOOTH - 23 Qershor 2012

Revista BLUETOOTH, 23 Qershor 2012
 • Rozana: O sa mire me qene fajtor, ohej ohej! Kengetarja: Nuk konsumoj alkool, jam gati te bej analiza
 • Sinan Hoxha pushime luksoze me te dashuren. 
 • Seldi i kthehet "dashurise" se vjeter... publikon kengen e Sinanit ne "Facebook"!
 • Ne ndekje te Adelina Ismajlit 
 • Noizy: S'i njoh te gjitha femrat me te cilat kam fjetur. Pushime e shtrenjta te reperit dhe konflikti me "Babastars". Cdo mengjes ne shtrat me nje femer!
 • Diana Avdiu, bukuroshja e Kosoves ne "Miss Universe"
 • Liami: Kur te bij Evelina, do bejme "Sex Party"
 • Liami dhe Dritani mbledhin shqiptaret ne mbremje bamiresie...
 • Graciano: Jemi ndare; Lorena: S'dua te flas per kete histori
 • Enca Haxhia: Kengetaret te cilave dua t'i ngjaj
 • Elvis Pupa: Ne tetor, serish ne ekran!
 • Romina humb kile me trajtim
 • Cfare i lidh Rioccardo Coccianten me Luis Ejllin

Friday, 13 January 2012

VIP Ballina: Revista PLUS - 13 Janar 2012

Revista PLUS, 13 Janar 2012

 • Kaltrina Selimi: Si e binda Dritonin te braktise Angline dhe te bashkejetoje me mua. Dashuria me mesoj te gatuaj
 • Genta Ismajli: Une e dehur?! Asnjehere
 • Dren Abazi te le "Pa Fryme"
 • Elvis Pupa: Femijet e mi dua t'i rrise ne Amerike
 • Edita Abazi: Me kane kercenuar fansat dhe shoket e Noizyit
 • Shtyhet BIG BROTHER 5 per ne muajin Shkurt
 • Silva Gunbardhi: Pema po nuk u krasit nuk ben kokrra
 • Supermodel: Medjan Gjoni dhe Olta Dedja garuesit e pare per kete sezon
 • Hermes Nikaj: Pse dua te jem pjese e "Big Brother 5". Aty mund te njoh edhe shpirtin binjak

- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
PLUS Journal, 13 January 2012

Kaltrina Selimi: How did I convince Driton to abandon England and cohabit with me. Love tought me to cook
Genta Ismajli: Me drunk? Never
Dren Abazi to let the "Free Spirit"
Pupa Elvis: My children I want to raise in America
Edita Abazi: Noizy fans and friends have threatened me
BIG Brother 5 postponed for the February
Silva Gunbardhi: tree if not pruned will do no fruits
Supermodel: Medjan John and Olta Dedja first contestants on this season
Hermes Nikaj: Why I want to be part of "Big Brother 5." It can also recognize soul mate
]]

Tuesday, 18 October 2011

Elvis Pupa eshte Borati Shqiptar...

“LEGJENDA E FUNDIT”

Personazhi i Avdiut nga spektakli ‘Portokalli’ ku u be aq i famshem tani kalon ne ekranin e madh me ane te filmit ‘Legjenda e fundit’, serish nen interpretimin dhe regjine e Elvis Pupes.

Premiera e ketij filmi e nota te forta humori u shfaq ne kinema Imperial. “Ju falenderoj te gjitheve per pjesemarrjen tuaj ne kete feste te vecante per mua. Kam shume emocione. Cfaredolloj zhanri te jete arti, do te kesh emocione”, u shpreh Pupa ne premieren e filmit te tij.

Avdiu u be i njohur ne skenen e ‘Portokallise’, produksion i Top Channelit. Kete radhe, ai behet pjese i nje ambienti ndryshe, ne nje tjeter shtet, ne Amerike.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online