All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Elza Rexhi. Show all posts
Showing posts with label Elza Rexhi. Show all posts

Monday, 17 June 2013

Elza Rexhi, me e pelqyera e publikut ne ‘Miss Diaspora'

Është vetëm 16 vjeçe dhe është një nga vajzat më të bukura shqiptare, ku në spektaklin e bukurisë ‘Miss Diaspora 2013’, mbajtur pak ditë më parë në Duserldof sapo është kurorëzuar me cmimim e publikut si më e pëlqyera në rrjetin social Facebook.

Quhet Elza Rexhi dhe ka lindur në Luzern të Zvicrës, ndërsa karakterizohet me një bukuri të vecantë, vajza e cila është me prejardhje nga Gjilani dhe ka 13 vite që jeton në Londër, ndërsa është duke përfunduar klasën e 11-të, ku më pas do të nisë të shkollohet në kolegjin ‘Richmond College studying Child Care”.

Ne mësojmë se bukuroshja jonë përvec modelizmit që e ka nisur edhe mbarë me cmimin në ‘Miss Diapsora’, ajo pëlqen edhe sportin, dhe e don sxhuëm muzikën dhe ka një zë të bukur kur këndon, pasi ajo këndon edhe shpesh herë më vëllaun  e saj që është një këngëtar i njohur me emrin Roni, ku e shoqëron atë në studio në Londër.

Elza është shumë e apasionuar edhe pas aktrimit dhe kohën e lirë e kalon më këto hobi të cilat një ditë falë dhe bukurisë që ka do ti kthehen pse jo edhe në profesione.

Ajo ka realizuar deri tani tre sete fotografish në Londër, në Dagenham Central London dhe disa foto për ‘Mission Models Agensy’, si dhe ka pozuar para aparatit të fotografit kosovar Petrit Zeka nga produksioni ‘Urban Graphics”.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online