All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Ema Ismajli. Show all posts
Showing posts with label Ema Ismajli. Show all posts

Wednesday, 25 February 2009

Jeta e Panjohur e Ema Ismajlit

Ema Ismajli, jeta e panjohur e motres se Adelines dhe Zanfines

Edhe pse ka pasur mundesi te shumta te jete e famshme, Ema Ismaili, motra e dy kengetareve, Adelines dhe Zanfines, gjithmone ka dashur te qendroje “prapa perdeve” ngase kjo per te eshte “me atraktive”. Ekstravagantja dhe rebelja e “firmes” Ismaili, Ema, gjithmone ka qene pjese e punes se motrave te saj, mirepo asnjehere per vete nuk ka tentuar ta gjeje famen ngase sic thote “ne vendin dhe kohen ne te cilen jetojme, fama eshte barre e kote”. “Kurre nuk kursehem t’u ndihmoj motrave ne strategji, pune, planifikime, posacerisht ne trendet aktuale te imazhit. Guxoj te them se paraprakisht ‘nuhas’ melodite qe do te behen hite. Ajo eshte vajza e vetme e familjes e cila, ne nje menyre kontrollon punen e motrave te saj.Ndryshe njihet edhe si eminenca gri e “firmes” , eshte nje person objektiv qe gjykon se si duken motrat perpara publikut, si tingellon nje kenge, dhe si duhet ruajtur suksesi. Jo ralle here gjendet pre e gazetave te cilat e komentojne shume per veshjen dhe dukjen krahas motrave dhe personazheve te tjera vip. Ajo ka menaxhuar nje sallon bukurie me emrin e saj “Ema” kurse me vone ka punuar edhe ne nje agjensi sigurimi ne Prishtine. Por tani ajo menaxhon nje butik me rroba ne nje vend tejet ekskluziv, po ashtu ne Prishtine dhe si duket eshte shume fitim prures per ate. Nga aspekti sentimental bukuroshja nuk eshte akoma e lidhur me dike, ose te pakten momentalisht rezulton keshtu. Ajo tash eshte studente ne kolegjin “Fama”, kurse ka mbaruar shkollen fillore dhe te mesme te muzikes. Ajo qe dallon dukshem Emen nga Adelina e Zanfina, eshte karakteri. Sipas saj, “frenat” e Adelines dhe Zanfines, kurre nuk i ka pasur ne dore ajo. “Frenat gjithmone kane qene ne duart e tyre – por eshte fakt qe i ndihmoj ne menaxhimin e puneve te tyre, aspak te lehta, duke i ndihmuar pa kompromis” – rrefen ajo. /panorama/21.02.09/
- - - - - - - - - - - - - - - -
+tag: ismaili
- - - - - - - - - - - - - - - -
http://albavipnews.blogspot.com

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online