All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Emiliano Shehaj. Show all posts
Showing posts with label Emiliano Shehaj. Show all posts

Sunday, 5 August 2012

Genta e BB: Zgjedh meshkujt e gabuar per t'u lidhur...

Genta: Zgjedh meshkujt e gabuar per t’u lidhur

I dashuri rrezikon burgun, Genta e BB largohet e kercenuar nga Shqiperia

Telashet nuk kane te sosur per Genta Gjalpin e “Big Brother 5”. Ka vendosur te largohet nga Shqiperia per nje kohe, derisa konfliktet mes saj, ish-te dashurit Rubensit dhe te dashurit aktual, Emilios te sqarohen. Ndersa po i kalon keto dite ne Greqi, ajo tregon per kete periudhe te erret te jetes se saj. Denoncimin ne polici qe i ka bere ish-te dashurit, Rubens Shehut, cfare di per arrestin e shtepise se Emiliano Shehaj dhe kercenimet qe ka marre nga shoket e tij, se do ta bejne te lere Shqiperine pergjithmone. Genta e “Big Brother 5” tregon peripecite e aventures se re te dashurise me Emilion, futbollistin nga Gjirokastra, per te cilin thote se e ka lenduar. Pohon se aq shume e zhgenjyer eshte, sa ka vendosur te heqe dore nga meshkujt per ca kohe.

Sunday, 29 July 2012

Emiliano, i dashuri i Gentes ne arrest shtepiak

I dashuri i Gentes, ne arrest shtepie

Emiliano Shehaj, duket se pervecse me futbollin dhe historine e dashurise me Genten, ka provuar te jete pjese e faqeve te gazetave edhe permes nje ngjarjeje jo fort te kendshme qe i ka ndodhur se fundmi. Disa muaj me pare, faqet e kronikes raportuan per nje aksident te ndodhur ne Gjirokaster, si pasoje e te cilit mbeti e vdekur nje 20- vjecare. Automjeti drejtohej nga Emiliano, i cili si pasoje e kesaj sot vuan arrestin shtepiak. Ngjarja ka ndodhur ne muajin maj ne aksin Gjirokaster - Tepelene ne zonen e ndermjetme mes qytetit te Gjirokastres dhe Parkut Natyror te Viroit. Automjeti i tipit BMW, qe drejtohej nga Emiliano Shehaj nga Gjirokastra, si pasoje e shpejtesise se madhe dhe parakalimit te gabuar, eshte perplasur me kufizimet anesore te nje njesie te tregtimit te drureve industriale.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online