All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Emina Cunmulaj. Show all posts
Showing posts with label Emina Cunmulaj. Show all posts

Wednesday, 3 July 2013

Kush deshtoi dhe kush po ben sukses ne SHBA...

Shqiptaret ne Amerike, kush deshtoi dhe kush po ben sukses

"Endrra ime eshte Amerika". Me kete slogan do te paraqesim nje parade te emrave te artisteve, sidomos kengetareve, qe kane synuar famen amerikane gjate ketyre dy dekadave. Per magjine e te quajturit Amerike, raportimet e para nga shqiptaret kane ardhur nga Koli Kristofori, nje djale i ri e i varfer nga fshatrat e Korces, i cili rreth 130 vite me pare mori rrugen e emigracionit, duke qene i pari shqiptar qe shkeli ne "token e premtuar". Por cilet jane personazhet qe kane qene te gatshem te sakrifikojne famen ne vendin e tyre, te lene pas gjithcka, per t'ia nisur nga e para si shqiptare ne nje konkurrence te eger, por qe te shperblen aq shume? Ne kete kontekst nuk do te listojme ne kete shkrim emra si Eliza Dushku, James Belushi apo Kristine Elezaj, qe kane lindur ne SHBA ose jetojne atje prej shume dekadash, sic eshte rasti i Fadil Berishes.

Friday, 17 May 2013

Blerim Destani, hedh ne treg xhinset e para shqiptare...

Blerim Destani, ne treg xhinset Red&Black

Do te jete marka Red&Black ajo e xhinseve shqiptare qe do te hidhen ne nje treg nderkombetar.

Kete foto vete aktori i njohur Blerim Destani e ka postuar ne Instagram, duke paralajmeruar keshtu se xhinset shqiptare jane gati per tregun boteror.

Ky koleksion mban firmen e Blerim Destanit dhe Fadil Berishes, te dy artiste shqiptare te njohur ne te gjithe boten. Nderkohe modelja e njohur shqiptare Emina Cunmulaj ka qene ajo qe ka reklamuar xhinset e para shqiptare.

Emina eshte e para modele shqiptare qe ka arritur te dale ne kopertinat e revistave te njohura te modes si “Vogue” dhe “Marie Claire” dhe po e para qe ka sfiluar per pothuajse te gjithe stilistet me te njohur si D&G, Cavalli, Valentino, Vera Wang, Ferreti, Jean-Paul Gaultier, Alexander McQueen etj.

Wednesday, 9 January 2013

Emina Cunmulaj, dhuratat luksoze nga i dashuri milioner

Emina, eshte nje vajze fatlume nga Malesia qe jo vetem se po shijon suksesin nderkombetar si modele ne SHBA, por dhe ka gjetur nje djal te zemres, qe ndodhi te jete milioner dhe me te cilin po ben nje jete glamuroze.

Kur te jesh e dashura e nje djali te tille, edhe dhuratat jane goxha te majme. Ne shtator te vitit te kaluar, sic edhe eshte shkruar, Emina mori si dhurate per ditelindje, nga i dashuri i saj, hiq me pak se nje veture Bentley qe kushton me se paku 250 mije dollare.

Dhe duket sikur modelja, ka rene ne dashuri me kete loder luksoze pasi shpesh poston foto ne rrjetin e saj social duke bere xhiron me kete veture shik.

Ndersa, javen e kaluar ne pervjetor, ajo mori si dhurate nje pale vathesh nga diamanti. Cfare me shume do te deshironte nje vajze! /Albavipnews/

Sunday, 30 December 2012

Revista PALOMA - 29 Dhjetor 2012

Revista PALOMA, 29 Dhjetor 2012
 • Per festa me Olta Gixhari: Une, zoteruesja e "Pemes se arte"
 • Mekatarja Ciljeta
 • Ne pritje te 2013-s me: Monika Stafa, Arjon Muca, Besa Kokedhima, Olti Curri, Monika Lubonja, Simone.
 • Bledar Sejko dhe Adrian Lulgjuraj: Pretendojme te sjellim Eurovizionin ne Tirane. S'na ka ikur mendja  qe te vjedhim kenge serbe.
 • Arbana Osmani, nje kuzhiniere me pese yje!
 • Diellza Kolgeci: Meshkujt qe me ndjekin jane me te lumturit!
 • Miriam Cani: Shqiptaret jane te mbushur me negativitet, dine vetem te shajne!
 • Emina Cunmulaj kalon Krishtlindjet ne Bahamas
 • Redon Makashi formon grupin me femijet e ushtarakeve
 • Adelina Tahiri per Vit te ri, dhurate nje iPhone 5
 • Tuna, princesha rebele
 • Albana Osmani ne Londer per festat e fundvitit

Monday, 17 December 2012

ALBA FLASH NEWS: 17 Dhjetor 2012

C'ka po shkruhet dhe c'ka po flitet kete jave
 • Lil Vlora braktise muziken, mbulohet me shami dhe behet besimtare myslimane?
 • Vedat Ademi koncert ne New York me 23 Dhjetor
 • Bertan Asllani me kenge te re "Damla damla"
 • Juria e "X Factor Albania 2" ben perzgjedhjen e 18 finalisteve.
 • Vesa Luma dhe Big Basta ne Paris, festojne 20-vjetorin e Disneyland. Flitet per zyrtarizim te lidhjes, fejese apo martese!
 • Agnesa Vuthaj merr propozim per martese me daten 12.12.12
 • Genta Ismajli sjell se shpejti klipin e saj "E kam provuar" ndersa ka deklaruar se ende eshte pa mashkull
 • Rona Nishliu publikon videon e re "Se vetem zemra flet sakte"

Wednesday, 12 December 2012

Emina Cunmulaj, nje gjyqtare e rrepte ne spektaklin suedez

Nga e djathta: Emina Cunmulaj, Caroline Winberg,
Jonas Hallberg dhe  Luiz Mattos
Modelja shqiptare me fame boterore, Emina Cunmulaj, eshte bere pjese e panelit te gjyqtareve ne reality shoun suedez "Top Model Sverige" ne sezonin e 6-te, qe eshte ekuivalent i "America's Top Model" krijuar nga Tyra Banks.

Shqiptarja, me eksperiencen e vet shumevjecare si modele, qe njeherit edhe perfaqeson agjensionin e vet "Emina Models", eshte nje perkrahje e madhe per spektaklin. Emina do te gjykoj krahas gjyqtareve: Caroline Winberg, modele e njohur suedeze, Jonas Hallberg, stilist me fame i hollivudit dhe Luiz Mattos, menaxher i IMG Models.

"Gati per te derguar njeren vajze ne shtepi..." ka komentuar Emina njeren nga fotot qe ajo ka postuar ne twitter si pjese e panelit duke paralajmeruar se nuk do te jete nje gjyqtare e lehte per konkurrentet.

Shou transmetohet ne kanalin 3 te Televizionit Suedez (TV3) ndersa vlen te permendet se dy shqiptare, Fahrie Berisha dhe Albulena Grajqevci, kane qene pjese e ketij spektakli ne sezonet e kaluara. /Albavipnews/

Thursday, 29 November 2012

Emina Cunmulaj ne mesin e dhjete shqiptareve me te njohur ne SHBA...

Festa e 100 Vjetorit te Pavaresise se Shqiperise eshte percjellur me vemendje, si kurre me pare, nga shume media nderkombetare. Posacerisht ne SHBA, sensi per entitetin shqiptar po shtohet cdo vit, dhe pamjet kuq e zi ne "Times Square" te New Yorkut nuk jane me risi per amerikanet.

Vetem fqinjeve te Shqiperise si Greqia, Maqedonia, Serbia etj. i eshte dridhur toka nen kembe, nga imazhet qe vinin prej Tirane, ndersa nga shtetet tjera ky eveniment i shqiptareve eshte shikuar me admirim.

E perditshmja prestigjioze "NY Daily News" i ka dhene hapesire te vecante pervjetorit te 100-te shqiptar dhe nen artikullin me titull "Who's Who", ka perpiluar listen e 10 emrave me te njohur shqiptaro-amerikan ne SHBA, me biografi te shkurter, ne mesin e te cileve gjendet edhe emri i modeles shqiptare me fame boterore, Emina Cunmulaj.

"Jam e lumtur qe gjendem ne mesin e 10 shqiptareve me te njohur...", ka shkruar modelja ne Twitter.

Ne pamundesi per momentin qe te sigurojme radhitjen e plote te kesaj liste, nga fotoja qe ka postuar modelja, kemi mundur te lexojme emrat si: Stan Dragoti, Bruno Selimaj, Skender Ghilaga, William Gregory, Harry Bajraktari, Bardhyl Tirana etj. /Albavipnews/

Sunday, 25 November 2012

Revista PANORAMA PLUS - 24 Nentor 2012

Revista PANORAMA PLUS, 24 Nentor 2012
 • Sinani investon miliona per rikthimin me Seldin
 • Ermela dhe Franceska te zhgenjyera nga braktisja e te dashurve, ja reagimet
 • Kengetaret qe do te paguehen nga 1 mije euro per te shoqeruar Rita Oren
 • Genti Hazizi: Dashurite ne dy kohe, te dyja te bukura
 • Albana Osmani: Te henen finalja e "VIP Shpija", ja surprizat
 • 100-vjetori, pronaret e lokaleve hapin thesin per kengetaret
 • Vlash Martika: Kam vendosur te largohem ne Australi
 • Inva Mula surprizon me linjat pas lindjes se vajzes ne provat e koncertit per 100-vjetorin
 • Blerim Destani: Cfare do te beja ne emer te dashurise!
 • Valza Bajra fiton rolin e pare ne telenovelen "Dulce nina"
 • Anjeza Branka ndryshon look, shfaqet si brune
 • Politikanet dhe gazetaret e preferuara te Sekuit, se bashku ne jete nate
 • Enkeli dhe Mesila ne pub sillen si adoleshente

Saturday, 10 November 2012

Rihanna kopjon Dafinen...

Ndoshta e keni menduar se titulli eshte gabim, pasi jemi mesuar qe gjithnje VIP-at shqiptare te kopjojne ata te huaj. Me konkretisht, Daffy eshte akuzuar shpesh se kopjon stilin e kengetares amerikane Rihanna.

Por, ja qe kesaj radhe ndodh e kunderta, nese mund ta quajme keshtu, Rihanna ka "kopjuar" kengetaren tone, duke realizuar nje fotosesion te nxehte ne stilin dominatriks, njelloj sikur Dafina qe e beri nje muaj me pare.

Dafina dhe modelja Emina Cunmulaj, nje muaj me pare ngriten pluhur ne media me fotot e tyre te nxehta te realizuara nga Fadil Berisha. Ndersa, Rihanna ne nje stil te njejte, te mos themi edhe me te nxehte, ka pozuar se bashku me supermodelen angleze Kate Moss, ne nje fotosesion per "V Magazine". /Albavipnews/

Monday, 5 November 2012

Emina Cunmulaj, jeta me miliarderin Sam Nazarian...

Modelja elegante qe mburret me prejardhjen e saj shqiptare, Emina Cunmulaj, keto dite ka vizituar Tiranen, ku ishte e ftuara e nderit ne spektaklin e bukurise "Miss & Mister Albania". Ajo ne Shqiperi erdhi gati pas dy viteve mungese, pasi me shpesh viziton vendin e origjines, ne Malesi te Malit te Zi.

Ka te hapur agjensine e saj te modelimit me emrin "Emina Models" dhe shpreson te gjej Eminen e dyte shqiptare.

Prezenca e saj nuk i iku vemendjes se mediave vendore te cilat donin te dinin dicka me shume ne lidhje me jeten e saj private. Keshtu, ajo eshte pyetur nga "Bluetooth" nese eshte e vertete ajo qe flitet, se eshte e lidhur me nje miliarder.

"O Zot! Pyetje vertete e lezetshme... Jam e lidhur me nje djale qe i perket zemres sime. Eshte nje biznesmen... Eshte pronar i disa hoteleve.", eshte pergjigjur Emina, te ciles pyetja iu duk e lezetshme qe na le te kuptojme se marredheniet me kete djal po shkojne shume mire.

Sunday, 4 November 2012

Revista PALOMA - 3 Nentor 2012

Revista PALOMA, 3 Nentor 2012
 • Inis Gjoni: Me mire e divorcuar, sesa ne nje martese te palumtur
 • Zhaku publikon kenge me pulle te kuqe "Cenzura": "Mos lejoni t'ju marrin per budallenj dhe dele!"
 • Aktori Erand Sojli jashte "Portokallise": Diten qe do te jem i lumtur, nuk do me shikoni me ne skene!
 • Ardian Bujupi do te perfaqesoj Shqiperine ne Eurovision?
 • Zbulohen prezantuesit e festivalit te fundvitit: Floriana Garo dhe Enkel Demi
 • Vajzat e ekranit zgjedhin te behen seksi ne Halloween
 • Genti Hazizi, aktori i "Portokalli"-se dhe moderator i emisionit "Kape Kohen": Me bashkeshorten me njohu nje valixhe ne udhekryq!
 • In Love; Dorela Hysi dhe Sardi Shehu, te bukur e te dashuruar. Dorela: Jam xheloze 24 ore ne 24! Sardi: I bie murit me koke, kur mendoj martesen!
 • Gjyste Vulaj, gjashte muajshe shtatzene, ne forme perfekte

Saturday, 3 November 2012

Revista BLUETOOTH - 3 Nentor 2012

Revista BLUETOOTH, 3 Nentor 2012
 • Jonida Vokshi: Refuzova "VIP Shpija", per shfaqjen e Inis Gjonit. Netet pa gjume me Elvana Gjaten.
 • Blerim Destani: Femra ime duhet te jete sa me origjinale. E verteta e flirtit me Angela Martinin
 • Emina Cunmulaj: Njohja me miliarderin qe me vodhi zemren. Lidhja e modeles shqiptare me Sam Nazarian. Miqesia e vecante me David Beckham.
 • Vajza misterioze ne krahet e Stines
 • Arta Dobroshi: S'ka asgje te keqe se me dolen te pasmet
 • Parada e VIP-ave ne Halloween
 • Bleona Qereti me "Gipsy Kings" ne Olympia Hall - Paris
 • Arta Bajrami: Po realizoj nje hit te rralle
 • Getoari, ne gjurmet e Ledrit
 • Vildane Zeneli, pas te pasmeve, do te publikoje klipin
 • Big Mama rinis dieten
 • Shkendija Mujaj: Jam me seksi se Kim Kardashian
 • Adrola Dushi, "Miss Universe Albania 2012"
 • "Kenga Magjike", ja emrat e gjysmefinalisteve

Monday, 29 October 2012

ALBA FLASH NEWS: 29 Tetor 2012

Per cka po shkruhet dhe per cka po flitet kete jave
 • Rovena Stefa i kunderpergjigjet Florit per reagimin e tij kunder kengeve patriotike: Ti nuk je shqiptar!
 • Flori Mumajesi serish ne nje duet me bullgaren Alisia
 • Hyrje daljet nga "VIP Shpija 3" dhe intervista dhene per Telegrafin e Beogradit, kane bere qe emri i aktorit te mirenjohur Enver Petrovci te lakohet me se shumti kete jave neper media.
 • Alban Skenderaj per here te pare ne Kenga Magjike
 • Vali Corleone lanson kengen "Absolut"
 • Orgesa Zaimi behet nene ne diten e shenjte te Kurban Bajramit. Vjen ne jete Bora
 • Rita Ora publikon videon "Shine Ya Light"

Sunday, 28 October 2012

Emina Cunmulaj ne nje aksion humanitar

Modelja shqiptare me fame boterore, Emina Cunmulaj, ka qene e ftuar speciale ne nje mbremje humanitare organizuar nga "Lipstick Sister" dhe "Skinny Bikini Swimwear" qe ka per qellim sensibilizimin per lufte kunder kancerit ne gji.

"Eshte nder dhe kenaqesi te jesh pjese e nje te shtunde me kauze te tille te mahnitshme ne mesin e grave me teper influence, ngritjen e vetedijes per nje kauze qe sot prek nje ne tre gra ... Faleminderit Lipstick dhe 'Skinny Bikini' qe me keni mundesuar te jem pjese e ketij eventi te bukur... do te jete nje tubim i mahnitshem", ka shkruar Emina ne twitterin e saj.

Mbremja humanitare eshte mbajtur te Shtunden me 27 tetor dhe sic shihet edhe ne foto, imazhi i saj ka qene pjese e reklames se ketij eventi. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 21 October 2012

Revista PALOMA - 20 Tetor 2012

Revista PALOMA, 20 Tetor 2012
 • Valbona Selimllari: Kurora e vertete e bukurise time eshte personaliteti
 • Zanfina Ismajli: Nuk jam aq e guximshme sa te behem nuse! E adhuroj trupin tim, s'kam asnje defekt
 • Franceska e "Big Brother" e lidhur me Stinen?
 • Ertila Koka: Nuk jam tipi i flirteve
 • Dafina Zeqiri dhe Emina Cunmulaj puthje dhe perkedhelje lesbike
 • Revolta e Flori Mumajesit: Artistet po e perdhosin flamurin!
 • E rralle, dy binjake shqiptare fitojne "Miss Libanin"
 • Angela Martini, femra e muajit e revistes "GQ"
 • Adelina Tahiri, peson aksident, thyen krahun
 • Aurela Gace: Kam blere edhe une klikime
 • Tuna feston fitoren e rrethuar nga meshkuj
 • Djali i Ciljetes, demokrat pa lindur akoma
 • I dashuri ideal: Simone Pigliacelli

Monday, 15 October 2012

Dafina Zeqiri, serish vemendje me stil si Rihana

Dimë vetëm se ajo është në Amerikë, por si duket këngëtarja Dafina Zeqiri edhe nga atje di t’i lëvizë shumë mirë gurët për të rënë në sy të medieve.

Ajo, siç edhe po e shihni, ka realizuar foto, besojmë në studion e Fadil Berishës, shumë provokuese, saqë disa i quajnë foto lesbike, ku shihet afër top-modeles Emine Çunmulaj.

Ndërsa këto foto që janë publikuar jo të plota komentohen si një copy-paste me atë që shihet në videoklipin e këngës “Te Amo” , të Rihanës, si dhe stili i flokëve i ngjashëm me yllin botëror, apo edhe veshja.

Por, me provokim deri në ekstrem, apo me kopjim, Dafina arrin që edhe këtë herë të marrë vëmendjen e duhur kudo. M.GJ.
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina Zeqiri, stylish attention again as Rihana

We know only that it is in America, but it seems the singer Dafina Zeqiri out there is able to move very well for dropping stones in the eye of the media. She, as you can see, has realized the picture, believe in studying the Fadil Berisha, more provocatively, that some call lesbian picture, where is close to the top-the model Emin Cunmulaj.

Saturday, 13 October 2012

Dafina dhe Emina ne nje loje lesbike

Jane argetuar ne studion e Fadil Berishes, ne nje loje erotike mes tyre. Fjala eshte per kengetaren Dafina Zeqiri dhe modelen e njohur shqiptare Emina Cunmulaj.

Me pare, u befasuam kur Dafina shkurtoi floket si nje mashkull. Nuk e dime nese kjo ishte nje paralajmerim se Dafina ka ndryshuar preferencat e saj seksuale. Por ne kete sesion fotografik, nuk ka dyshim, me lookun e saj maskulin, ajo merr rolin e lezbikut mashkull, ndersa Emina mbetet ajo bukuria sensuale dhe e brishte nen meshiren e dominueses Zeqiri.

Shpresojme qe kjo te jete vetem nje loje per te nxitur vemendjen e mediave, por eshte veshtire te dime se cka ne fakt "zihet" ne kokat e ketyre dy femrave seksi. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -
[[ translation by google:
Dafina and Emina in a lesbian game


Monday, 8 October 2012

Emina Cunmulaj krijon agjensionin "Emina Models"

Padyshim, famen qe e ka arritur modelja e njohur Emina Cunmulaj, do ta enderronte cdo modele tjeter shqiptare. Karrieren e filloj kur u zbulua nga Elite Models Managament ne vitin 2001 dhe qe nga atehere, ka sfiluar ne pistat me te njohura ne bote per agjensionet me prestigjioze te modes dhe ka pozuar per revistat glamuroze si Vogue, Elle, Glamour, Marie Claire etj. Emina ka promovuar bukurine shqiptare skaj me skaj te botes dhe tani qe eshte pjekur profesionalisht, ka vendosur te hap agjensionin e vet te modes me emrin "Emina Models", ka bere te ditur revista "Albaniac".

"Jam duke punuar ne logon e agjensionit tim Emina Models", pak dite me pare ka shkruar Emina ne twitterin e saj ndersa kemi mesuar se ka regjistruar edhe web domain-in eminamodels.com qe nga muaji shkurt i ketij viti.

Njelloj si Fadil Berisha qe me profesionin e vet, me ate qe zoteronte me se miri, me syrin e fotokameras, ka promovuar bukurine shqiptare neper bote, ashtu shpresojme qe edhe Emina Cunmulaj do te hap deren per modelet tjera shqiptare qe synojne suksesin ne pasarelat boterore. /Albavipnews/
- - - - - - - - - - - - - - - -

Sunday, 26 August 2012

Revista PANORAMA PLUS - 25 Gusht 2012

Revista PANORAMA PLUS, 25 Gusht 2012
 • Bleona, ja si na mashtron. Rikthehet Bleona ne Shqiperi dhe hap thesin e genjeshtrave. Ne faqen e saj zyrtare, kengetarja genjen duke filluar me diten e lindjes e deri tek albumet e shitura e te koncertet qe nuk ekzistojne
 • Ermali dhe Franceska e BB5 i japin fund lidhjes, te tradhtuar nga njeri-tjetri
 • Nik Xhelilaj, roli ne telenovelen turke qe do e shnderroje ne milioner
 • Ezel rimerr veten nga aksidenti, planet artistike te vjeshtes dhe e dashura qe gjeti ne sheshxhirim
 • Big Basta, pas mosmarreveshjeve, largohet nga "Big City Studio's"
 • Akuzohej per fajde, arrestohet John Goci, menaxheri amerikan i Genta Ismajlit
 • Petriti i BB4: Ju tregoj befasine e ardhjes ne jete te femijes tim te pare
 • Tuna refuzon labelin "Baba Stars"

Sunday, 22 July 2012

Emina Çunmulaj hap agjensi me emrin e saj

Ajo eshte shqiptarja me e njohur ne fushen e modes ne mbare boten, dhe nje nder emrat me te njohur ne pasarelat boterore, kjo eshte Emina Cunmulaj, e cila ka rrefyer ne nje interviste per suplementin “Summer time” ne gazeten “Koha Jone”, si e nisi rrugen si modele dhe se jo gjithcka eshte po aq e bukur sa duket ne pasarele.

Emina, megjithese eshte nje vajze qe ka lindur ne Ulqin, asnjehere nuk e ka mohuar se eshte shqiptare. Me nje bukuri trupore per t’u pasur zili, ajo thote se e ka trasheguar nga babai i saj, por gjithsesi ben shume kujdes me ato qe konsumon dhe ben shume yoga. Per te mesuar me shume sekretin mbi Eminan lexoni intervisten e plote te saj.

Kush ju ka zbuluar si modele?

Talentin tim ne fushen e modelimit e zbuloi agjencia e mirenjohur boterore “Elite Model”, pasi une fitova ne nje konkurrim qe kishte hapur kjo agjenci per kerkimin e fytyrave te reja. Une prezantova ish-Jugosllavine e asokohshme ne kete kompeticion boteror aty dhe pas prezantimit tim firmosa nje kontrate me agjencine “Elite Model”. Ketu nisen hapa e mia te para si modele profesioniste.

E keni pasur enderr qe e vogel, apo e kultivuat me vone deshiren per t’u bere modele?

Te them te drejten, mund te duket e cuditshme, sepse shpesh vajzat e kane deshire te madhe qe te merren me modelimin, por per mua nuk ka qene kurre enderr, thjesht m’u dha rasti dhe une e pranova me duar hapur. Sepse ishte dicka shume e bukur qe nuk duhej humbur.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online