All articles are translated into english via Google. For english version of the article click on "Read More" link... Please note, "Thashetheme" is albanian word for gossip.
Showing posts with label Endri Prifti. Show all posts
Showing posts with label Endri Prifti. Show all posts

Wednesday, 12 June 2013

Endri Prifti tek "Netet e Klipit", ironizon me kilet e teperta te femrave VIP

Ne foto: Kozeta Kurti,Kastro Zizo dhe Hygerta Sako
Endri Prifti, ironi me femrat VIP XXL ne naten “gala“ te “Netet e Klipit”

Kengetari korcar Endri Prifti, i cili shquhet per natyren e tij moskokecarese, nuk e ka kursyer ironine e tij per femrat VIP, te cilat parakaluan ne tapetin e kesaj mbremjeje gala, te organizuar kete vit ne teatrin “Kame” ne Petrele. Ne naten e ndarjes se cmimeve ishte menduar qe prezantimi nga Adelajda Xhamani te alternohej me ngjitjen ne podium te disa femrave te njohura te ekranit, te cilat do te prezantonin cmimet e mbremjes sipas kategorive. Por u vu re qe pjesa me e madhe e tyre u shfaqen mbipeshe, duke filluar nga: Rajmonda Bulku, Hygerta Sako, Ciljeta Xhilaga, Gerta Heta, Kozeta Kurti etj., dicka qe e vuri ne dukje dhe Endri, i cili shkaktoi te qeshura me batuten: “Ajo cfare vura re ne kete nate, ishte dhe rritja e cilesise se femrave te mbremjes”. Ky edicion i 12-te i “Neteve te Klipit” shpalli fitues videoklipin “Une dhe Gogoli” te Renis Gjokes, ne kete festival te pervitshem, qe eshte prodhim i RTSH-se dhe “Deliart Assocation”. Renis Gjoka, nipi i kengetarit Aleksander Gjoka, rrembeu kupen e ketij evenimenti midis 42 krijimesh te artisteve nga Shqiperia, Kosova dhe Maqedonia, te cilet konkurruan per 8 jave.

Saturday, 8 June 2013

Revista PANORAMA PLUS - 8 Qershor 2013

Revista PANORAMA PLUS
Revista PANORAMA PLUS, 8 Qershor 2013
 • Video Festi muzikor, triumfon Flori. Elvana & Nora, pa te brendshme. Beqaret e tapetit te kuq nuk kane kuraje te prezantojne partneret. Tuna dhe suksesi i "zogut" te saj. 
 • Joana: Si perfundova ne spital nga stresi, Anaidi me shfaqi shenja xhelozie dhe pendese
 • Elones i thyhet zemra na Rike, krijohet hendeku mes dy vajzave te perfolura te "BB"
 • Merr fund martesa e Almes dhe Shkelqimit te "BB4". Shkelqimi: Kishim divergjenca, nuk mbajme inate dhe meri per hir te vajzes 8-muajshe
 • Ilir Beqiri: Ja pse nuk duhej te fitonte Anaidi. Rikthehem pergjithmone ne Shqiperi, planet pas "Big Brother", per karrieren dhe Anisen
 • Ariani dhe Joana rregullojne marredhenien
 • Ish-banoret drekojne per here te pare jashte shtepise
 • Shperthen Shpendi pas daljes nga BB, i fut duart Jonildes

Saturday, 29 September 2012

Revista PANORAMA PLUS - 29 Shtator 2012

Revista PANORAMA PLUS, 29 Shtator 2012
 • Zajmina: Dehem vetem kur dashurohem koke e kembe. Pasi kendoi kengen "Dua te pi", zbulon marredhenien e saj me alkoolin dhe meshkujt
 • Krenar Ahmeti: Une, kryepolici qe do prezantoj spektaklin e Miss Bota. Pse e pranova ftesen. Une jam si Napoleoni, pelqej gjithe femrat e botes
 • Ermali dhe Franceska harrojne njeri tjetrin, zbulohen te dashurit e rinj
 • Genta: Vishem nuse per pak fat ne jeten time, qe ngjan me telenovelat turke
 • Redon Makashi: Martesa, so se s'kam dashur, por s'me ka ecur
 • Kastro indiferent pas akuzave te Erletes, shijon pushimet me miqte
 • Supermodelja boterore Lu Sierra vjen ne "Tirana Art Days"
 • Landi pas ndarjes kapet me nje vajze te panjohur
 • Aurela Gace dhe Poni, vlonjatet se shpejti ne nje duet
 • Aventurat e Dafina Zeqirit ne SHBA

Monday, 17 September 2012

Endi Prifti: Mjafton nje e dashur, por qe ia vlen...

Endri Prifti: Dua vetem nje te dashur, qe te vleje sa per nje milion

Kengetari i njohur i serenatave korcare, Endri Prifti, dihet qe eshte ne momentet e tij me te mira profesionale ne lidhje me muziken, nderkohe qe per jeten e tij private pas divorcit tregohet shume i rezervuar. Pas balades “Do vazhdoj te flas”, ai pohon per gazeten “Panorama” se po punon per realizimin e disa kengeve shume madheshtore, qe do te shenojne rikthimin e fuqishem te vellezerve korcare kete vjeshte ne muzike. Nderkohe qe kengetari ka pohuar se nuk ka plan te konkurroje ne festivalin “Kenga Magjike”, qe nis neser prezantimin e kengeve te reja ne programin e pare te spektaklit “E Diela Shqiptare” per kete sezon televiziv ne “Tv Klan”. “Por kemi disa plane per dy programe televizive, per te cilat jemi ne pune e siper, ndaj ende s’mund te japim detaje, ka pohuar Endri.

Monday, 11 June 2012

Endri & Stefi, kenge patriotike per 100 Vjetorin e Pavaresise...

foto: eliano kalemi
Endri dhe Stefi Prifti: Kenge te re patriotike, me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise

Endri dhe Stefi Prifti jane dy kengetare qe te gjithe i njohin si vellezerit korcare. Nuk ka shqiptar qe nuk di te kendoje nje kenge te tyre pasi ata jane shume te dashur ne te gjitha ambientet festive, duke krijuar nje atmosfere te mrekullueshme. Jane nga emrat me te njohur jo vetem ne Shqiperi, por kudo ku ka shqiptare. Kjo, edhe pse deri sot, ata nuk kane asnje videoklip. Njihen per serenatat e bukura, por tashme, pas suksesit qe paten me Vesa Lumen, do te sjellin nje kenge te re patriotike, kenge qe eshte shkruar me rastin e 100 Vjetorit te Pavaresise. Ne nje interviste te dhene per faqet “Summer Time” ne “Koha Jone”, ata rrefejne se jane edhe ne pergatitjet e albumit me te ri te tyre, duke dhene keshtu nje premtim per te gjithe fansat e tyre. Per me shume lexoni intervisten.

Gossip definition

Gossip is idle talk or rumor about the personal or private affairs of others. It is one of the oldest and most common means of sharing facts, views and slander. This term is used pejoratively by its reputation for the introduction of errors and variations into the information transmitted, and it also describes idle chat, a rumor of personal, or trivial nature.

The term is sometimes used to specifically refer to the spreading of dirt and misinformation, as (for example) through excited discussion of scandals. Some newspapers carry "gossip columns" which detail the social and personal lives of celebrities or of élite members of certain communities.

TV&Showbiz | Mail Online